Номинация за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето! - 4 -

  • 19 054
  • 364
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 230
А за водата и на мен една приятелка, уж докторка ми каза, щом не пие чиста вода, да й я подслаждам със захар! Задължително трябвало вода да пие!  Confused
Уви, нашата лична лекарка обяснявала на мъжът ми, че кърмачето трябва да пие вода. На неговия коментар, че жената била чела чела друго, лекарката го попитала той как щял да се чувства ако не пие вода. #Crazy

# 331
  • Мнения: 2 837
А за водата и на мен една приятелка, уж докторка ми каза, щом не пие чиста вода, да й я подслаждам със захар! Задължително трябвало вода да пие!  Confused
Уви, нашата лична лекарка обяснявала на мъжът ми, че кърмачето трябва да пие вода. На неговия коментар, че жената била чела чела друго, лекарката го попитала той как щял да се чувства ако не пие вода. #Crazy
Ами...в интерес на истината много мъже смятат, че водата е за миене. За пиене предпочитат други неща, така че това нещо не е довод като довод:)

# 332
  • Мнения: 176
А за водата и на мен една приятелка, уж докторка ми каза, щом не пие чиста вода, да й я подслаждам със захар! Задължително трябвало вода да пие!  Confused
Уви, нашата лична лекарка обяснявала на мъжът ми, че кърмачето трябва да пие вода. На неговия коментар, че жената била чела чела друго, лекарката го попитала той как щял да се чувства ако не пие вода. #Crazy
Ами...в интерес на истината много мъже смятат, че водата е за миене. За пиене предпочитат други неща, така че това нещо не е довод като довод:)



 Laughing Абе дори и за миене не я признават  Mr. Green

Доводи ЗА даване на вода на кърмачета - ето пример за силата на съчетанието между невежество и логическо мислене:
/запазен е оригиналният правопис, както винаги/

"Аз не съм сигурно,кое е правилно или не,защото нищо не съм чела по въпроса.Но взех решението си,изхождайки от самата себе си.Супата ми съдържа вода,соковете съдържат вода,Кока кола-та съдържа вода,тараторът съдържа вода,крастевицата съдържа вода,но,нито едно от изброените не може да утоли жаждата ми.
Затова реших и от както се е родила дъщеря ми и давам вода.
Не мисля,че има вреда от цялата работа,но ползи намерих доста.
1.Дадена след ядене,водата изчиста устната кухина и предпазна бебето от гъбички в устата.
2.Бебето ми се научи да пие от шише и редките случаи,когато не съм могла да я кърмя,си е пиела млякото от шише без да мрънка.
3.Пиенето на вода често е помагало за заспиване.Вместо да ми "виси" на циците,от което са се оплаквали доста кърмачки,моето бебе си лежи там,където трябва да заспи,пие водичка и заспива.
Правило:никога не вадам вода 1 час преди кърмене. "

# 333
  • София
  • Мнения: 2 348

3.Пиенето на вода често е помагало за заспиване.Вместо да ми "виси" на циците,от което са се оплаквали доста кърмачки,

Такаааа smile3508 , коя от вас се е осмелила да се оплаче, че детето и виси на циците??? М? Да ви линчуваме ли искате?

# 334
  • Мнения: 2 818

Няма дете, което да е пострадало от прекалено дълго кърмене или от неприемане и на капка кърма през живота си!
Но "средностатистическата ми гледна точка" е, че в "смешния свят", в който живеем е не само смешно но и адски грозно гърдата ти да виси като виме на крава на обществено място и детето ти, което вече не е бебе сукалче, а разумно малко човече да я смуче час по час.



