Нараняване на бебето при секцио

  • 5 836
  • 85
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 776
Преди седмица моя близка роди чрез секцио. Когато на третия ден майка ми я посети в болницата и и показаха бебето, стана ясно, че бебето е с два шева на едната бузка. Оказа се, че са го срязали "някак си" при операцията. За съжалениие незнам повече подробности. Моля ви, ако някой знае за подобен случай да пише тук. Аз бях потресена. За първи път чувам, че може да се случи нещо подобно. Ами ако разреза беше на друго фатално място? Живея в малък град, предстои ми раждане и честно казано незнам какво да си мисля. Предварително ви благодаря за коментарите.

# 1
  • Мнения: 137
Относно нараняване на бебето, много по-опасно си е естественото раждане. Има толкова мъртвородени деца, такива, които са здрави, но заради раждането придобиват церебрална парализа, със счупени ключици, кръвоизливи и т.н.

Не мога да си обясна, че може да се случи бебе да се пореже при операция, трябва да е бил някой голям некадърник да не може да направи един супер обикновен разрез.

# 2
  • Мнения: 126
НЕКАДЪРЕН ЛЕКАР #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Преди седмица моя близка роди чрез секцио. Когато на третия ден майка ми я посети в болницата и и показаха бебето, стана ясно, че бебето е с два шева на едната бузка. Оказа се, че са го срязали "някак си" при операцията. За съжалениие незнам повече подробности. Моля ви, ако някой знае за подобен случай да пише тук. Аз бях потресена. За първи път чувам, че може да се случи нещо подобно. Ами ако разреза беше на друго фатално място? Живея в малък град, предстои ми раждане и честно казано незнам какво да си мисля. Предварително ви благодаря за коментарите.

Не съм чувала за друг подобен случай, но аз родих секцио и честно казано много често съм си мислила дали е възможно това което описваш по горе. Явно да за съжаление. Леко раждане ти желая, и не мисли за лоши неща. Само за хубави   bouquet

# 4
  • Мнения: 8 999
На една мама от стаята, в която лежах в родилното, бяха срязали ушенцето на бебето й. Но не беше моят доктор - той перфектно си свърши работата при мен и децата ми нямаха никакви наранявания.
Но наистина чувам по-често истории за наранени бебета при естествено раждане.

При секцио най-важните фактори са операторът и анестезиологът. Ако са некадърници - лошо.

# 5
  • Мнения: 71
Господ да пази децата ни! newsm17
Моят син играеше в градинката пред блока и никога няма да забравя един батко с мелък белег на едната бузка. Децата играеха, ние се заприказвахме...оказа се, че и тя е раждала секцио и то два пъти-има и по-голямо дете. И ми сподели, че при новия разрез върху старото секцио е мн трудно да се работи. Разширяват разреза -просто по-широк става белега, но мн дълбоко явно натиснали върху стария Sad Каза, че лекаря си е признал, че негова е вината за белега:((((((((( А аз честно да ви кажа мн се впечатлих от формата. Спомням си, че и казах, че това ще е чара на детето...ама наистина не можех да си го представя без този белег. Голям сладур беше..някакси този дефект беше като ефект. Надявам се, че ме разбирате. Майката щеше да се разплаче, мн се трогна и мн беше изненадана от мойте думи. А те бяха искрени! Мн е опасно ...всичко...дано Господ бди над децата!

# 6
  • Мнения: 1 477
Дано става въпрос за единичен случай. PraynigАз лично за други такива незнам. Thinking

# 7
  • Мнения: 1 008


При секцио най-важните фактори са операторът и анестезиологът. Ако са некадърници - лошо.
  Peace Моята операция беше перфектна, но за съжаление и аз съм чувала за случай с наранено бебе при секцио. Но, както и по-горе е написано за бебето при нормално раждане рисковете са повече.

# 8
  • Мнения: 2 960
При секцио най-важните фактори са операторът и анестезиологът. Ако са некадърници - лошо.
  Peace Моята операция беше перфектна, но за съжаление и аз съм чувала за случай с наранено бебе при секцио. Но, както и по-горе е написано за бебето при нормално раждане рисковете са повече.
и при мен всичко беше брилянтно...не съм чувала подобен случай тук във варна ,пък и изобщо досега.... newsm78 но явно има. Зависи от ръцете на доктора....при секцио всичко зависи от неговият професионализъм. Peace

# 9
  • Мнения: 95
и при мен всичко беше брилянтно...не съм чувала подобен случай тук във варна ,пък и изобщо досега.... newsm78 но явно има. Зависи от ръцете на доктора....при секцио всичко зависи от неговият професионализъм. Peace
[/quote]
И при мен всичко беше ок. Много съм доволна от лекарката ми. Наистина е мн важно колко кадърен е лекаря. Ако толкова се притесняваш, а то има за какво, ако лекарите във вашия град са на това ниво, то роди в по-голям град. Щом питаш, значи ще раждаш със секцио, а щом е планувано, няма проблем да родиш в др нас място. Успех!!!!По-малко притеснения и всичко ще мине по вода. Simple Smile

# 10
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Нашата педиатърка каза,че имала детенце,на което са му срязали главичката при секцио. Sad
 Косичката на малката е "лизната" отпред и когато се роди /понеже беше мноооого късичка,а растеше в обратната посока на другата и косичка/ изглеждаше така сякаш има голям белег точно над челцето.Педито в първия момент много се уплаши,но като се наведе и видя,че е от косичката се успокои.Тогава ми разказа за това детенце.

# 11
  • Мнения: 252
За пръв научавам за такива случаи. Ужас, толкова  некадърни лекари да има.
 Дано всичко мине при теб нормално. Успех ти желая

# 12
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Относно нараняване на бебето, много по-опасно си е естественото раждане. Има толкова мъртвородени деца, такива, които са здрави, но заради раждането придобиват церебрална парализа, със счупени ключици, кръвоизливи и т.н.

Не мога да си обясна, че може да се случи бебе да се пореже при операция, трябва да е бил някой голям некадърник да не може да направи един супер обикновен разрез.
Поредното безумно изказване  Shocked


п.п. извинете ме за спама ама не се удържах  Crazy сори за което  Embarassed


# 13
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Относно нараняване на бебето, много по-опасно си е естественото раждане. Има толкова мъртвородени деца, такива, които са здрави, но заради раждането придобиват церебрална парализа, със счупени ключици, кръвоизливи и т.н.

Не мога да си обясна, че може да се случи бебе да се пореже при операция, трябва да е бил някой голям некадърник да не може да направи един супер обикновен разрез.
Поредното безумно изказване  Shocked


п.п. извинете ме за спама ама не се удържах  Crazy сори за което  Embarassed



 Имах си аз да се сдържиш.Някой чул-недочул и се изказва навсякъде. ooooh!

# 14
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
 Shocked
А аз си мислих, че е по-сигурно за детето (секциото) ooooh!

Господ да пази децата ни! newsm17
Praynig

# 15
  • Бургас
  • Мнения: 364
И аз знам за подобен случай - детето на моя позната. При секцио са го делнали леко  със скалпела по главичката и имаше рана, не знам дали ще остане белег и дали ще му израсте косичка. Може би за това някои лекари правят среза на операцията отстрани, а не по средата с цел да се избегне евентуално засягане на плода. Между другото тя роди в хубава клиника и уж добър лекар направи секциото. Явно е не само до професионализъм, но и до внимание и чувство за отговорност.

# 16
  • Мнения: 9 814
Относно нараняване на бебето, много по-опасно си е естественото раждане. Има толкова мъртвородени деца, такива, които са здрави, но заради раждането придобиват церебрална парализа, със счупени ключици, кръвоизливи и т.н.

Не мога да си обясна, че може да се случи бебе да се пореже при операция, трябва да е бил някой голям некадърник да не може да направи един супер обикновен разрез.

Е, стига де! Тук не говорим "за" и "против" секциото или естественото раждане!Явно си родила секцио?! Кое му е по-опасното на нормалното раждане?!

Лично аз не се и колебах да родя по естествен път именно поради причината, че на моя роднина детето има 3-4 сантиметров белег на главата от секциото!

# 17
  • Мнения: 4 555
И аз знам за такъв случай, бузата му бяха порязали. На детето бързо му се заличи белега и нищо му няма.

