Много съм притеснена!Моля помогнете!

  • 1 682
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 82
   Дъщеря ми е на 8 дни и вчера сутринта,докъто спеше си отвори устичката,буквално като риба на сухо.След това се успокои и продължи да спи.Притесних се в първия момент,но после помислих,че сънува нещо.Преди малко това се повтори и изпаднах в адска паника,да не би да има алергия от нещо и да не може да диша?Моля ви,ако на някой му се е случвало да ми пише!

# 1
  • Мнения: 4 451
Успокой се, всичко звучи нормално. Няма никакъв проблем. Просто, майките се вглеждаме прекалено много в децата и често ни се струва, че нещо не е на ред.  Grinning

# 2
  • Мнения: 3 216
Просто си вдишва ли?Засечи през колко време става.Не би трябвало да се случва повече от 2-3 пьти на ден.

# 3
  • Мнения: 4 451
Аз предполагам, че имаш предвид по-шумни вдишвания с отворена устичка. И веднага си спомних, че моите и двете го правеха като бебета.

# 4
  • Мнения: 221
Само не се паникьосвай,не съм забелязала при нас такова нещо,но моля пиши колко често се случва.Овлажняваш ли въздуха,да не е прекалено топло във вас около 20-21 градуса да е като спи бебчо.

# 5
  • Мнения: 82
     Ами,да нещо подобно е,но изглежда много страшно!Отваря си устичката,и сякаш вдишва шумно няколко пъти,но много бързо един след друг!

# 6
  • Мнения: 156
Само си е отворила устичката, не че  е спряла да диша, нали? И моето момченце в началото си отваряше устата  и често се стяскаше на сън. Техният сукателен рефлекс е развит още от самото начало и те често отварят уста като пиленца в гнездо. Движенията са им забавени и на теб ти се струва, че не диша. То е силно и само ще се бори с живота! Не се притеснявай! football

# 7
  • Мнения: 156
Извинявай! Аз после прочетох отговора ти. Embarassed

# 8
  • Мнения: 1 554
Жанет ,успокой се не зву4и нищо притеснително  и аз мисля 4е е от сукателния рефлекс Hug

# 9
  • Мнения: 156
Ако дишането е често и насечено може би е от това, че все още белите дробове не са добре развити и тя не може да вдишва дълбоко. Ще се оправи!
Мисля, че и при нас имаше нещо такова в началото. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 324
Жанет, трудно ми е да си представя точно какво те е притеснило. Най-добре е да говориш с педиатър.
Аз в болницата полудях от притеснение, защото Мая не дишаше равномерно. Често като че ли спираше да диша, после дишаше учестено, бързо и в следващия момент пак не си поемаше дъх. С двама от неонатолозите споделих, и двамата бяха категорични, че това е нормално за новородено, дробчетата се приспособяват. Вярвам, че и при вас проблемът е такъв, поуспокой се!  Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 1 185
Аз мисля, че е нормално, нали сега го тренира дишането  Peace!

# 12
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Жанет и аз се присъединявам към мнението, че не е нищо нередно. За твое успокоение, обаче, звънни на педито или в понеделния я зведи директно.

# 13
  • Мнения: 221
Жанет и аз се присъединявам към мнението, че не е нищо нередно. За твое успокоение, обаче, звънни на педито или в понеделния я зведи директно.

 Peace

# 14
  • Мнения: 9 973
и ние правехме така,но отмина,при нас все едно си търси бибата

# 15
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Сподели с педиатъра, за ди ти е по-спокойно.Но май всички бебета правят така.Не се стряскай и не се вторачвай толкова в бебето.В болницата са го прегледали, ако е имало нещо не наред са щели да кажат  bouquet

# 16
  • Мнения: 3 634
Не се притеснявай, те не умеят да контролират потоците на въздух като нас. При Мите започва все едно ще въздиша, а завършва като хлипове. Вече 2 пъти се пребивам да тичам като е в другата стая, а той се смее.  Twisted Evil

# 17
  • Мнения: 222
Жанет, не мисля, че има място за притеснение! По принцип при малките бебета, дишането все още не е регулирано, това става постепенно с време! Все пак я наблюдай, изчакай, ако то продължи, тогава можеш да се консултираш с лекар!
Ако все пак, за да бъдеш по-спокойна звънни на педито за съвет!

# 18
  • Мнения: 82
   Много благодаря!Днес съм по-спокойна,но снощи не можах да спя-гледах я почти цяла нощ,да не го направи пак!

# 19
  • Мнения: 361
Жанет, спокойно мила!
Ивон правеше така до 3 месец.Съвсем нормално е, няма от какво да се притесняваш.
Радвай се на бебка Кари и не си губи времето в излишни тревоги, та покрай тях да изпускаш хубавите и моменти Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 1 380
и ние правехме така,но отмина,при нас все едно си търси бибата
И ние така..но си спомням, 4е на една мама от августинките детето също правеше така и се оказа 4е е с рефлукс. И ние бяхме, но след 6-ти месец, вси4ко се нормализира.

Последна редакция: пн, 25 фев 2008, 16:52 от sladkish4e

# 21
  • София
  • Мнения: 5 707
Жанет,няма нищо тревожно но все пак ако прецениш се обади на педиатъра ви!  Hug

# 22
  • Мнения: 82
   Акакво означава рефлук?

# 23
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Жанет, и аз мисля, че не е проблем, но за всеки случай питай и лекар. Дъщеря ми от новородена спи само с отворена уста.

# 24
  • Мнения: 1 380
   Акакво означава рефлукс?
Някой бебета се раждат с не затворен хранопровод, или нещо такова, и поради това се получава често повръщане. Ние имахме рефлукс, но като направохме 6 месеца всичко си дойде на мястото. Но при някой се налага ехографско изследване, както при нас, за да се установи първоизточника на това постоянно повръщане. Педиатъра ти назначава мляко AR , което е по-гъсто, за да не се получава повръщане. аз и сега слагам в АМ малко каша, защото понякога Калина пак връща...но рядко.
Консултирай се с педиатър.
А Карина повръща ли Жанет?

Общи условия

Активация на акаунт