Оставяте ли децата да играят в пясъка?

  • 2 473
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 87
Сега някои ще кажат какво толкова пък лошо има да играят там. Ами аз лично само като си представя какво се случва там...направо ми е адски гнусно. Предвид възрастта ни все още си похапваме неща които не трябва.  И въпреки, че бърша ръчичките и с влажни кърпички обикновено по пътя за в къщи ядем солети бисквити и т.н.  А днес вече след като гледах една серия на д-р Хаус, как  едно детенце нагълтва някакви гадости от пясъка и му се уврежда окото,направо параноята ме гони яко. Е да ама наоколо всички площадки са с пясък.

# 1
  • Мнения: 2 829
И на мен ми се струва, че пясъка е много мръсен. Даже си направихме пясъчник в двора, за да си играе малкия на чист пясък. Той обожава да рови. Обаче, проблема си остана, всеки път като излезем и той види пясък-веднага тича там. Опитвам се да му бърша ръцете и да не се замислям много, ама аз отдавна се примирих, че детето лапа мръсни неща-още от онзи период, когато ходеше и събираше фасове, когато веднъж го изпуснах от поглед и в следващия момент видях как изплюва гадния фас от устата си...
Накратко, отговора ми е: Да, оставям го.

# 2
  • Мнения: 27 524
Не, забавно му е и иска, но мръсотията точно в пясъка е неописуема. Предпочитам да не рискувам  Peace
На морето може  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 4 451
Оставям ги свободно, много обичат да играят в пясъчника. Grinning Не се притеснявам, не мога да ги предпазя от всичко и непрекъснато да забранявам.

# 4
  • Мнения: 46 482
С глисти може да се зарази и от друго дете, както и от храна, не само от пясък.
Аз следя да не си лапа ръцете и ги мия веднага, щом се приберем, да има поддържани нокти, за да не се събират гадости. Не знам дали ще я опазя, но това е, което мога да направя.

Иначе моето дете винаги е чистичко, спретнато и седи кротко на пейката   bowuu ето, виж Grinning

# 5
  • Мнения: 668
За съжаление хората от трудовата заетост, които трябва да почистват игралните площадки и пясъчниците само се подпираха на лопатите и метлите, и гледах как децата наоколо играят сред фасове и люпки от семки. Но съм се убедила, че не мога да опазя съкровището ми от всички беди които евентуално може да го сполетят. Да - оставям я да играе в пясъка, после старателно бършем и при първа възможност мием ръцете и всичко останало. Не давах да яде с ръчички след посещение в пясъчника. Изчакваше търпеливо да се приберем у дома и чак тогава.
Но е факт, че детските площадки са безобразно мръсни и там може да се намери какво ли не - от фасове и люпки, до игли, спринцовки и изхвърлени презервативи, да не говорим за животинските а...ита. А тези на които им дават месечните помощи, само симулират работа. И докато държавата им го позволява ще е така. Извинете но не можах да се сдържа  Sick#Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 6
  • Мнения: 2 829
Никол, мерси за снимката, ако не беше такова красиво момиченце и с пола щях да си помисля, че си снимала сина ми Grinning И той е винаги чист и спретнат и седи кротко на пейката Mr. Green

Последна редакция: сб, 23 фев 2008, 16:48 от yanast

# 7
  • Мнения: 27 524
Никол, голяма забава, снимката е уникална  Joy

# 8
  • Мнения: 2 722
yanast и аз щях да кажа че е снимала моите диванета.

По темата - да, оставям ги да се ровят в пясъка.
Изнасям си лекцията за вредата от микробите и за чистотата и ги пускам да се маскират на София /на Никол/  Laughing

# 9
  • Мнения: 87
Simple Smile и ние сме така. Като магнит ни привлича пясъка и казва "няг няг"

# 10
  • Мнения: 238
Да. До 1г. и 2-3м. успешно заобикаляхме пясъчниците, но вече е невъзможно. Играта там е много любимо, почти всекидневно занимание. После не давам да яде нищо с ръце, но аз по принцип на разходки не давам храна. Само обядва понякога навън, но го храня аз Mr. Green.

# 11
  • Мнения: 581
 Да, оставям я да играе в пясъка, не мога да я пазя от всичко.Важното е докато сме навън да не си лапа ръцете и да не яде неизмита.

# 12
  • Мнения: X
Играе само в пясъка, в двора на баба си. Има само един единствен пясъчник из градинките около нас и не съм я пускала там. По-гнусно нещо от този пясък едва ли има. Да се рови в лайната на кучетата, айде няма нужда, ще мине и без пясъчник.
Всъщност пребиваваният ни по градинки са били страшно малко, точно, защото ги намирам за отвратителни места.

# 13
  • Мнения: 87
късметлии сте,че не ви се налага да давате храна, а ние ровичкаме в другите колички за храна и вчера точно след  играта в пясъка фиксира солети в съседната количка. Е до там бяхме. Разбира се старателно й избърсах ръчичките и така. Ако й откажа искам да ви кажа, че такъв рев ще реве и няма прибиране  Laughing

# 14
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
В пясъчник - само на една площадка в София, която се заключва и се поддържа много чисто.
Иначе - само на морето...

Общи условия

Активация на акаунт