# 18
  • Мнения: 2 090
Моето бебе е родено със секцио,имаше раничка(съвсем малка,като драскотина) на главата точно над челцето.Първоначално като го видях,щях да припадна от ужас.Като ми обясниха какво е станало съвсем се изумих,а именно:''Не се притеснявайте,няма страшно,не е порязано бебенцето ви,само леко одраскано...''В този момент си мислех какво ли точно трябва да означава това!?!Одраскано,докато са го изваждали,или някой да не го е изпуснал...какво ли не ми мина през ума #Crazy #Crazy #CrazyНа другия ден видях че наистина не е чак толкова страшно(слава Богу Praynig),имаше само една малка чертичка около 1 см,а предния ден го бяха омазали с някакво лекарство така яко,че изглеждаше рана около 4-5 см #2gunfire #2gunfire #2gunfire!!!След седмица нямаше и следа от ''травмата'',остана само един малък шок в моята глава.Дано няма много подобни,а камоли по-тежки случаи от този,хич не е приятно cry cry cry

# 19
  • Мнения: 2 309
За първи път чувам, даже не съм и помисляла, че е възможно  Confusedпри моето секцио беше доста сложно, но други тревоги имах тогава, не съм мислила, че лекаря може да нарани бебето със скалпел. Баси, сега само това ми трябваше да знам Confused

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Тери имаше малка резка/раничка/ на дупето.Спомням си че лекарката ми изписа да я мажа с някакво кремче и и мина-няма следа.Никой обаче не ми каза нищо за това в болницата.Чак в къщи я видях.Нямаше от какво друго да е.

# 21
  • Мнения: X
Случва се. Лошо е, когато си затраят и го видиш чак вкъщи.
При дъщеря ми всичко беше наред.

# 22
  • Мнения: 1 049
Внимавай при какви лекари и анестезиолози отиваш, това е което ти можеш да направиш. Другото е Божа работа, рискове има и при секцио и при нормално раждане. Но за щастие се случват сравнително рядко.  Peace

# 23
  • Мнения: 9 776
Мили момичета, благодаря за мненията. Оказва се, че има такива случаи, макар и не толкова чести за щастие. Предстои ми да родя второто си дете и се надявам това дастане по естествен начин, както и първото и без всякакви проблеми. Желая на вас и дечицата ви - бъдещи или вече родили се да сте живи и здрави и по-малко инциденти! Успех!

# 24
  • Мнения: 814
Аз познавам наренен човек при естествено раждане преди 30 г. (защото никой от тъпите доктори не е съобразил, че явно ще трябва да среже)

# 25
  • Мнения: 137
Относно нараняване на бебето, много по-опасно си е естественото раждане. Има толкова мъртвородени деца, такива, които са здрави, но заради раждането придобиват церебрална парализа, със счупени ключици, кръвоизливи и т.н.

Не мога да си обясна, че може да се случи бебе да се пореже при операция, трябва да е бил някой голям некадърник да не може да направи един супер обикновен разрез.
Поредното безумно изказване  Shocked


п.п. извинете ме за спама ама не се удържах  Crazy сори за което  Embarassed


Така ли? Не исках да пиша, но на моята приятелка й умориха бебенцето при самото раждане преди няколко години. Всичко с бременността й беше наред, преди раждането е имало тонове, а в крайна сметка се е задушило.

Има толкова много случаи, какво се правите на интересни.  Naughty

# 26
  • Мнения: 137
Ето ви още един пример

http://network-hv.com/index.php?option=com_comprofiler&task= … ofile&user=77


И тука много хубаво прочетете

http://sushtestvuvame.50webs.com/

# 27
  • Мнения: 961
Ох, за първи път чувам, че е възможно да порежат бебенцето при секцио.
Аз още не съм решила как ще раждам и доста се притесних от това, което сте написали.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Има конкретен въпрос.На момичето и предстои раждане и едва ли има нужда от подобни нагледни "примери".
polin_a ,всички сме минали през подобни материали и сме се притеснявали.Няма как и ти да го избегнеш,но ако можеш отпусни се и не го мисли.В момента изживяваш нещо прекрасно-бременноста.Радвай и се...чака те нещо още по-прекрасно.Леко раждане ти желая!

