В немско инатът е качество наследствено - тема 63

  • 12 318
  • 318
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 138
сори, не внимавах. явно става дума за сторителната фирма, мястото отделно. ама пак добре звучи де. 1531 евро на квадратен метър. сега остава да докажа на мама колко е добре да се продава в бг и да се купува в де.

Последна редакция: нд, 24 фев 2008, 20:41 от matakosmata

# 46
  • Мнения: 7 605
Мате да, това е беz парцела, те все пак много се раzли4ават ценово, но zа строителството би трябвало да е горе долу сходно иz цялата република  Thinking
Ето това е страницата йм http://www.hausausstellung.de/massivhaus.html  ние до сега бяхме само при тях. Смятаме сега да купим парцела, 4е по4ти не останаха там където искаме, и да се оглеждаме на спокойствие zа стр. фирми.  Между другото приятелката ми, която Ще си купи РХ в Олхинг, е обиколила доста стр. фирми край Мюнхен и те останаха с много добро впе4атление от таzи фирма, само дето те пък нямаха парцели където те искаха. А Масса ги оплю, даже не успели да йм праЩат информационни броШурки  ooooh!

# 47
  • Мнения: 4 138
много съм боса с имотите. в смисъл, не съм наясно с подробностите и ще трябва малко по малко да се информирам, щото гледам разни хорори по тв то. обаче пък като знам какво става в бг, тук направо си е блага работа. и закони има все пак.
за мен поне е факт, че ако искам да имам още деца а и да живеем спокойно е време да се замислим да се изнасяме от мюнхен.
винаги съм искала къща с дворче, макар да е по ангажиращо. вечно съм живяла някъде в центъра и в сф и в мю, обаче душата ме дърпа на село. тва е положението, селянка си падам.

# 48
  • Мнения: 9 052
Ужасен грип  Sad дано не стане по лошо. Утре ще идем на лекар  Sad
Никакви л-жи не минават , лекарствата ги неще, сладки, гор;иви , пллюе  Sad Sad Sad
Мата, ;естито, дано детето е щастливо. Бащата е някаква свиня безподобна явно, като си помисля колко деца страдат заради т-пи и нещстни в-зрастни и ми става лошо .
Татяна упех ви желая в строителството. Това ми се вижда голям подвиг. С какъв матриал ще строите?
Аз май ще имам татянините преживелици с амазон, защото в пет-к ми писаха, изпратили пор-;ката, в;Ера намина един камион, спря и тръгна без да звънне на вратата ...  newsm78
мата , гледай да е хем с двор;Е , хем недалеко от града  Wink

# 49
  • Мнения: 7 605
Жабо, нали праЩат номер zа проследяване на пратка, провери ли какво става с нея? Дано бърzо се иzлекувате  Hug А строителството Ще е масивно, т.е. тухла. Но оЩе сме дале4 от строежа, само реzервирахме един парцел  Crazy

Мате, и аz така. Берлин4анка съм, но ето ме нà, селянка станах  Laughing  За семейства с малки деца е наистина по добре, могат да си играят в двора, а в Нойбаугебийт живеят 90% семейства с малки деца  Wink  Пък zа цените да не говорим. Ноооооо......от друга страна пък, като станат на 14 години да ре4ем, какво Ще правят? Мама Ще играе такси, то е ясно, но де Ще ходят събота ве4ер? Виждам ги как всеки петък си купуват алкохола от супера....  Thinking Просто zа по големи деца е ску4но, освен ако отиват във фрайвилиге фойервер  Laughing  И сега гледам едно малко списание с офертите zа деца (мероприятия и т.н.), ми то вси4ко е в града  Crossing Arms  Това е цената която се плаЩа zа живот на село. Ина4е мястото е добро, съвсем блиzо до БундесЩрасето и съответно zа 15минути сме във Вийzбаден, и до блиzкия град е по блиzо и до автобана, до ДГ и основното у4илиЩе се стига пеШа...... Уф, голяма работа е това, голямо реШаване си пада, все пак се обвърzваШ zа мнооооооооого години  Crazy
Ина4е, zа строителите, какво да ти кажа......късмет. Ние във всеки слу4ай Ще си наемаме един гутахтер  Naughty  Ако има някакви менгели, нека се откриват на време, та да се реагира. Ние сме лаици и не раzбираме от тия работи, оЩе пове4е 4е не можем да сме нонстоп на бауЩелето.

# 50
  • Мнения: 1 178
Инат? Кой, zащо? Въпросите са риторични, ще чета и ако нещо не съм раzбрала пак ще питам. Доскоро.