Моля, внимавайте да не загрозявате света с тия вимета!   Joy

# 335
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Срещам се с бивша колежка с бебе на 10 месеца. Не сме се виждали доста отдавна и тя не е запозната с кърмаческия ми опит с Мартина. Та заприказвахме се за кърменето..."Ами той моят като стана на три месеца и започна да търси разнообразие. Имах си аз кърма, ама се радваше и на Фризолака от шише. И така едни месец, после ми спря кърмата и давах кисело мляко".
Така е, пък аз моето и второто пак го измъчвам с еднообразно меню. Даже каката на въпроса "Какво яде Ангел?" веднага изстрелва правилния отговор: "Цица" Mr. Green

# 336
  • Мнения: 2 467


 Аз пък твърдя, че моето почти 3 годишно сукалче е "разумно малко човече " от самото си раждане и не смуче, а суче. Оприличаването с крави на Дългокърмещите тоже поражда лоши мисли и чувства, на които няма да се поддам.

Последна редакция: сб, 05 апр 2008, 06:15 от Jes

# 337
  • Мнения: 68
Най абсурдната реплика:
...
т.е. мълчание

Ами като кажа колко наддаде Сашето през първия си месец и следва многозначително мълчание. Качи 2.050кг. Обикновено всички млъкват- тези, които ме познават сменят темата, а тези които не толкова, започват с идеите ами така е вода като не даваш, като го храниш на поискване... Аз само това и чакам и ги сразявам с резултата на кака му 1.600 на първия месец кърмена на режим, след което вече нямат избор и те сменят темата.

P.S. Най- досадния въпрос: Какво ядеш, че Сашо толкова наддава?  , на което отговарям, че се храня здравословно и не прекалявам с въглехидрати по ред причини.

Последна редакция: сб, 05 апр 2008, 06:03 от kokonka

# 338
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
1.Дадена след ядене,водата изчиста устната кухина и предпазна бебето от гъбички в устата.

Впрочем, много хора искрено го вярват това. Не се замислят, че биберона на шишето влиза дълбоко навътре в устата и водата попада директно в гърлото, където какво плакне не е ясно. Реално за да плакне, водата трябва да се дава с чашка или лъжичка, за да попада в устната кухина, не в гърлото - но друг въпрос е, че не предпазва от гъбички... Достатъчно деца с вода имат гъбички (както и без вода, както и на АМ... зависи. Скоро ми казаха за бебе, което упорито получавало млечница наново и наново, докато най-накрая открили източника: дядо му имал гъбички, които явно е предавал на бебето с близък контакт).
Извинете за оф-топика Simple Smile

# 339
  • Мнения: 176
1.Дадена след ядене,водата изчиста устната кухина и предпазна бебето от гъбички в устата.

Впрочем, много хора искрено го вярват това. Не се замислят, че биберона на шишето влиза дълбоко навътре в устата и водата попада директно в гърлото, където какво плакне не е ясно. Реално за да плакне, водата трябва да се дава с чашка или лъжичка, за да попада в устната кухина, не в гърлото - но друг въпрос е, че не предпазва от гъбички... Достатъчно деца с вода имат гъбички (както и без вода, както и на АМ... зависи. Скоро ми казаха за бебе, което упорито получавало млечница наново и наново, докато най-накрая открили източника: дядо му имал гъбички, които явно е предавал на бебето с близък контакт).
Извинете за оф-топика Simple Smile


Ама как да не вярват, като лекари постоянно го повтарят това за плакненето и гъбите.  Без изобщо да знаят как и защо се появяват гъби.  Щото не е и много ясно това по принцип. Да не говорим че ги мързи да четат и да мислят за физиологията на получаването на гъбите - обмяна на инсулин, други хормони, имунни фактори и пр.  Безкрайно остаряло и погрешно е схващането че гъбите са само контактно заболяване - т.е. задължително трябва да се хванат от дядото например ... Колко удобно.  Ужас.

Сега да ви разкажа аз пак за тая мойта позната дето роди преди 10-дни.  Наблюдавам едно доста интересно психологическо явление покрай нейното "кърмене."  То може и за бисер да мине.

