Полицай - какво да ги правиш?

  • 5 053
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 411
Искам да ви ракажа една смешна случка от вчера.
Бяхме тръгнали към с.Лозен / мъжа ми е от там / да се поразходим малко. Взехме буса на бъса на мъжа ми за да можем да поберем целия антораж  - джипове, колички, кончета и т.н. Буса е 1+1. Мъжа ми кара, а аз до него с детето. сложили сме си колани. На карулката на Ботевградско шосе ни спира един полицай и веднага започна да вика защо и детето не е вързано. Последва щателна проверка на документите и една поучителна лекция как да се вържеме с детето, за да не стане нещо при резки спирачки. И знете ли как ни накара да се вършем - двамата с дин колан #Shocked  едната част на колана да минава през мен , а другата през детето  / през коремчето му /  - доколкото знам не е позволено да се връзат двама с един колан, но както и да е пусна ни, но н околовръсното ни спира друг полицай и като ни видя започна да се смее  и ни вика: Абе кои ви е казал че може да се връзвате по двама на един колан?. Ние с мъжа ми му обясняваме че полицая на карулката ни е изнесъл лекция как трябва да се вършем и под негово ръководство ние сме го направили. А той ни вика: Абе я бил някакъв луд , я се отвържете, че при евентуална катастрофа ще прекъснете детето на две. След това вика: А имате ли 5 лева, ние му казваме че имаме, а той ни вика ами тогава да купите един шоколад на детето и ни пусна да вървим по живо по здаво.
Като тръгнахме толкова се смях че корем ме заболя.
На кого да вярвам сега ако ги слушаш зле, ако не ги слушаш - пак зле?

# 1
  • Мнения: 3 394
Определено е забранено в превозно средство дете да се държи от родител на предната седелка.
Забранено е да сте без колани.
Забранено е да сте дваме с един колан.

Всеки обаче действа според наложената ситуация.

Най-добрият вариант е детето да е с колан на задната седалка. Багажа трябва да е поставен така,че в случай на ПТП да не затисне детето, а то да има евентуално бърз достъп до възможните изходи навън.

Винаги внимавайте детето ви е да е възможно най-безопасно поставено в колата. Неговият живот зависи от вас!!!

# 2
  • Мнения: X
В Закона за Движение по Пътищата пише, че е забранено деца под 10г. да се возят на предната седалка, освен ако не е поставено специално столче. А иначе случката е доста смехотворна Mr. Green

# 3
  • Мнения: 1 581
Цитат на: Desani
След това вика: А имате ли 5 лева, ние му казваме че имаме, а той ни вика ами тогава да купите един шоколад на детето и ни пусна да вървим по живо по здаво.

 rotfImao  rotfImao  rotfImao

# 4
  • Мнения: 3 562
Нали знаеш вица - "Като лай.а излизаме, като хора - НЕ"  Mr. Green
Типично за БГ-полицаите  Laughing
5 човека с 8 мнения  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 565
Да ви разкажа и аз една полицейско-бебешка случка:)
Мъжа ми кара сестра си и 2-месечния и син на педиатър и говори по телефона.Вижда полицая и както говори пуска телефона в скута си, но въпреки това го виждат и го спират.Следва проверка след , което полицаят казва :"за говорене по телефона по време на шофиране се отнемат 6 точки и глобата е 30 лева.Шестте точки ги подарявам на дамата отзад, а 30те лева ще ги дадете на малкия юнак"Simple Smile)))

# 6
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Няма какво да направиш.Всички са смотани и такива ще си останат!

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
сърбите са най-корумпираните полицаи. Няма други като тях

# 8
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Цитат на: DEianaZ
сърбите са най-корумпираните полицаи. Няма други като тях
Права си - и митничарите им, и тия на pay-roll-овете по магистралите. Затова през Сърбия - с кротка скорост, проверен курс на динара и 24-каратова усмивка, ако те спрат за проверка. Иначе ти олеква джобът задължително.

# 9
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Цитат на: DEianaZ
сърбите са най-корумпираните полицаи. Няма други като тях


Охохохохохоооооооо сърбите нямат конкуренция просто!
Сръбска полицайка ни спира рейса под предлог, че не спазва дистанция- стек Марлборо и по живо, по здраво.
На сръбско- хърватската граница митничарят вика на шофьора: Дай две бири и пакет семки, за да се кача лично в рейса да бия печатите.... Mr. Green

# 10
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Цитат на: irenka
Няма какво да направиш.Всички са смотани и такива ще си останат!


Е тва изказване ме разби просто....няма да пиша роман сега, но ще споделя само, че най- добрата ми приятелка е ченге от близо десет години...

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
аз също имам приятелка ченге и изобще не е смотана. Смотана си ти
иначе за сърбите аз да си напише мъжа ми всеки пътр го глобяват и всеки път сценария е следния "Аз знаеш ли з аколко пари работя" вади и му дава 5 евро, но ония продължава "Жена ми гледа 2-те деца, бременна е с трето" вади още 5 евро. Такива са
И това е всека ама абсолютно всеки път
Ерика нищо не казваш за италия....дай снимки, харесаха ли ти италианците Embarassed ?

# 12
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Извадих снимките, но чакам Джули да ги сканира. Италианците са готини, ама италианките са някакви безобразни жени външно- с огромни провиснали кореми и за епилатор не са чували. Иначе беше божествено!!!

# 13
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
А, да - на мъж не му се разминава от никое положение в Сърбия Twisted Evil. Затова като сме с кола най-често само жени пътуваме, а ако има мъж в колата - на задната седалка и да се прави, че спи Whistling. За късмет моята приятелка от 15 години ги кръстосва тия пътища и им е изучила табиетите, освен това знае много добре сръбски, работила е там. При нея нямат шанс Misc Ghost, но все пак когато пътуваме заедно гледам аз да я минавам Сърбията - не заради друго, но тя е свикнала да кара бързо и много настъпва педала, после трябва да се прави на маймуна #Silly

# 14
  • Мнения: 2 292
ами най безопасно е децата да се возят в специална детска седалка закрепена на задната седалка на колата, като ако колата има въздушни възглавници и за задните седалки те или се изклучват или детското столче се прикрепя с гръб на посоката на движението. не вярвам в коя да е държава да е позволено децата да пътуват на предната седалка в майка си, защото не е безопасно и при едно произшествие не виждам как ще се спасят ?
Гледах едно предаване - една жена си ибеше почти счупила врата след като ги ударили отзад на един светофар, а на колите почти нищо им нямало. Без значение колко е силен удара не знаеш как ще се отрази на пътниците и кой на къде ще фръкне.

Общи условия

Активация на акаунт