# 29
  • Мнения: 137
Ох, за първи път чувам, че е възможно да порежат бебенцето при секцио.
Аз още не съм решила как ще раждам и доста се притесних от това, което сте написали.

Рискове винаги има, и при секцио и при нормално раждане. Просто се надяваме това да не се случва!

# 30
  • Мнения: 982
Познавам бебе, което бяха срязали на главичката.

# 31
  • Мнения: 4 335
Никога не бях 4увала за наранени бебета при секцио,това направо е ужасно.Дано по малко такива слу4ей с порязаяни беб4ета Praynig

# 32
  • Мнения: 9 776
Когато реших да пусна тая тема, бях далеч от мисълта да изтъквам предимствата или недостатъците на секциото или нормалното раждане. Единствено бях потресена от случката и понеже никога досега не бях чувала подобно нещо ми се искаше да разбера дали знаете за други подобни случаи. Тука се развиха едни спорове за и против едното или другото. Разберете ме - не ми беше това целта. Исках малко повече информация. Аз съм на 32 години. Имам дъщеря на 9 и живот и здраве наесен ще се радвам на още една рожба. Мисля, че е по-добре човек да е наясно и да е информиран за евентуалните рискове.

# 33
  • София, център
  • Мнения: 3 455
И аз съм чувала за подобен случай в много скъпа частна клиника в София, така че, към Авторката, в малък или в голям град - случва се за съжаление.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 603
Братовчедка ми е на 23 г. и още и личи белега на гърба.

# 35
  • София
  • Мнения: 6 254
Една съфорумка сподели, че е имало драскотина на главичката на бебето, която е минала в последствие (роди секцио).
Аз и двата пъти раждах нормално, но си спомням, че баткото имаше черта (като одраскано) от ножиците при епизиотомията. Не изглеждаше страшно, с нищо не сме го мазали, бързо изчезна.

# 36
  • Мнения: 14 654
Когато раждах преди няколко години, имаше едно бебенце, което бяха одраскали по главицата със скалпела, съвсем леко. Същият лекар направи и моето секцио, и на сестра ми. Нашите бебета се родиха без драскотини.

# 37
  • София
  • Мнения: 44 093
има такива случаи не малко....всяко раждане си крие своюя риск...и това с порязването на бебето за съжаление е един от рисковете при секцио..

# 38
  • Мнения: 279
polin_a недей да си мислиш преди раждането, че и на теб ще ти се случи нещо подобно.
Аз се ужасих от написаното Sick, не знам за теб.
Раждах секцио и съм си мислела да ли не е възможно да се случи порязване на бебето, но за щастие не бях чувала за тези ужасяващи случаи, ако бях сигурно щях да се побъркам.
Желая ти леко и безпроблемно раждане  Peace

# 39
  • Мнения: 4 292
Ужасно е това, което разказвате.  Shocked

# 40
  • Мнения: 3 219
Господ да пази децата ни! newsm17
Моят син играеше в градинката пред блока и никога няма да забравя един батко с мелък белег на едната бузка. Децата играеха, ние се заприказвахме...оказа се, че и тя е раждала секцио и то два пъти-има и по-голямо дете. И ми сподели, че при новия разрез върху старото секцио е мн трудно да се работи. Разширяват разреза -просто по-широк става белега, но мн дълбоко явно натиснали върху стария Sad Каза, че лекаря си е признал, че негова е вината за белега:((((((((( А аз честно да ви кажа мн се впечатлих от формата. Спомням си, че и казах, че това ще е чара на детето...ама наистина не можех да си го представя без този белег. Голям сладур беше..някакси този дефект беше като ефект. Надявам се, че ме разбирате. Майката щеше да се разплаче, мн се трогна и мн беше изненадана от мойте думи. А те бяха искрени! Мн е опасно ...всичко...дано Господ бди над децата!

