Изживявали ли сте силна уплаха през бременността?

  • 20 403
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 104
В седмия месец съм. Случи ми се ужасна случка. Станах до тоалетна и видях двама крадци на няколко метра от мен. Изпаднах в някакво безумие, крещях като луда (това беше първото, което се сетих да направя, за да стане по-бързо и мъжа ми). От пищенето ми, слава богу, крадците се изнесоха. След това за няколко минути дори не можех да проговоря. Опитах се да се овладея бързо, заради бебенцето в корема ми. Но цял ден се притеснявам да не съм му причинила нещо. Сега се страхувам да остана и през деня сама. Но това ще го приживея, стига детенцето да се роди живичко и здравичко, когато му дойде времето. Ще се радвам, ако споделите с мен дали имате преживявания през бременността със силна уплаха и вече си имате здрави бебенца.

# 1
  • Мнения: 9 973
не помня точно от какво,но и аз като теб се бях уплашила от нещо голямо........вече всичко се е забравило Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 1 067
Не беше точно уплаха, но нещо което много ме разстрои. Бях в 8ми месец. Убиха котката която гледахме, а имаше 6 котенца.
Много се разстроих, плаках много, въпреки че се опитвах да бъда спокойна... за съжаление не помогна, получих контракции и ме взеха в болница за 2-3 дни. Според мен беше ненужна мярка, но както и да е...

Месец и половина по-късно родих прекрасна дъщеричка, без проблеми...  baby_neutral

Не се притеснявай, всичко ще е наред! Леко раждане!  Hug
 

# 3
  • София
  • Мнения: 6 011
Уф, преживяла си нещо наистина ужасно! В къща ли живеете, това през деня ли се случи?
Иначе преживях голям стрес през 7-ия месец - паднах по едни стълби и много се уплаших за бебето. Всичко приключи успешно и родих когато трябваше.
 Hug

# 4
  • Мнения: 254
Много кофти случка наистина  Confused . Аз претърпях ПТП - в градски усповия, не супер страшно, но с достатъчна доза адреналин и внезапен стрес. Бях в началните месеци. Бебка се роди жива и здрава  Grinning!  
Не се притеснявай, мила, бебчето вече е оформено, а и не забравай, че природата се е погрижила по принцип да пази бебето по най-добрия начин от всякакви лоши влияния. Помисли си само в какви кошмарни обстоятелства се раждат живи и здрави деца по света - войни, глад... Важното е ти сега да се отпуснеш, станалото е станало, гледай напред и мисли за положителните емоции, които те очакват  - всяка щастлива мисъл и радост, която изпитваш носят радост и за бебето ти - търси тези емоции, не зацикляй върху тази случка. Всичко ще бъде наред! Hug

# 5
  • Мнения: 4 335
Бях в третия месец,когато мьжьт ми се запали с една газова горелка.Много се притесних за бебо,но вси4ко се оказа наред и другия месец го о4акваме.Успокой се и не го мисли пове4е да се натоварваш.Желая ти вси4ко да е наред    bouquet

# 6
  • Мнения: 104
Уф, преживяла си нещо наистина ужасно! В къща ли живеете, това през деня ли се случи?
Иначе преживях голям стрес през 7-ия месец - паднах по едни стълби и много се уплаших за бебето. Всичко приключи успешно и родих когато трябваше.
 Hug

Живея в апартамент на първия етаж. Случи се в 6.10 сутринта. Отворили са ПВЦ прозорец, дори без шети по него.



# 7
  • София
  • Мнения: 6 011
Живея в апартамент на първия етаж. Случи се в 6.10 сутринта. Отворили са ПВЦ прозорец, дори без шети по него.
Милата, направо кошмар и за небременни!
Мисля, че всичко с бебето ти е наред! Ако можеш по някакъв начин да се обезопасите и да си спокойна, ще е добре. При мен освен психическа, имах и физически травми и ужасни болки от тях, родих здрав юнак.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Бях в 4-ти месец, когато не ухапа кучето на съседите. Доста се изплаших, и се притесних за бебето, но ноември родих прекрасно момиченце, за щастие живо и здраво  Grinning . Според мен няма за какво да се тревожиш. Всичко ще бъде наред  Peace . Не го мисли толкова. Лека бременност и раждане   bouquet

# 9
  • Варна
  • Мнения: 222
Същото се случи на съпругата на колега на мъжа ми - буди се през нощта и вижда крадец в стаята (живеят на първия етаж). Била е някъде в 7мия месец. Явно е изживяла страхотен стрес, защото от този ден нататък, всяка нощ се будела по едно и също време. Роди си нормално детенцето, не е имало проблем с доносването или нещо със здравето му. Единственото, което не съм сигурна, че има отношение е, че детенцето също се будело през нощта по същото време (но принципно самото дете се буди поне 20 пъти на нощ, така че може и да си е чисто съвпадение).
При мен самата: три погребения на много близки хора, една лека катастрофа в града, едно адски друсащо сафари (бяха ме уверили, че си е най-обикновена разходка), ремонт още докато не знаех, че съм бременна и мъкнех всякакви тежести, къртехме и дишахме прахоляка, даже помня, че и микровълновата разнасях из апартамента... Стряскала съм се, но от глупости - кучето, което скочи към колата с див лай, една три-сантиметрова хлебарка изскочи от канала, докато миех банята... Нищо си му няма на детенцето ми. Разбира се не е същото като стресът, който си изживяла, но като се притесняваш, не си помагаш. Вярвам, че бебчето ти е добре и след два месеца ще гушнеш своето малко чудо.

# 10
  • Мнения: 2 757
Да, в началото на първата бременност. Станах до тоалетна през нощта и на път към нея чух до мен: Мееее, все едно малко козленце блее. Изпищях и се хвърлих върху мъжа ми. Разбира се нямаше нито козленце, нито нищо, така и не разбрах какво беше това чудо. Чула съм, че се раждат деца с някакъв белег при уплаха на бременната и моето наистина се роди с голямо черно петно на главата. Слава Богу е под косата и не личи вече. Но понеже не вярвам в поверия мисля, че е съвпадение. Освен това детето ми е адски нервно и чувствително, но не знам дали това има връзка със случката. Знам, че звучи безобидно и смешно, ама в нощната тишина да чуеш подобно нещо направо ти се изправя косата Shocked

# 11
  • София
  • Мнения: 2 348
Колегата ми не знаеше, че е опасно да се стряскам и съвсем умишлено ме стресна, като бях позадремала  Embarassed на работа. Ма нищо му няма на моя герой. И това стряскане не е единствено.
 Но такъв ужас като твоя не съм преживявала.

# 12
  • Мнения: 9 902
кикик, много неприятно. Ако не си се обадила на лекаря си, направи го за твое спокойствие.
Аз не съм имала такива случки и дано да нямам  Praynig обаче съм родена след такава. Майка ми е била вече в деветия месец. Тогава не са се заключвали нощем. През нощта се прибрал съседът от горния етаж, много пиян, и объркал етажите, влязъл у нас и се насочил директно към спалнята....и си влязъл да си ляга. Това така стреснало майка ми, че веднага почнали контракции и до сутринта ме родила.

# 13
  • Мнения: X
Лелее, жена, това, дето ти се е случило и на не бременни може да повлияе зле.

# 14
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
да, катастрофирах в 3-ти месец.

Общи условия

Активация на акаунт