# 51
  • Мнения: 1 242
Мате, строят си хората, не си поплюват.  Grinning
Имаш няколко варианта. Купуваш си от строителна фирма имота+къща или сама си търсиш имот+строителна фирма. Вариантът сами да си търсите отделни изпълнители (от типа на зидаро-мазачески, бояджийски и тям подобни фирми) го оставям в абсолютно настрана, доколкото разумът ми стига. Mr. Green
Наши познати строиха скоро. Не е зле, ако имаш намерение да вземеш заем от банка, да имаш между 10% и 15% собствен капитал. Трябват ти за нотар, вкарване в грундбух, данък и пак подобни. Новото обзавеждане го правиха след това и лека-полека. Демек, чудесно е ако имаш малко повече от тези минимални 15% собствен капитал.
Коментираха скоро, че ако си бяха взели кредита по време на големия банков срив, биха били по на далавера, защото лихвеният процент по имотните кредити бил паднал. Иначе тенденцията е покачване. (Шефът ми сега си купи къща и каза, че най-ниският е между 5,1%-5,4% за момента.) Най-добре е разбира се, да имаш около 350 хиляди приготвени и да не се разправяш с банки-манки. Wink
Моят въпрос също беше от сорта, а не ви ли е страх да ви вземат парите и да останете излъгани добичета със заем, но без къща.
Обясниха ми, че банката плаща на фирмата етапно, след извършен етап от строителството. Още при Aushub-а и Bodenplatte-то им бяха смъкнали около 30% от парите. С две думи, доколкото разбрах, строителят изисква от парите, Bauherr-ът удостоверява, че има защо и чак тогава банката изплаща. При добре изпипан договор със строителната фирма нямало как да не ти построят къщата и да не е както трябва, казаха те. Wink
А и следният момент също ми направи впечатление. Добре било да се наеме фирма, която работи със собствени работници, а не със субунтернемер. Да си носи един отговорността и да имаш конкретен партньор. Не да ти кажат, ами зидаро-мазаческата фирма фалирала и ние не може да продължим нататък, своего рода. Преди "предаването" на обекта, задължително трябва да мине Gutachter, а ако можеш да си го позволиш е супер добре и по време на самото строителство. Тогава се виждал най-големият Pfusch.
Ако греша, строилите или имащите повече понятие да ме поправят, добавят и так далее.
Аре, че много разсъждавах. Бау!

П.С. Има и вариант да си купиш и вече построена къща, но повечето плачат за много сериозен ремонт. Понякога не е на далавера, понякога е добре, заради местоположението. Може и да има големи плюсове, но попадането на добър обект е и много времеемко. Моя колежка се е оглеждала 7 години, докато намерят оптималния вариант и още и още поправат и дострояват, за да добие къщурката представите им.

Жабо, да оздравявате!

Последна редакция: нд, 24 фев 2008, 22:16 от Мамунката

# 52
  • Мнения: 1 610
В България лихвените проценти е основния лихвен+ няколко пункта. Например за 50000евро роднина плаща 8 %. Да не рИвЪт германците,предлагам!Освен това кредит там се отпуска на всеки, без особено много проверки.Този пример го взеха от американците. Тъпо племе! Много се кефя как ще им го втъкнат анално като качат основния лихвен след въвеждане на еврото. Мате, на майка ти й кажи, че ще се спука балона на цените на апартаментите особено във Варна и София.Въпреки, че те вашите имоти не са ново строителство
Сега да питам нещо, което не съм го проверила. Може ли да теглиш заем от немска банка и да купуваш в България с ипотечен кредит? Не че имам намерение, просто наскоро се замислих. newsm78

# 53
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 663
Матеее, тва беше много подъл номер в гръб Mr. Green Сега и да искам не мога да се откажа от диетата, че ще ме е срам да не покажа резултати Joy
Определено се иска да имаш много пари, да си докарваш много пари, че да стане като хората къща. И на мен ми се искаше нещо, даже съм съгласна да продадем де що имаме в БГ, ама ни стаа Sad

# 54
  • Мнения: 4 138
мамун, страхотна си. сбито, ясно и полезно много. когато се хвана сериосно те назначавам консултант.
от банката мисля да не взимам, освен ако наистина не е изгодно. в бг се очаква цените да паднат все някога, така че инвестициите не си заслужават за продължително време и ще убедя фамилният съвет да вдига палатките Mr. Green
той се състои от мен и мама, така че вече имам 50 процента подкрепа сигурна. мъжете са за репрезентативност, тях им знаем цаката.
днес чух от брокерка цена на зелено в изток в софия 2800 евро. тия са луди, но като се има предвид, че и мен ме засяга съм доволна, ама се питам на базата на какво са тези цени, като знам какво е строителството на сградата, в която имаме нещо. там цената е 2000, а половината стени са гипскартон, инак много лъскава, ама аусен хуй инен пфуй.
инак голямата ми любов остава странджа. виж там бих се наела да строя без да се замисля, ама ще ми трябва двойна на тукашната сума, защото трябва да се прави направо фестунг със собствен водоизточник и електроснабдяване. за такава къща не съм папкала още достатъчно Joyимам си едни 2 декара и само им се радвам, на гъзът на географията са, но там ми е сърцето.

мдам, гейче, тва беше душа. сега е въпрос на чест да им покажем за какво става дума.