Малкия ми син има пет шева на главата точно от секциото. Горе на темето се намират, скрито е в косата. Понеже бях със спинална упойка и ги слушах какво си говориха докторите през цялото време......имала съм ужасни сраствания от първото секцио, много труден беше самия разрез. Че в началото като го извадиха не забелязах, обаче го отнесоха на някъде, и аз се притесних и почнах да питам какво става. Ами анестезиолога ми каза какво е станало. Извикаха хирург и го зашиха. На 8 ден му свалиха конците, сега има една бяла черта, не се личи много. Не се сърдя на доктора, хем е познат, той и без това спаси живота на детето преди това като бях бременна още. Пък и съм сигурна,че той самия е достатъчно гузен Rolling Eyes. Секциото ми беше бая сложно и той даже ми препоръча изобщо да не си помислям за трето дете . Всъщност той като срязва матката /доколкото разбрах/,  плацентата е била ниско долу, а главата на бебето залепена точно за нея. Та срязвайки плацентата, порязва и главичката.

# 41
  • Мнения: 1 032
Звучи доста страшно, това което пишете. Като чета за колко такива случаи знаете или сте видели и започвам да имам чуството, че подобни инциденти са често срещано явление. До сега не ми беше хрумвало подобно нещо, ама ще има още какво да мисля в следващите месеци.

# 42
  • Мнения: 228
и двете ми раждания бяха чрез секцио при опитни лекари, за което съответно си платих както трябва.....  но съм чела че при некадърни лекари #2gunfire може да се получат много по-сериозни травми на бебето, отколлкото при нормално раждане

# 43
  • Мнения: 14 654
До сега не ми беше хрумвало подобно нещо, ама ще има още какво да мисля в следващите месеци.
Е, не се излагай. Мисли за по-приятни неща. Никой не написа, че детето му е било тежко наранено при секцио, спокойно. Ако човек започне да мисли само за рисковете, независимо как ще роди, може да лудне. А ужасяващи истории колкото щеш.
По-добре чети "смешно ли е раждането"

# 44
  • София
  • Мнения: 1 603
gigio, точно за такива неща недей да мислиш. Чети хубави книги, глдай весели филми, разхождай се с детето в парка, излизай с приятели /скоро няма да имаш много време за това/ и въобще не се поддавай на страховете.

# 45
  • Мнения: 1 596
Аз съм чувала за подобни случаи.Това е ужасно.

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 675
Рискове има, по какъвто и начин да родиш. Не мисля обаче, че най-добрият избор е да родиш със секцио по желание само, защото те е страх нещо да не се случи по време на нормалното раждане. Най-важното е положителната нагласа. 

# 47
  • Мнения: 142
Здравейте,
От секциото, ние имахме синина около лявото ушенце - оказало се, че синът ми са го извадили с форцепс, а не с ръце.   Sad
Мина му за една седмица..
Аз много се страхувах също, но в болницата като че ли хората ме успокоиха и въобще тогава не изпитвах страх..
Моят съвет е да не мисли негативно, а напротив да се радваш, защотото това е най-хубавото нещо в живота. .
Поздрави

# 48
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
преди близо 3 месеца чух за срязано гръбче на бебче при секцио, незнам до колко е вярно, но съм склонна да вярвам као знам какви "специалисти" има
всяко едно раждане крие някакви рискове, важно е да не мислим негативно  Praynig и да се молим всичко да е ОК

# 49
  • Мнения: 982
Здравейте,
От секциото, ние имахме синина около лявото ушенце - оказало се, че синът ми са го извадили с форцепс, а не с ръце.   Sad

За такова нещо не бях чувала.
Важното е, че всичко е наред!  bouquet

# 50
  • Мнения: 354
Направо съм потресена, за първи път чувам за такива случай, моля се господ да закриля и пази децата ни да се раждат и ръстът живи и здрави.

# 51
  • Мнения: 2 757
Напълно е възможно да се нарани бебе при секцио. Дори и на опитен лекар може да се случи според мен

# 52
  • Мнения: 9 903
синът ми беше одраскан по главичката при секциото, и през ум не ми е минало да се притеснявам. Даже не съм се сещала оттогава.

# 53
  • Мнения: 1 555
И двете ми деца са родени със секцио и сега като чета направо ми настръхва косата, каква ли би ми била реакцията, ако някой некадърен лекар обезобрази детето ми  #2gunfire
Но в интерес на истината  съм чувала за такива случаи при нормално раждане, макар че всичко си е Божа работа !!!

