Пилешки крилца - бързо, лесно, мнооого вкусно!

  • 13 316
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Здравейте!
Рових се в готварската книга на бг-мамма, си "свих" страхотни рецепти Hug Не видях, обаче, една моя много любима за печени пилешки крилца. Затова реших да я споделя с вас, ако е давана, моля да ме извините...

Продукти:

1кг. охладени пилешки крилца
1 глава стар чесън
1 кофичка кисело мляко
сол

Приготвяне:

Чесънът се счуква със солта и се смесва с киселото мляко. В дълбок съд се поставят крилцата и се поливат със сместа. Съдът се покрива с капак или фолио и се оставя се в хладилника колкото може по-дълго, аз го оставям едно денонощие.
Маринование вече крилца, се отцеждат и се нареждат в намазнена тавичка. Пекат се в предварително загрята  на 250о фурна на най-горно ниво на фурната, докато добият златиста коричка.


Да ви е сладко!

# 1
  • Мнения: 3 562
Не си падам по крилцата, но бих пробвала с бутчета и тази марината   chef


Благодаря   bouquet

# 2
  • Мнения: 192
Аз ще ги пробвам,защото ми звучи вкусно ама да питам едно въпросче-фурната трябва да пече и горе и долу нали?С вентилатор или не?Упссс,станаха 2 въпросчета. Laughing

# 3
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
И отгоре и отдолу, да, но по-близо до горния реотан, за да станат бързо и да не изсъхнат. За вентилатора, не знам, моята фурна е от по-старичките и не съм запозната Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 1 655
Ще пробвам. Аз често правя крилца но по една друга рецепта като по китайски, много ги харесваме.

# 5
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Това ще се пробва, но моята фурна не е в ред нещо и загрява като
" албански реотан " , та се притеснявам да не се прецакат т.е. да изсъхнат Thinking

# 6
  • Мнения: 1 195
Ще пробвам. Аз често правя крилца но по една друга рецепта като по китайски, много ги харесваме.

Долорес ще споделиш ли рецептата моля:)
че мъжа ми обожава крилца. Ама все пекани с подправки ги правя и сега смятам да разнообразя Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 461
това звучи много интересно Thinking Определено ще се пробва Hug
п.п.А каква гарнитурка му подхожда newsm78

# 8
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
фен съм на крилата и ще я пробвам най-скоро   chef

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Аз по този начин мариновам заек и става страхотен Peace Иначе крилцата ги предпочитаме с медена марината Blush

# 10
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
това звучи много интересно Thinking Определено ще се пробва Hug
п.п.А каква гарнитурка му подхожда newsm78

Аз правя някакви картофи - пържени или на фурна. А защо не и пюренце  chef

# 11
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз също ги правя така и стават суперрррррррррррр!  Peace

# 12
  • Мнения: 192
При мен не се получиха толкова вкусни.Направих всичко по рецептата освен,че не ги покрих,но всичко друго да.Станаха ми жилави и не хрупкави. newsm78 Cry

# 13
  • Монреал
  • Мнения: 631
Крилцата винаги ги варя 20-ина минутки /с бульона правя после супа или варя ориз/, после мариновам за няколко часа и пека. Най често ги правя медени с чесън. Но и тази рецепта ще пробвам скоро.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 492
това звучи много интересно Thinking Определено ще се пробва Hug
п.п.А каква гарнитурка му подхожда newsm78
Наистина са много вкусни.Най-много им подхожда студена бира.

# 15
  • Мнения: 2 437
Да се включа с рецепта за аламинутни, мързеливи, вкусни крилца, сътворена заедно с неволята. Миналата седмица загубих представа за времето в парка и се прибрахме в последната възможна секунда. Измих охладените крилца, наръсих ги обилно в йената със соев сос и бира, метнах ги във фурната и ги оставих да се пекат.

# 16
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Рецептата с кис. мляко и чесън като марината на пил. крилца я направих през уикенда. Страхотни станаха- много вкусни и много крехки!!!

# 17
  • Мнения: 278
Звучи наистина вкусно и лесно
А какво се парави с всичкото това мляко?
Изхвърля ли се Rolling Eyes

# 18
  • Монреал
  • Мнения: 631
Под капак /фолио/ ли се пекат?

# 19
  • Мнения: 26
Ето и една рецепта за пилешки крилца и от мен.
Първо разрязваме крилцата на две. Топиме ги в разтопено масло, овалваме ги в галета и настърган кашкавал, редиме ги върху фолио в тавичка и ги запичаме във фурна!
Много бързо, лесно и , разбира се, много вкусно!

# 20
  • София
  • Мнения: 461
Под капак /фолио/ ли се пекат?
и дали може да се пробва с бутчета newsm78

# 21
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Под капак /фолио/ ли се пекат?
и дали може да се пробва с бутчета newsm78
Да, може, стават също много вкусни!  Peace

# 22
  • Мнения: 168
аз правя крилцата така  топя ги в майоназа после в галета и ги редя в тава и във фурната стават супер така съм правила и бутчета

# 23
  • Мнения: 2 211
Тази марината  - кис. мляко и чесън е страхотна. Пробвала съм я с всякакви видове месо и винаги се получава много вкусно. Напоследък слагам и по 1 лъжица мед.

# 24
  • Мнения: 99
Моята рецепта е подобна на тази на Албена, но не съвсем:
Пилешките крилца се осоляват и се подправят (може само с черен пипер, може и нещо повече). Овалват се в яйца, после галета и се пекат на слаба фурна, най-добре върху хартия за печене.

# 25
  • Лондон
  • Мнения: 403
Нарязани на две +1/2бира+1/2 вода +масло+соев сос+подправка за пиле+сол на вкус.Без капак .
Резултат:вкусни и хрупкави!

# 26
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Нарязани на две +1/2бира+1/2 вода +масло+соев сос+подправка за пиле+сол на вкус.Без капак .
Резултат:вкусни и хрупкави!
Във фурната ли? Колко време?  newsm78

# 27
  • Лондон
  • Мнения: 403
Във фурната.Около 30-40минути.

# 28
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
E206, мерси - ще пробвам!  Peace

# 29
  • Лондон
  • Мнения: 403
10 -тина минути преди да ги извадя,ако бульончето е много го изваждам и с него преди да сервирам , заливам картофеното пюре.Ако след като ги извадя няма булоьнче и са малко сухички,слагам няколко кубчета лед.Всяко ядене докато истива се сгъстява.Ледчетата ускоряват истиването и предодтвратяват сгъстяването.

На здраве!

# 30
  • Мнения: 1 165
и аз харесвам крилца.Аз ги сварявам малко,разрязвам ги на 2 и ги мариновам със соев сос и чесън,след около час панирам.А инъче като пека във фурна ги разрязвам на 2,намазвам ги с жегета за пиле и пека,става вкусно.А инъче и тази рецепта с киселото мляко и чесъна е супер Simple Smile

# 31
аз ги омазвам хубаво със соев сос,малко кетчуп,малко горчица,лъжица мед,червено и черно пиперче,олио и наливам малко вода ,стават сладникави и много вкусни

Общи условия

Активация на акаунт