# 55
  • Мнения: 7 605
Мамун, поzволи ми да направя леки корекции  Wink  Ако имаШ добър доход и бонитет, може и да нямаШ грам капитал. Съвсем сериоzно говоря, това го zнам от няколко страни (имам предвид банки, финанцбератери и тем подобни). А лихвения процент е по нисък, ние имаме оферта zа 4,8% и то от иzвестна банка, не някой кредитхай  Mr. Green  Но наистина тенденциятае да се пока4ват.   Confused  Ина4е това zа етапното плаЩане е наистина така, даже в на4алото имаШ само ниски вноски, zаЩото само плаЩаШ мястото, 4ак към края на строежа вноските стават колкото Ще бъдат от там нататък.....

Гея, от гледна то4ка на рендите наистина няма смисъл да се купува имот. Това е просто емоционална инвестиция.  Wink

# 56
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 663
Абе закова ме ти Joy А ако не мръдна надолу - срам и позор ooooh!
Татяна, то емоциите не могат да ни осигурят бъдеще, гледаме да се спасяваме. Пък като помислиш и за децата и съвсем се отплесваш в дадена посока и ... Ойде коня у рякъта Mr. Green

# 57
  • Мнения: 1 242
Сега да питам нещо, което не съм го проверила. Може ли да теглиш заем от немска банка и да купуваш в България с ипотечен кредит? Не че имам намерение, просто наскоро се замислих. newsm78
Не. Ако говорим за гореописания вариант на немски кредит.
В Германия тоже няма как да стане. Ако решиш да вземеш заем от финландска банка, да речем. Иска се финансово доказателство от немски финансов институт. Laughing

Риенки, как да не реват, бре. През 2004 лихвеният процент беше 3%. Имаше и Eigentumszulage. Примерно за 200 хиляди заем държавата ти даваше 30 хилки. А?! Ей тогава който е можел да не е блял Laughing Сега тук-таме някоя провинция дава Förderung и то за определен тип строителство (energiesparend и wiederverwendbare Energien).

Татянски, така е, разбира се. Собственият капитал не е задължителен. Тогава обаче попадаш в по-висок лихвен процент и не винаги в най-изгодния Tilgung. Имаше някакви недостатъци, но определено всяко семейство решава само за себе си или решават за него както им отърва. Mr. Green Определно обаче с взимането на кредит човек трябва да е много нащрек.
Вие, мисля, двамата с мъжа ти имате идея и понятие, така че всяка добавка и попълнение биха обогатили моето събиране на информация. Wink

Гея, не се страхувай от диетите на мата. Те са благи, имат понякога обратен ефект. Косъмът и в двата случая трябва да е загладен. Все пак всички се борим за добруването си. Grinning

# 58
  • Мнения: 1 610
Перле, не се набляга на солта, но не се яде безсолно. Много бременни като почнат да се подуват и спират солта и спират да пият вода-Голяма грешка.Колкото повече вода се пие, толкова повече се способства обмяната на течности и се опосредства уринирането. Яденето на нормално осолено ядене поддържа баланса на минералите. ИИ отделянето на течности продължава със същия темп. Ако се намали солта, организма реагира със забавяне на водната обмяна. Аналогично е като се отиде във пустинята да се яде сол на поразия, за да не пикаеш. Никой не го прави нали. Акушерката препоръча ядене на ориз при подуване, не се сещам обаче какъв беше довода.
Индийците съветват при подуване - добре е да се яде с повече подправки-шафран, куркума и карамфил/ доколкото понася на бремеността и ако няма други проявления/. Това със подправките, аз лично не съм и не бих го пробвала, понеже други не го препоръчват заради преждевременни контракции.

Не е грешка в писането,Бибе.
Мамун, мерси. Това не го знаех за 2004. Отивам да се карам на мъжа, че е супер заспал.

ТЕмата Диети : Оня ден флиртувах с идеята да се преквалифицирам в един ернеерунгсбератер. Лесно и винаги имаш клиентела, щото който си е предразположен към дебелеене и Дюкян/а  да затвори,лайна ще яде и пак ще  наддава.Цаката му е сега да отслабна, да имам убедителен вид  Laughing
Като бъдеш професионалист , първо Татянка ще зарибя. Ще смъкне при мен 3те си килограма, после ще ми прави реклама : Аз при Риен отслабнах. Joy А какво ще кажете, а ? Хитро нали?

# 59
  • Мнения: 638
Привет!
за мен поне е факт, че ако искам да имам още деца а и да живеем спокойно е време да се замислим да се изнасяме от мюнхен.
винаги съм искала къща с дворче, макар да е по ангажиращо. вечно съм живяла някъде в центъра и в сф и в мю, обаче душата ме дърпа на село. тва е положението, селянка си падам.
Моя мъж е на съ6тото мнение  Simple Smile ама както казва  Geia не стаа,та затова се местим в апартамент.
От края на май месец сме в ново жилище намира се в Germering.Виждала съм град4ето няколко пъти,рових се в интернет ,но до тук ......така 4е някой ако има пове4е инфо моля да сподели!Ще бъда много благодарна!А ина4е ми се видя спокойно град4е.
Мюнхенската дружина,ще има ли среща?

Общи условия

Активация на акаунт