Как да кажа на малкия, от първия брак на съпруга ми, че ще има

  • 1 318
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 226
братче или сестриче.Ако зависи, от таткото, той ще чака да направя ей такъв корем   pregnantи ако детето не го попита, пак няма да коментира.Така е по-лесно. А детето е на 13 години, в ранен пубертет, но мен лично ме понася и е добричко.Не зная обаче как ще реагира.Някой сблъсквал ли се е с това? newsm78

# 1
  • Мнения: 27 524
Дори и някой да се е слъсква, реакцията и подходът не са правило, налучкват се според детето и отношенията ви. Поговори с него простичко и откровено, не крийте, ще се почувства кофти и пренебрегнат. Освен това не е малък вече, кажи му сама, ако татко му не иска, но по-правилното е да сте двамата. Успех и не се притеснявай  Simple Smile

# 2
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Попитай го направо дали ще е щастлив един ден да стане батко - детето не е малко.
Кажи му, че е татко му няма да обича бебето повече от него - той винаги ще е първородният обичан син  Peace

# 3
  • Мнения: 247
моя позната се раведе с мъжа си от който има дъщеря, и сега той чака бебе от другата жена.......след като дъщеря и разбра ,че ще си има братче или сестриче претърпя ужасен шок,тъй като се оказа ,че детето до този момент се е надявало,че все пак татко ще се върне при мама Confused , (не,че и майката не си мислеше същото)...много страдаше.....но......все пак зависи как те приема детето......успех Confused
момиченцето е също на 13 (а на тази трудна възраст приемат нещата доста крайно)

# 4
  • Мнения: 961
Най-добре говори с таткото и двамата заедно решете кой е най-правилният подход, време и място да съобщите на сина му, че ще става батко. Децата на тази възраст са доста чувствителни и с променливо настроение, така че трябва внимателно да обмислите всичко. И задължително баща му трябва да присъства на този разговор. Детето ще иска да чуе от него, че той още го обича. А и в крайна сметка бебето няма да се появи на бял свят само заради теб, и двамата имате пръст, така че заедно трябва да говорите със сина на мъжа ти. Успех!

# 5
  • Мнения: 2 755
и двамата имате пръст,   Успех!

Joy

# 6
  • Мнения: 1 931
И аз смятам, че трябва да кажете на детето и то колкото по- рано, толкова по- добре. Трябва да се почуства като член на това семейство и че е достатъчно важен член и да му обясните, че никой няма да го измести в сърцето на баща му. И задължително бащата трябва да е човека който му го казва и съответно ще решите дали ще е разговор по мъжки или ти да присъстваш на разговора.

# 7
  • Мнения: 2 723
Ами направо, не мисля, че имаш кой знае какъв избор.
И мисля, че това не е само твоя задача, с мъж ти двамата седнете и му кажете.

# 8
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Кажете му го двамата с много любов и съм сигурна ,че ще го приеме спокойно Peace

# 9
  • Мнения: 1 900
Моя съвет е да му кажете още преди да е проличало. Независимо дали сама или двамата, както според теб и според ситуацията е по-удобно. Дай му малко време да свикне и асимилира новината, не се тревожи много ако в началото реагира така както не си очаквала. Всички знаем, че тази възраст е доста деликатна.
Упех.  Peace

# 10
  • Sf
  • Мнения: 978
Не е нужно да сте двамата с таткото, когато му съобщавате новината - такива неща се казват насаме. Тъй че ако таткото не може, по-добре кажи сама на момчето. Пък таткото да е готов да отговаря на въпроси - ще последват непременно.

Приготви се, че идеята хич няма да му хареса. Олимпия е права, добре е да наблегеш на това, че с появата на бебето баща му няма да го обича по-малко - това е едва ли не първата мисъл на децата при такава новина.

И по-добре да разбере по-отрано, така ще успее да свикне с мисълта за бебето. Хич не ти е лесна задачата, но не е невъзможна.
Успех и стискам палци!  Hug

# 11
  • Мнения: 363
според мен е важно детето да не си помисли, че с появата на бебето татко му няма да го обича повече!
както и че бебето ще се радва, че има батко и че много ще го обича!
и понеже съм в същата ситуация, много ли ще е нагло, ако те помоля, да ми кажеш как точно е реагирал малкия.
аз не познавам децата му все още и той ще си им каже, но и това ще стане, защото таткото определено искате да се запознаят с бебето, когато се роди!

Последна редакция: сб, 23 фев 2008, 20:38 от софи1914

# 12
  • Мнения: 1 226
Благодаря за съветите, сладурки.Ще видя какво ще сътворя, но ще е другата седмица,2 защото малкият идва при нас само петък, събота и неделя.А сега вече си е отишъл докато съм спяла, защото е на тренировки.Успешна  нова  седмица на всички.  bouquet

# 13
  • София
  • Мнения: 8 275
Попитай го направо дали ще е щастлив един ден да стане батко - детето не е малко.
Кажи му, че е татко му няма да обича бебето повече от него - той винаги ще е първородният обичан син  Peace

Много сложно положение, но аз не бих подходила така.
От написаното рабирам, че бебето вече е на път следователно и да иска и да не иска ще става батко.
Според мен детето е голямо, говори с баща му първо, че ще му кажеш, а след това говори чесно с момчето.
Кажи му каква е ситуацията, какво те притеснява, попитай го как се чуства.

# 14
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Колкото по-рано му съобщите, толкова по-добре.Не разбирам само защо таткото се притеснява да му каже.

Общи условия

Активация на акаунт