На какво ни учат приказките!

  • 2 936
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 125
Всъщност проблема е, точно това, че приказките вече се пречупват през призмата на гадните неща, който обкръжават децата в наши дни . На мен са ми четени същите приказки, ама не ми е и хрумвало с кого да сравня Синята брада, примерно. Пък съм станала човек (мое си мнение, естествено)! Някак си децата инстинктивно усещат кой герой е добър. Че той и Шрек млати наляво-надясно!

# 16
  • Мнения: 9 973
всеки сам решава в кой свят да отведе детето си-розови облаци или реалния свят.........но не харесвам арогантните истории

# 17
  • Мнения: 6 438
всеки сам решава в кой свят да отведе детето си-розови облаци или реалния свят.........но не харесвам арогантните истории
Ама не е мн реално хора да изкачат от корема на вълци и др горски животни Whistling

# 18
  • Мнения: 262
Приказките са си същите като едно време, но ние сме пораснали. Винаги съм обичала да слушам и чета приказки. Разказвам и на моите деца. Има някои "страшни неща, но се старая да ги поднеса по подходящ за възрастта начин. Все пак всички приказки са с щастлив край, нали?!

# 19
  • Мнения: 2 587
Не бях се замисляла,а скоро четох на дъщеря ми Малечко Палечко.Предполагам че не всичко от тях разбира все още,но ще наблегна на по-безобидни като Пепеляшка и подобни.

# 20
  • Мнения: 6 438
Не бях се замисляла,а скоро четох на дъщеря ми Малечко Палечко.Предполагам че не всичко от тях разбира все още,но ще наблегна на по-безобидни като Пепеляшка и подобни.
В Пепеляшка ми се струва,че има една родителска безотговорност-бащата изобщо не защитава дъщеря си при всичките нападки от втората и майка и доведените дъщери.
Не че съм против приказките-обожавам ги,но в последно време се замислих Peace

# 21
  • Мнения: 5 539
Като дете никога не съм имала проблем с насилието и смъртта в приказките, а четях ужасно много и различни. Единствено Андерсен ми оставяше един такъв горчив вкус в устата, така че и до днес не го обичам много.
Днес, когато чета същите тези приказки на дъщеря ми се вбесявам и ужасявам и от "Палечка", и от "Пепеляшка", и от "Червената шапчица", и от какво ли не. По дяволите, дразни ме дори "Пипи Дългото Чорапче"!!!
Но причината е собственото ми невротизирано съзнание на възрастен, и много добре го осъзнавам.
Оставете приказките на мира! /поне голямата част от тях/

# 22
  • Мнения: 361
незнам много е сложно,и не съвсем.Винаги има и положителни и отрицателни герой .Според мен зависи как представим ние геройте на дечицата и те как ще го приемат.

# 23
  • Мнения: 5 940
Важно е мама и тати да са добри герои. Тогава  всяка приказка за детето винаги ще има хубав край. Просто трябва да знаем как да разчетем лошото, как да го поднесем.

Общи условия

Активация на акаунт