# 54
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
........ Може би за това някои лекари правят среза на операцията отстрани, а не по средата с цел да се избегне евентуално засягане на плода.

 smile3506 smile3556 newsm12
Как така отстрани, а не в средата......разреза не се ли прави точно над триъгълника.....
Аз също за пръв път чувам подобни истории....никак не е приятно....

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 364
Да, по пронцип се прави точно над триъгълника, но аз познавам лекар, който го прави отстрани. Предполагам, че не е единствен. Вероятно цели да избегне рисковете от наранявания на бебето.
Не се притеснявайте, мили бъдещи мами, всичко ще бъде наред и ще се радвате на здрави и хубави бебета! Това са инциденти, които изобщо не бива да ангажират съзнанието ви. Мислете си за хубавите моменти, които ще преживеете с бебоците си!  Hug

# 56
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Оф, защо ми трябваше да чета темата...Предстои ми второ секцио след месец и настръхнах....

# 57
  • Мнения: X
До колкото знам положението на разреза се определя спрямо главичката на бебето и е възможно да не е точно над триъгълника. Моя, например, е леко изместен на дясно.

# 58
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
за първи път чувам Shocked

# 59
  • Мнения: 2 641
явно се случва. на първото ми дете носа му беше леко одран, та може и да са го резнали съвсем лекичко, а може и да се е охлузило някъде. белег няма.
само да вметна по повод доста глупави изказвания относно простия разрез на секциото Simple Smile ами това всъщност е много сложен разрез който не е един а няколко - първо се реже кожата, после сланината, после мускулите, после перитунеума , после матката, може да има и още та като се има предвид че и бебето трябва да се извади бързи заради упойката не виждам какво странно има да се получи нараняване, което е леко и понякога явно неизбежно. не е приятно но затова си трябват и опотни лекари , както и добро стечение на обстоятелствата  Peace

# 60
  • Варна
  • Мнения: 3 953
За първи път чувам за подобни инциденти  Shocked Явно е се случва Confused На нас ни се размина и като чета тук ми идва да чукам на дърво и да си дърпам ушите, като дива newsm78

# 61
  • София
  • Мнения: 6 011
Не бях чела досега разкази на майки, които са го преживели.
Иначе според мен това може да се случи и на опитни лекари.

# 62
  • Мнения: 511
Хм,за първи път чувам   newsm78.........

# 63
  • Мнения: 4 451
Да си призная, и аз за първи път чувам, че е възможно да се случи нараняване на бебето при секцио. Shocked И двете ми раждания са със цезарово сечение и слава Богу, без инциденти за децата ми.

# 64
  • Мнения: 137
Разбира се, че не е един разреза  Laughing

Бебето може да се нарани при разреза на матката, другото го изключвам, то си е касапница.

Anaise, защо бебето да трябва да се извади бързо заради упойката? За коя упойка говориш? Защото имам две секцио и нито едното от двете не е било с пълна упойка.

Чак сега се замислям, че това може да се случи, ако жената е с пълна упойка, защото се бърза повече, докато при другата няма никакво такова бързане.

# 65
  • София
  • Мнения: 4 588
И моят син е роден със секцио, но нищо му няма слава богу. Никога не се бях замисляла за подобно нещо, но явно се случва, за съжаление.  Confused

# 66
  • Мнения: 19 296
аз пиша и  в един немски форум и там една мама беше споделила, че са наранили главичката на бебето при секцио. явно са рязали по-дълбоко.бебето е било в шок,но слава Богу всичко се е оправило и няма поражения.

# 67
  • Мнения: 3 219


Чак сега се замислям, че това може да се случи, ако жената е с пълна упойка, защото се бърза повече, докато при другата няма никакво такова бързане.

Не бях с пълна упойка, но и с двете ми деца по по време на бремеността ми получавах Вена Кава,и като легнех по гръб, рязко ми падаше кръвното, и ставаше опасно и за мен, и за детето. И двата пъти ме оперираха като завъртаха масата на една страна. След като извадиха бебето я върнаха обратно. Тъй че,може да се каже,че докторите бързаха, не знам дали и тва е причината, важното е,че детето ми е живо и здраво, нищо,че е белязано по рождение Wink

# 68
  • Мнения: 1 877
Моите юнаци и двамата бяха с леки драскотини по челцата,но бързо им минаха,слава Богу,без шевове.Но ,милото детенце,дано не му остане белег!

# 69
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Раждането - било нормално, било секцио си е все риск. Остава да се молиш при теб и твоето бебенце всичко да се развие нормално и толкова! Peace
Преди да вляза да раждам и аз бях чула за секцио на една майка, при което по време на операцията бяха забравили скалпел в корема и, ама това нито за миг не ме поколеба в критичната минута точно за 10 секунди да кажа, че съм съгласна незабавно да ме срежат и да извадят бебето, защото иначе имаше опасност и той и аз да умрем!
Така че.....мисли само позитивно и всичко ще мине нормално! Grinning
Леко раждане! Hug

# 70
  • Мнения: 911


При секцио най-важните фактори са операторът и анестезиологът. Ако са некадърници - лошо.
  Peace Моята операция беше перфектна, но за съжаление и аз съм чувала за случай с наранено бебе при секцио. Но, както и по-горе е написано за бебето при нормално раждане рисковете са повече.

Всичко това е напълно вярно - че при секциото е много важен екипът, ако бременната има възможност да избира, нека го направи особено внимателно, да разпитва, чете, сравнява. Ако лекарите са ок опасност няма; единствено остава само въпросът с адаптацията към дишането, но доколкото знам е много рядко срещано и се оправя лесно.
Мисля, че при всички случаи щом се отнася за първо секцио лекарят просто е бил леко некадърен, меко казано, дори да предположим, че бебето е било много ниско - това никак не го оправдава.
Докато бях бременна и четох за 2-3 случая на срязани пикочни мехури на бременните по време на секцио. Това пак е в топ десятката на некадърността.
Едно нормално раждане, дори да не е първо няма как да се предвиди. Щом майката се мъчи прекалено при по-тежко естествено раждане, бебето - с пъти повече.
Но! Всичко е въпрос на много внимателно осмисляне на всичко ЗА и ПРОТИВ секциото.

# 71
  • Мнения: 2 746

Докато бях бременна и четох за 2-3 случая на срязани пикочни мехури на бременните по време на секцио.

 #Crazy  Ужас! Май някой се е упражнявал върху тези жени!  #Crazy

За пръв път чувам за нараняване на бебето при секцио. newsm78

# 72
  • Мнения: 2 374
това може да ко направи само един некадърен лекар #2gunfire newsm11аз лично не знам такива случай

# 73
  • Мнения: 300
И аз за първи път чувам за случаи с наранени бебенца при секцио. Аз родих със секцио с пълна упойка едно хубаво 4-килограмово бебче и всичко мина добре. Ако можеш да си избереш лекар и екип, направи го, за да бъдеш по-спокойна. И вярвай, че всичко ще бъде наред, позитивната нагласа е много важна, според мен.
Леко бременеене!

# 74
  • Мнения: 54
И аз за първи път чувам за случаи с наранени бебенца при секцио.
Но аз имам белег на главата от некадълното израждане на майка ми.

# 75
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Запушете си ушите и не четете  Wink



Весел празник на малките и пораснали момичета  Hug  bouquet

# 76
  • София
  • Мнения: 1 391
Относно нараняване на бебето, много по-опасно си е естественото раждане. Има толкова мъртвородени деца, такива, които са здрави, но заради раждането придобиват церебрална парализа, със счупени ключици, кръвоизливи и т.н.

Не мога да си обясна, че може да се случи бебе да се пореже при операция, трябва да е бил някой голям некадърник да не може да направи един супер обикновен разрез.
Поредното безумно изказване  Shocked


п.п. извинете ме за спама ама не се удържах  Crazy сори за което  Embarassed



Тъкмо и аз щях да кажа същото.  Да не живеем в 19в. например, че да се твърди, че нормалното раждане е по-опасно Shocked
Аз пък смятам, че е още по-ненормално да искаш да раждаш секцио, а не по естествен начин (стига разбира се да няма медицински индикации, които да го налагат).
P.S. Очевидно не случайно естественото раждане се нарича "НОРМАЛНО"

# 77
  • Мнения: 137
А така.

Секциото е НЕНОРМАЛНО раждане. А децата, създадени от ин-витро са ИЗКУСТВЕНИ деца.

