Да защитим истината в името на децата!

  • 2 622
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 843
Български евродепутати от парламентарните групи на Партията на европейските социалисти (ПЕС), Европейската народна партия (ЕНП) и Алианса на либералите и демократите за Европа (АЛДЕ) в ЕП са се подписали под писмо до председателя на Европейския парламент Ханс-Герт Пьотеринг.
В него се настоява да бъде спряна планираната прожекция в Европейския парламент на филма.
Идеята за прожекцията е на ирландския евродепутат Кати Синод и по план ще се проведе на 4 март.

Линк към статията: http://news.ibox.bg/news/id_85697598

В тази връзка, бе решено да се напише контра писмо, чрез което българските майки, граждани и неправителни организации, позовавайки се на правото си, като граждани на тази страна, да заявят открито своята позиция.
Тук ви давам линк към писмото и петицията, в която можете да подкрепите тази позиция с подписа си:
http://www.bgpetition.com/EP_film_za_Mogilino/index.html


Целта на това писмо не е да се справим като по чудо с един проблем, назрявал с десетилетия, както и да очакваме магически решения отвън, а единствено - желанието да не се прикрива или дегизира истината по удобен на нечии интереси начин.
Както  досега, ГИОО подкрепя тази инициатива като шанс да се доближим малко до надеждата за промяна в състоянието на децата в българските специализирани институции, отчитайки, че една важна крачка за това е признаването, че такъв проблем съществува, както и поемането на конкретна отговорност за свършеното или НЕсвършеното от отговорните институции в тази насока.

Писмото ще бъде изпратено до Председателя на Европарламента г-н Ханс-Герт Пьотеринг, на Кати Синод - депутат в ЕП и инициатор на излъчването на филма пред ЕП, на много наши депутати в ЕП, на депутати от други държави и на много други заинтересувани и ангажирани с тези проблеми организации и личности.

Всеки подпис е от значение!


# 1
  • Мнения: 921
Два гласа от нас!  Peace

Последна редакция: пт, 22 фев 2008, 21:42 от Tanya.

# 2
  • Мнения: 256
Подпис и от мен!

# 3
# 4
  • Мнения: 2 084
За несвършеното от институциите, за бездушието и безотговорността, за престъплението, извършено спрямо тези деца - подписвам се.
Много паля на тая тема. Питам се колко точно време му трябваше на Преси да потъне, ако беше попаднал в такива условия. Питам се колко точно деца са били напълно здрави преди да ги запишат като обречени на смърт. Питам се защо няма никой подведен под съдебна отговорност, защото, според мен, това престъпление си съперничи по жестокост с тези на д-р Менгеле.

# 5
  • Мнения: 1 652
Някои хора наистина имат камък вместо сърце, както казваше баба ми, мир на праха й! Не само, че подписах, но и ще изпратя и на други хора т.е на всичките си близки ще  пратя линк да го подпишат. Много ме боли от това. Домовете в които аз съм ходила са чисти, децата са гледани добре, включително и един дом за умствено изостанали деца визирам. Там работят и много свестни хора- лично познавам такива - не са директори- лекари, педагози.  Но за Могилино, нямам думи, само сълзи...

# 6
  • Мнения: 176
Благодаря за отворената тема, която ми даде шанс да дам и моя глас - както винаги съм назад с гнусните новини. А на нашите депутати - "браво", надскочихте себе си!

# 7
Два гласа и от нас Peace  Това са пълни безхаберници и лицемери!

# 8
# 9
  • Мнения: 1 843
Да държим темата още за два дни отгоре, за да я видят повече хора.  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 380
А кой би могъл да спре филма? Пак нещо съм проспал.

Но даже и да го спрат много от депутатите ще са чули за него и може би ще го гледат.

Дано помогне.

# 11
  • Мнения: 2 123
Пак ми се вдигна кръвното  #2gunfire
Два подписа от нас.

# 12
  • Мнения: 2 084
От 66 180 потребители във форума - 445 подписа. Дали петицията е пусната и при другите от форума.

# 13
  • Мнения: 2 722
Успях да стигна до петицията  Embarassed
Насочила съм и всичките си познати.

# 14
  • Мнения: 4 138
побут......

Общи условия

Активация на акаунт