Истеричен плач при къпане

  • 7 624
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
На 30 дни е твърде мъничко, все още се адаптира към външната непозната среда   bouquet
Ще свикне, ще му е хубаво и моето малко момиченце, Елица, докъм 2-3 месеца пищеше все едно я коля. Сега не мога да я изкарам от банята, това и е едно от любимите занимания, както и на сестра и Simple Smile

Това е и моето обяснение. Бебето ти е много мъничко и според мен това е нормална реакция. Свикнало е с ограниченото пространство в утробата на мама и не се чувства добре голо и незащитено. Много деца в първите си дни се чувстват така. Моето също много плачеше, не само при къпане, но и при всяка смяна на памперс и преобличане...Отшумя с времето, сега като види, че приготвям хавлията да го вадя и вика "Мамо, нее!" Joy

# 31
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Моя син като бебе обичаше много водата. Аз, обаче, се къпя с много вряла вода. Една вечер не съобразих и съм му пуснала малко по-гореща вода - нещо се изплаши и от тогава винаги като влезем в банята и почнем ли да мием главата и почват неистови писъци и плачове, а вече сме на 4 годинки! Научихме го да си се къпе сам, да си пляска в коритцето, обича, но главата все така не дава да мием и плаче при тая процедура! Вярвам, обаче, че и това ще отмине - не ме питай колко скоростно му мия главата, като почне да плаче и да се дърпа, но вече съм се специализирала! Успех и търпение! Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 606
Имам една книга с картинки тук и в нея пише, че ако бебето плаче при къпане изпитва страх от водата най-често и това се решава като се започва измиване на тялото с мокра кърпа постепенно докато спре страха и свикне с водата.

# 33
  • Мнения: 1 197
Запис,че и ние сме със същият проблем и нищо не помага

# 34
  • Мнения: 256
Защо ми трябваше да отворя тази тема  Wink, все си мислех, че къпането е най-приятната част на бебчетата! А, то не било съвсем така. Тазманийски дяволчета! Записвам се, за да ви чета и да се подготвя за голямото "врещене" във вода.  Confused

# 35
  • Мнения: 4 362
Още е мъничко  Flutter (като гледам линийката ти ) ще свикне имай търпение   bouquet

 Peace

# 36
  • Мнения: 1 237
И аз мисля,че постепенно ще отмине.

# 37
  • Мнения: 433
Всъщност би трябвало бебетата да обичат къпането, нали са били в течност 9 месеца  newsm78
Аз, слава богу, нямам такъв проблем - и щерката и сега синът ми обожават къпането. Водата винаги я приготвям като я пробвам с лакът - никакви термометри! Трябва да е приятно топла за мен. През цялото време говоря на детето и поне първия месец гледам едната ми ръка да е по телцето му, да усеща опората на мама.  Сега вече го оставям по 10-15 мин да цопка с крачета самичък, докато аз си тегля един душ до него - но през това време пак му говоря и му пея една песничка, която е само за къпането. Ритуал си правим, един вид. Пробвай, много помага.
За обличането - не знам бебе, което да го обича  baby_neutral  Всички мразят, моите - особено много ненавиждат мушкането на дреха през главата. Справям се с бързина и пак с ласкаво говорене.

Не е добре за възпитанието на детето да се плаши дълго време от водата. Трябва да установиш какво точно го плаши. Обикновената вода с телесна температура принципно не плаши бебетата, а им е приятна. Значи - има друг проблем. Наблюдавай го внимателно, докато го мокриш - в какъв момент се разплаква.
И аз съм склонна да мисля, че безцеремонното миене в родилното стресира бебетата и им внушава някакъв рефлективен страх.

Успех!

# 38
  • Дълбоката провинция
  • Мнения: 202
Ние плачехме , но постепенно отвикна.Говорех му много и много го прегръщах(почти влизах в коритото) ,слагах повечко вода,да му покрие коремчето, и лека полека започна да му става приятно.Дано да нямаме проблеми в бъдеще...  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт