Препоръчайте ми матираща пудра

  • 17 081
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 640
Взех си такава на Rimmel-London,ама нещо много скоро лъсвам от нея.И така- чакам вашите предложения

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 779
Под пудрата слагаш ли фон дьо тен? И ако да какъв?

# 2
  • Мнения: 640
Под пудрата слагаш ли фон дьо тен? И ако да какъв?
Не слагам. А трябва ли? Няма ли да е прекалено натрупано?

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 779
Ами въпрос на личен вкус Simple Smile На мен ми се струва доста натрупано като се слагат и двете, но предпочитам фон дьо тен пред пудра. Стига да не е компактна пудра, фон дьо тенът ще ти издържи много по-дълго и ще матира по-ефикасно от пудрата. С мазна кожа съм в Т зоната и знам как е. Ако решиш да погледнеш и фон дьо тени, препоръчвам ти на Revlon - Color stay. Има го и за суха, и за мазна кожа, аз имам втория и съм доволна - добре покрива и матира 6 точки. Цената му е около 19 лв, но ако си готова на по-сериозна сума естествено има и по-добри предложения.  Peace

# 4
  • Burgas
  • Мнения: 76
На макс фактор пудрата-крем пъф нещо като 2 в 1 е матира много добре  доста е плътна около 12 лв. Peace

# 5
  • Мнения: 177
И аз съм с мазна кожа в Т зоната. Ползвам на фон дьо тен на Ланком  около 80лв е и пудра на Диор горе долу пак толкова струва, не е натрупано, а ефекта е матиращ.

# 6
  • Мнения: 238
Manhattan ,Bronzing Powder,COVER.
Toва пише на опаковката,антибактериална е

# 7
  • Мнения: 372
На макс фактор пудрата-крем пъф нещо като 2 в 1 е матира много добре  доста е плътна около 12 лв. Peace

creme puff е много хубава и трайна пудра - страшно доволна съм Hug
и разбира се, че пудрата може да се използва без ФДТ Peace ако лицето няма някакви дефекти и бръчици - по-добре само с нея за ежедневието...

# 8
Аз също съм със смесена кожа - мазна в Т зоната. Поради тази причина използвам матиращ ФДТ, само че имам следния проблем:
Слагам си ФДТ и под очите, защото първо там кожата ми е много тънка и имам тъмни кръгове и второ, изглежда неестествено, ако си сложа ФДТ само на Т-зоната. Кожата в зоната около очите обаче ми е много суха и мажа с кремчета за около очи, които ми помагат. Само че като си сложа сутрин ФДТ, той пак ми изсушава кожата и тя направо започва да се бели. Пробвах само под очите да ползвам друг ФДТ, който не е матиращ, но пък той беше малко по-различен на цвят и ставаше много грозно - лицето в един цвят, а под очите друг.
Моля, някой ако може, да даде съвет  Hug

# 9
  • Мнения: 223
Аз също съм със смесена кожа - мазна в Т зоната. Поради тази причина използвам матиращ ФДТ, само че имам следния проблем:
Слагам си ФДТ и под очите, защото първо там кожата ми е много тънка и имам тъмни кръгове и второ, изглежда неестествено, ако си сложа ФДТ само на Т-зоната. Кожата в зоната около очите обаче ми е много суха и мажа с кремчета за около очи, които ми помагат. Само че като си сложа сутрин ФДТ, той пак ми изсушава кожата и тя направо започва да се бели. Пробвах само под очите да ползвам друг ФДТ, който не е матиращ, но пък той беше малко по-различен на цвят и ставаше много грозно - лицето в един цвят, а под очите друг.
Моля, някой ако може, да даде съвет  Hug

затова като не ти понася ФДТ си вземи специално за под очи коректор- може с четчица да е,може като стик може всякакъв....зависи какво си харесаш...марки,цени,видове- всякакви...
то е точно това- като фдт с телесен цвят,но предназначен за кожата под очите и най-вече да замаскира сенките .Няма да имаш разлика с цвета на ФДТ-на ако подбереш цветовете да са си близки и разнесеш добре...
   4470

# 10
Аз най-много съм доволна от антобактериалната матираща на Манхатан – вече трета подред си купувам  Peace

# 11
  • Варна
  • Мнения: 956
Аз най-много съм доволна от антобактериалната матираща на Манхатан – вече трета подред си купувам  Peace

За мен също тя е най-добра  Peace
Пробвах на Буржоа и Максфактор, но не ми хареса резултата  Naughty
Сега пак ще си взема Манхатън - антибактериална  Peace

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 779

Коректорът под очите трябва да е съвсем малко по-светъл от цвета на фон дьо тена. Така се акцентира върху погледа и като цяло лицето придобива по-свеж вид.  Peace

# 13

Коректорът под очите трябва да е съвсем малко по-светъл от цвета на фон дьо тена. Така се акцентира върху погледа и като цяло лицето придобива по-свеж вид.  Peace

charmz, благодаря за съвета  Smile
а относно коректора някой може ли да ми препоръча марка (да е подходящ за сравнително суха кожа около очите)?

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 779

Коректорът под очите трябва да е съвсем малко по-светъл от цвета на фон дьо тена. Така се акцентира върху погледа и като цяло лицето придобива по-свеж вид.  Peace

charmz, благодаря за съвета  Smile
а относно коректора някой може ли да ми препоръча марка (да е подходящ за сравнително суха кожа около очите)?

evina, темата е за друго Whistling Но така и така вече попита, попринцип тази зона е сравнително по-суха, трябва да мажеш с крем, защото иначе всеки коректор ще ти опъва и ще стои напластено и грозно. Коректорът на Revlon - Colorstay е много добър според мен, можеш да го пробваш в някой магазин.

Общи условия

Активация на акаунт