# 78
  • София
  • Мнения: 1 391
Сега пък взе, че намеси и ин витрото ooooh! Ти ми кажи, не се ли нарича от всички естественото раждане нормално? Или си измислям само, за да те дразня. И да в известен смисъл секциото е ненормално раждане, защото детето не излиза там от където по природа е създадено да се появи.

# 79
  • Мнения: 2 498
Цитат
Секциото е НЕНОРМАЛНО раждане. А децата, създадени от ин-витро са ИЗКУСТВЕНИ деца.

По-смешно изказване не съм чела.....незнаех, че има изкуствени деца Laughing

# 80
  • Мнения: 2 746
А така.

Секциото е НЕНОРМАЛНО раждане. А децата, създадени от ин-витро са ИЗКУСТВЕНИ деца.

Да, така е, секциото е НЕнормално раждане! Под нормално раждане се разбира детето да излезе през ....знаете.То затова се нарича секцио, помислете върху думичката.
За инвитрото имам особено мнение, предпочитам да си замълча. Да са живи и здрави дечицата, които са се родили по този начин, това е по-важното!!! Peace

# 81
  • Мнения: 953
Е какво сега се хванахте за думата " нормално" , темата не е за и против секцио или естествено раждане.

Случва се да се пореже бебето при секцио / по скоро одраскване/, не винаги може да се прецени къде е точно.
При нормално раждане пък може да се използва вакуум или форцепс и пак да деформират леко главичката на бебето.
Аз като родих нормално опипваха ключиците на бебето, защото не било рядко да се счупят по време на раждането, аз самата съм родена така - възстановяват се бързо децата.
И двете неща са поправими, не е страшно.

# 82
  • Мнения: 2 746
Ама разбира се, че не говорим за или  против секциото и естественото раждане!!!
Просто има разлика в това, че бебето се появява на бял свят по различен начин / или през коремчето на мама, или от там, откъдето е влязло в корема Laughing/ и затова трябва да се прави разграничение между двата вида Laughing Peace

# 83
  • София
  • Мнения: 1 522
И аз за първи път чува за такъв случай. Моето секцио беше перфектно. Явно наистина зависи от доктора. На мен ми го препоръча приятелка, която също ражда секцио при него. И двете сме много доволни. Пак бих раждала при него. Пожелавам ти успех по време на твоето раждане и дано чуваме по-малко такива лоши неща!!!

# 84
  • Мнения: 911
А така.

Секциото е НЕНОРМАЛНО раждане. А децата, създадени от ин-витро са ИЗКУСТВЕНИ деца.

Аз бих се въздържала от подобни обобщения.
Когато една двойка се бори със стерилитета повече от десет или петнайсет години - знаеш ли какво е всеки месец умножен по 10 или 15 години да се надяваш да не ти дойде цикъла - поне 150 пъти попарени надежди... не знаеш нали, когато даваш мило и драго да имаш дете, когато всичко в живота ти се съсредоточава именно в това - превърнало се в смисъл и цел на живота ти, когато... когато... едва ли би нарекла детето си създадено ин витро изкуствено.
А можеш ли да си представиш каква житейска трагедия изживяват жените с неуспешни опити... едва ли, и аз не мога, мога само да си представям, познавам обаче доста такива жени.
А да даваш подобни определения за децата на другите е..... самата аз ще се въздържа да казвам каквото и да било повече.
Между стерилитета и онкологичните заболявания се правят две сравнения - и при двете емоционалният товар понякога е непосилен, както и финансовия.
В бг, предполагам знаеш има близо 270 000 регистрирани стерилни двойки (не ми се мисли каква ли ще стане бройката ако се включат и нерегистрираните)....

Радвай се, че ти нямаш този проблем и не коментирай.

Извинете за офф-а. Peace

# 85
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
    #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт