Как научихте децата се да спят по един път на ден

  • 1 257
  • 28
  •   1
Отговори
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
От една седмица синът ми се опитва да си промени режимът.Иска да спи по един път на ден,но това не се получава.Сутрин става 7.30 -8.30 и в 11-12 ч му се е доспало,но спи 1.30ч и се събужда и вечер в 18.30-19 ч е направо непоносим -спи му се, реве, мрънка и т.н и много трудно изкарва до 20 ч . иначе заспива вечер към 21-21.30ч.
Как да му помогна за да не се изнервяме и двамата.Как постъпихте вие.
Благодаря много Hug  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 12 554
Оставих го сам да си направи режима. Калоян винаги е ставал в 7-7.30 ч. включително и сега. Просто го слагах в 13 часа, макар че много мрънкаше и постепенно той си свикна. Иначе не съм го учила в прекия смисъл.

# 2
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Надявам се сам да си направи режима  Peace

# 3
  • Мнения: 8 222
Когато сме си вкъщи предиобед (както беше през целия Януари заради лошото време) ми е много лесно. Просто дори и да видя, че се прозява, не го слагам в креватчето. Не може да заспи на друго място. Понякога дори си поляга с възглавничката на дивана, но след минута слиза и пак се заиграва. След като обядва около 12 - 12.30 , като го поставя в креватчето до 5-10 мин се е отнесъл и спи до 3-4 часа. И Виктор се буди около 7-7.30. При нас проблема е когато е хубаво времето и предиобед сме на разходка. Тогава обикновено докато се прибираме, както е уморен от игрите и отпуснат блажено в количката, заспива. Спи не повече от половин час обаче това е достатъчно след това категорично да откаже да спи следобед и си изкарва пак до 9-9.30 вечерта. Не е кисел, обаче така не ми дава никава почивка през деня.
Така че просто не му давай да заспи в 11. Предполагам, че няма да заспи сам на земята.

# 4
  • Мнения: 63
Насила хубост не става,аз следвах неговия режим,а не той моя...започна да спи по един път на ден към 11месец.Не можеше от любопитство да заспи  докато бяхме на разходка предиобяд.

# 5
  • Мнения: 7 201
Оставих го сам да си направи режима. Калоян винаги е ставал в 7-7.30 ч.
PeaceИ аз така--постепенно свикна да будува за по-дълго време.

# 6
  • София
  • Мнения: 663
сама си направи режима: сутрин 7.30-8ч. става, обяд 13.30-14ч. лягаме(двете и се приспиваме-спи до 16.30-17ч.) и вечер ляга към 22-22.30ч.
малкият още няма такъв режим и спи по 4-5 пъти дневно

# 7
  • Мнения: 4 111
Нагаждам се, не мога на сила да го науча. Някои дни спи преди обяд 1 час и след това чак вечерта към 19 за половин час и после чак към 21.30, други дни спи следобед за 2 часа и вечерта направо към 21. когато му се доспи - спи, дори има дни да спи по 2 пъти през деня.
До скоро заспиваше вечер в 19 и се будеше сутрин към 5,30-6 и нищо не можех да променя, а опитвах. Вече става в 7-8 (пу-пу  Praynig).

# 8
  • Мнения: 1 029
това са неща, които децата "научават " сами.Просто, така е устроено едно детенце, че колкото по-малко е от толкова повече сън има нужда.С течение на времето това се променя, децата пропускат предиобедния сън.Естествено, че има изключения, защото и дете с дете не си прилича.
Моята дъщеря започна да спи веднъж дневно малко след годинката, а сега се случва да изпусне въобще дневен сън.Така, че- детето само ще си покаже Peace

# 9
  • Мнения: 1 586
И ние от скоро спим само по веднъж и при нас беше същото.Ами аз гледам да го сложа поне към 13.30 въпреки,че мрънка понякога.

# 10
  • Мнения: 1 049
В началото винаги е така - заспиват по-рано наобед и сьответно вечер, защото не могат да издьржат. Нищо не можеш да направиш освен да го оставиш сам да си направи режима, постепенно ще започне да будува и до по-кьсно. До тогава не виждам какьв е проблема да си ляга просто по-рано отколкото преди...  Thinking

# 11
  • Мнения: 1 701
При нас е подобна ситуацията.  ooooh!
Ако стане преди 8, й се доспива към 11, което изобщо не ме устройва, защото в 12 трябва да се ходи за кухнята, а тя ще спи поне до 12,30-13,00. Съответно, ако е хубаво времето, гледам да излезем към 10,30-11,00 и до 12 да играе, за да не се успи. После - на бегом до вкъщи, за да не заспи в количката /кухнята ни хич не е близо/, което не винаги се получава и после - рев и мрън много време...  #Crazy Оправяме се някак си, през това време се разсънва окончателно и следобед спи между 2 и 4.  Peace В случаите, когато поспива сутрин между 10 и 12, следобед спи по 3 часа!  Shocked Каква е тая зависимост, не знам...  Thinking

# 12
  • Мнения: 8 242
От 9 месечен спи по 1 път на ден (по 1-2 часа..). Понякога не иска даже и 1 път да спи  Confused
Ляга си към 22-1 и спи до 10-11.. После спи от 2 до 4 (горе-долу) и толкова.. И така е вече година  Rolling Eyes Да не говорим, че почва да си ляга все по-късно и да става все по-рано.. А на обед го приспивам по 1 час.. за да спи 1 час  ooooh!

# 13
  • Мнения: 3 929
Той така или иначе заспиваше само с приспиване, така че вместо да губя време половин час да го приспивам, го изкарвах на разходка или го заигравах с нещо и така взехме да пропускаме съна в 10,30 ч., а го слагах да спи към 13,00 ч.

# 14
  • Мнения: 128
ами вече са ти отговорили, но номера е да успееш да задържиш обедния сън.. игри, песнии..... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт