Прехранено бебе и въпроси

  • 3 063
  • 5
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 5 492
Първо искам да се извиня на boo, ако моите въпроси вече са сто пъти обсъждани във форума, просто днес ни изписаха и нямам много сили и време да ровя. Обещавам като ми светне да прочета старите теми и да не задавам глупави въпроси.
Става дума за това, че моят новороден син е малък лакомчо и според господите акушерки аз го прехранвам. Те съдят за това по акото, което както ми бе показано бе златисто кафяво на цвят с бели частици. Това било симптома на прехраненото бебе. Това била и причината за неистовият рев на бебо и за това трябвало да го кърмя по по-малко.  Да давам само по няколко минути от всяка гърда, за да не му претоварвам стомахчето. Той обаче си иска, върти главичка и приплаква докато сам не реши, че му стига.
Тъй като Детелинка беше доста злоядо бебче сега с този гладник (пу-пу да не ме чуе дявола) не знам как да реагирам.
И още нещо да го будя ли на точен час, за да го кърмя (така правех с Детелина) или да го оставя сам да се събуди.  И да се цедя ли след всяко кърмене - това също го правех първият път.
Момичета моля ви помогнете ми. Обещавам като се освястя да спра да задавам тъпи въпроси и да си прочета домашното, за да не преча на работата на форума.
Ох и щях да забравя да питам да давам ли подсладена преварена вода след кърмене, как и по колко. Детелина не ми пиеше вода, но в родилното непрекъснато ни караха да даваме.
Направо съм се шашнала, като че ли нямам вече едно дете ами сега падам от небето.

# 1
  • Мнения: 863
Цитат на: Despina
Става дума за това, че моят новороден син е малък лакомчо и според господите акушерки аз го прехранвам. Те съдят за това по акото, което както ми бе показано бе златисто кафяво на цвят с бели частици. Това било симптома на прехраненото бебе. Това била и причината за неистовият рев на бебо и за това трябвало да го кърмя по по-малко.  Да давам само по няколко минути от всяка гърда, за да не му претоварвам стомахчето. Той обаче си иска, върти главичка и приплаква докато сам не реши, че му стига.
.
Ох и щях да забравя да питам да давам ли подсладена преварена вода след кърмене, как и по колко. Детелина не ми пиеше вода, но в родилното непрекъснато ни караха да даваме.
Направо съм се шашнала, като че ли нямам вече едно дете ами сега падам от небето.



аз доколкото знам то4но такова трябва да е акото на едно напълно здраво бебе,аку6ерките май пак са се изказали...
а Бу май няколко пъти е казвала,4е кърмено бебе не може да се прехрани-то яде то4но толкова,колкото му побира стомах4ето( моля да ме поправите,ако греша)
а за води4ката-най-добре е да не му дава6 вода,а да го слагаш по- 4есто на гърдата Grinning тя му дава вси4ко от което то има нужда
4естито ти беб4е и да ти е живо и здраво Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 980
Първо честито! Здраво и весело бебче! kyllmg
Според мен може да се прехранва кърмено бебче, как иначе ние ще наддадем за 1 мес. - 1.400кг. Не трябва обаче, да си правиш изводи преди първия преглед при педиатър, значи след около 15 дни. Ако бебето хълца, повръща често и т.н. значи му идва в повече. Нашето лакомо бобърче му купих биба, да намалим малко сукането заради удоволствието. При теб е още много рано. Ако мислиш, че кърмата ти не стига - можеш да изцеждаш, за да я стимулираш, иначе няма смисъл. Аз си докарах свръхлактация и чакам 3-4 дни нещата да се нормализират. Не асилвай бебо с вода, освен ако не е много топло времето. Ти пий повече течности и то ще си взима каквото му трябва! Laughing

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767
Честито бебче!
Aкото е точно каквото трябва да бъде Simple Smile Златисто, с малки парченца вътре като овесени ядки - по каталог! Wink Кърми го, колкото иска.
Няма да го прехраниш. Дори да наддаде повече първия(ите) месеци, после ще забави и към годинката ще е точно като връстниците си.
Ако наддава добре вече (на колко дена е?) - не го буди; ако прави паузи над 4 часа, дай тихо гърдата, без да го будиш, за да не се препълниш... След няколко седмици го остави изобщо да казва сам кога е гладен.
Не се цеди, освен ако не изпитваш дискомфорт в гърдите. В този случай цеди само малко, колкото да облекчиш напрежението.
Вода недей дава, навън никой не препоръчва даването на вода, още повече със захар... Ако искаш да даваш, давай преварена неподсладена вода с лъжичка - не с шише! Simple Smile

# 4
e kakvo e tova 5 minuti na garda?pet minuti stigat na niakoi bebeta da se nahraniat na drugi ne im stiga edin chas.osven tova si zavisi i kolko barzo ti teche mliakoto.edinstvenata prichina da ne go ostaviash prekaleno dalgo na gardata v parvite dni e razraniavaneto na zarnata,no i zatova si ima reshenie. akoto e tochno kakvoto triabva da bade ili pone na mene taka mi kazaha akusherkite Grinning . ia mu davai kolkoto mu se iade pak da vidim kvo she mu stane.voda tuk primerno preporachvat da ne se dava vaobshte no az sam davala niakolko pati sas zahar uz protiv koliki.Uspeh i zdravo i spokoino bebe!

# 5
  • UK
  • Мнения: 1 334
sorry az biah gosta

Общи условия

Активация на акаунт