Сигурно полудявам

  • 2 930
  • 68
  •   1
Отговори
Здравейте скъпи мами. Тази вечер в късната емисия на "Календар" по Нова телевизия в обстоен репортаж обясняваха как децата до 2 годишна възраст са с много кариеси поради лошата здравна култура на родителите. На децата не бивало да се дават подсладени храни и задължително да се избягват соковете фреш. Ами киселото мляко с какво да го подслаждаме? Може би трябва да информираме педиатрите си, че вместо да приготвяме пресни сокчета на децата е по-добре да купуваме такива с консерванти!!!

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 514
Не мога да ти разбера учудването newsm78
Дъщеря ми от един месец яде кисело мляко и то чисто,а сокове и фрешове никога не е пила-плодовете нарязани Peace

# 2
  • Мнения: 4 292
Ами като видя, че зъбките тръгват да се развалят, особено в такава крехка възраст, много ще се замисля как съм могла да го допусна.
П.П. Не подслаждах киселото мляко.  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 1 230
Не виждам защо толкова си се разстроила, та чак си мислиш, че полудяваш. Давам не подсладено кисело мляко, яде го та се къса. Мием зъбите, откакто има 4 такива в устата си и не давам флуор. След млякото преди сън, давам задължително вода. Сокове не пие много, а ако пие след това пие доста вода.

# 4
  • Мнения: 19 289
за какво трябва да подслаждаш киселото мляко?и естествено, че е по-добре да се ядат цели плодове.
нищо странно не виждам в изказванията.явно наистина полудяваш   Mr. Green

# 5
  • Мнения: 2 567
Не виждам причина за полудяване  Simple Smile Много ясно, че подсладените храни не са препоръчителни. Особено пък за малки деца. Не е нужно на всяко нещо да се слага захар.
Моята дъщеря никога не е яла подслаждано мляко. Веднъж беше опитала на баща си(който по нашенска си практика е бил захранен със захаросано мляко) и каза, че било отвратително  Simple Smile

# 6
  • Мнения: X
Никога не съм подслаждала киселото мляко. Харесва си го натурално, самата тя не го иска подсладено.
Фрешове не давам, яде си цели плодове.

# 7
  • Мнения: 5 940
Допустимото количество захар на ден за дете до три години е толкова символично, че по-добре въобще да не се правят експерименти. Не виждам логика да се дава кисело мляко със захар, както и фрешове, вместо пресни цели плодове или парченца плод.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 603
Киселото мляко, особено пък на малко дете, не е необходимо да подслаждаш. Може да нарежеш на дребно плод или да го пасираш нпр., ако не го харесва без нищо. Няма нужда да се учудваш - захарта не е полезна, не само за бебешоците.

# 9
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Киселото мляко, особено пък на малко дете, не е необходимо да подслаждаш. Може да нарежеш на дребно плод или да го пасираш нпр., ако не го харесва без нищо. Няма нужда да се учудваш - захарта не е полезна, не само за бебешоците. Peace

# 10
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Не подслаждам нищо с захар. Най-много ако е болен да му сложа мед в чая.
Фрешове не пие, яде цели плодове.

# 11
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Здравейте скъпи мами. Тази вечер в късната емисия на "Календар" по Нова телевизия в обстоен репортаж обясняваха как децата до 2 годишна възраст са с много кариеси поради лошата здравна култура на родителите. На децата не бивало да се дават подсладени храни и задължително да се избягват соковете фреш. Ами киселото мляко с какво да го подслаждаме? Може би трябва да информираме педиатрите си, че вместо да приготвяме пресни сокчета на децата е по-добре да купуваме такива с консерванти!!!
Това за соковете фреш ми звучи малко странно Confused, обаче още по - странно ми звучи да се подслажда киселото мляко за дете ConfusedЗащо смятате, че трябва да подслаждате?
На моя малък човек и досега му подслаждам и то в много, много редки случаи единствено чайчета ... и то с мед.Захарта(бялата) си е просто гадост

# 12
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Според мен са имали предвид да се избягват натуралните сокове в кутии.
И да, захарта е вредна не само за децата, но и за възрастните.

# 13
  • Мнения: 363
на братовчедка ми детето не знаеше кво е вода. само  сокове пиеше. млякото не знам  как го е пил, но е факт, че зъбите му бяха ужасни!!!

# 14
  • Мнения: 331
Мисля, че това със зъбите е до известна степен и генетично предопределено - сигурно и храната играе важна роля, но аз например ям сладки неща откакто се помня, просто не мога без тях - вярно е, че съм 100 кила, но проблеми със зъбите нямам (да чукна на дърво)! Дори имам още млечни зъби в устата си, които са без нито един кариес. Много по-важни са според мен хигиената и наследствената предопределеност. Всичко, което ядем в днешно време, е вредно. И водата е отровна. И въздуха. И почвата. И ся кво?

Извинявам се на авторката, че се отклоних от темата. Не искам да предизвикам спор...

Общи условия

Активация на акаунт