Та било вчера бебето на консултация, качило 300 г за около седмица. То си се роди 4 и 200. 
Версията е че е само на кърма.  През тази седмица майката нямала достатъчно кърма - при цедене излизало 50 г., бебето не си дояждало и ревяло и будувало, предлагало му се гърда стриктно на 3 часа, не по-често.  Лекарите са му изписали някакво АМ от самото начало, ама "не сме го купили още."
Диалог между бабата и съседки:
Бабата, гордо: "Качило е 300 г.!"
СЪседките: "Браво!  Давате ли му това изписаното мляко?"
Б, като ужилена, в един глас с другата си дъщеря: "Не, не, то е само на кърма!"
С:  "Браво! Значи бозае.! "
Б, тъжно, явно без да се усеща: "Не.  Тя няма кърма.  И не бозае.  И зърна няма. Цеди се.  И така му дава. Е, така ще е, ще се мъчи 1-2 месеца.   Нали е важно да се кърми по-продължително, заради алергиите. "


(Ама зрителите от по-горе знаят, че от цеденето изкарва знаем колко.  И му се дава на 3 часа. )

Убедена съм че е театър.  Oруго си е пред хората да се изкара че е "кърмила" - така някак ползите от кърменето се увеличават.  Важен момент за престижа е и мъките и жертвите, които се правят за кърменето.  Ей това е едно от нещата, дето много ме дразнят у нас.  КЪрменето задължително трябва да е мъка, наказание, несигурно и застрашаващо здравето на детето (недояждането, обезводняването, липсата на витамини), и нещо, което задължително да е придружено от тежки ритуали, замервания и кършещи пръсти притеснени баби и педиатри. Сакън да не е лесно и приятно.

# 340
  • варна
  • Мнения: 90
малкия беше на два месеца и малко, когато една позната докторка , дойде в къщи да го види.. И ме пита  " даваш ли вече пюренце от ябълка " Аз опулих едни очи и и викам " не , само на кърма сме а и не мисля скоро да захранвам "
и тя - ооооо ooooh! ама ще ти направи анемия детето бе !!!!  Как , веднага да започваш с пюрето ! Аз чесно да си кажа се притесних, лекарка е все пак ... викам може пък да греша ! Тогава тя се обърна към майка ми и и вика- кажете и,вие знаете. Майка ми направо и се изсмя в лицето и и каза "не на два месеца , а на два зъба трябва да е детето "
 

# 341
  • Мнения: 686
Шанти,добре й е казала майка ти.

Днес видях една позната,която ми каза,че не и била хранителна кърмата и затова обърнала малкия(три месечно бебе) на кисело мляко ooooh!

Последна редакция: сб, 05 апр 2008, 16:55 от mamaYanni

# 342
  • Мнения: 6 441
Вчера прабабаа на Алекс ми вика:
-Хайде да стане топло и ще го отбиваш
И аз  Shocked
Питам я защо,а тя ми отговаря:
-E,няма до казармата да го кърмиш,я! Crazy

# 343
  • Мнения: 3 718
Вчера прабабаа на Алекс ми вика:
-Хайде да стане топло и ще го отбиваш
И аз  Shocked
Питам я защо,а тя ми отговаря:
-E,няма до казармата да го кърмиш,я! Crazy

Малеее Патенцееее, а са кво ще правим като отпадна казармата. Как ще разберем кога да спрем да кърмим  newsm78

# 344
  • Мнения: 6 441
Вчера прабабаа на Алекс ми вика:
-Хайде да стане топло и ще го отбиваш
И аз  Shocked
Питам я защо,а тя ми отговаря:
-E,няма до казармата да го кърмиш,я! Crazy

Малеее Патенцееее, а са кво ще правим като отпадна казармата. Как ще разберем кога да спрем да кърмим  newsm78
Ще чакаме пак да я въведат и тогава спираме да кърмим  Mr. Green Crazy

Общи условия

Активация на акаунт