Koй ви помага?

  • 2 320
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 458
Когато си самотен и работещ родител, много често се налага да потърсиш помощ в отглеждането на децата. Не става въпрос само за роднини - те си помагат когато и колкото могат.

Ползвате ли услуги на детегледачки, градини и прочие?
Каква и чия помощ предпочитате и до колко можете да се доверите на чужд човек да гледа детето/децата ви?

# 1
  • Мнения: 3 634
Помагат ми 3ма... Казват се ME, MYSELF и I!

# 2
  • Мнения: 1 517
Майка ми и баща ми,от скоро и леля ми

# 3
Не ми помага абсолютно никой, но много бих искала да си намеря опитна детегледачка, на която да мога да се доверя.

# 4
  • Мнения: 289
Аз не работя, а уча, е вече завърших семестриално. През цялото време аз си гледам детенце. Само когато трябва да ходя на изпит, го оставям на моята баба.

# 5
  • Plovdiv
  • Мнения: 612
До скоро имах детегледачка, защото се налагаше да се върна на работа, все пак с майчинството е невъзможно да се гледат 2 деца. Но сега се налага да я дам на ясла и ми е много криво, защото няма още и 9 месеца. Но като нямам кой да ми помага, това е единствения и краен вариант

# 6
  • Мнения: 6 472
Отговорих роднини, защото те най- много са ми помагали. В момента майка ми е пенсионерка и почти изцяло е поела Ина (карам доста тежка бременност). В действителност съм имала и бавачка преди това. Някой трябваше да взима детето от градина, защото свършвах късно работа Cry

# 7
  • Мнения: 4 244
Аз гласувах, тъй като майка ми ни гледаше съвсем сама и ходеше на работа. Беше по цял ден - от 8 до 17 ч и аз бях детегледачката и готвачката в къщи. Наложи се да узрея бързо за да помагам на мама в домакинстването. Нямаше кой друг - имам само една жива баба, която и до ден днешен обича да си вее туйнака по свои пътеки вместо да ни помогне.
Просто  давам за пример нашия опит. Знам че повечето сте с малки деца и няма как някое от децата да ви помага.
Да не уточнявам че от присъдената издръжка сме получавали често само половината и не навреме, така че на тези пари много много не сме разчитали.

# 8
  • Мнения: 1 425
До преди да се омъжа, много ми помагаха моите родители. Сега никой.

# 9
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аз гласувах училище защото ходи на предучилищтна в ущилище Simple Smile), иначе ако ми се налага ми помагат прятели главно и понякога роднини ..а доста често си седи сам вкъщи когато съм на работа..

# 10
  • Някъде в Матрицата
  • Мнения: 1 236
В началота ми помагаха родителите ми. Сега не живеем с тях и сме благодарни  на детската градина, а пък и децата поотраснаха.

# 11
  • Мнения: 4 458
Така като гледам, детегледачката не е много тачена Rolling Eyes

Аз пък се замислях дали да си наема жена да ми помага с децата.

Вие какво ще гледате първо ако търсите жена за помощ? Помощтта ще е само за игра с децата и да ги занимава - никакво домакинство и т.н. Просто ми трябва малко време за себе си - да почина и отдъхна няколко часа без писъци и молби за игра.... а и евентуално вечер да изляза някъде, да се почувствам и аз човек  Wink

# 12
  • На остров
  • Мнения: 13 498
да определенно има нужда човек да се поотпусне и да намери малко време за себе си Wink), аз лично бих гледала да е чистоплътна, да е отоговорна,  да обича деца (и те нея), и де не си позволява повече от това което трябва Simple Smile..успех мила с търсенето

# 13
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
да знае как се гледа дете
да има опит в гледането
да пасне на децата

# 14
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Цитат на: aylin
Така като гледам, детегледачката не е много тачена Rolling Eyes

Повечето надали и да ги тачат могат да си ги позволя!!!!!
Аз не съм разведена и пак не мога да си позволя - не и в Бг и като самотен, а и като средно статистически родител!!!

Общи условия

Активация на акаунт