Снимането на бебетата със светкавица уврежда очите?????

  • 7 479
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 377
То май вече всичко е вредно,ама като не е доказано, недей хвърля бомба във форума

Аз нищо не твърдя, просто споделих и потърсих успокоение. Това е! Не съм бомбаджийка!

# 31
  • Мнения: 2 677
Светкавиците са абсолютно безвредни.

# 32
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
За първи път чувам Embarassed
Моят син преди да стане на 4 месеца имаше над 1000 снимки ... голяма част от тях със светкавица ... сега вече не знам колко са, но само в началото на миналата година за месец в Индия съм му направила над 500 ...
Ами май надявам се да не се ослепява, защото иначе, чудя се как вижда все още ... аз почти нон стоп го снимам Embarassed

# 33
  • Мнения: 2 374
на мойта до сега нищо и няма

# 34
  • Мнения: 65
Има логика само в това, че трябва да е над метър разстоянието. Използвам случая да ви разкажа историята на моята дъщеря, която се роди с лениво око по рождение. За това разбрахме чак като стана на 8-9 години, защото по никакъв начин не личеше да е с увредено зрение. В игра /като си показвали една на друга/ как могат да намигат, като играеха на мижидарка-тогава разбрахме. Затвори си детето едното око пред телевизора и каза, че всичко е много размазано. Веднага на лекар - 80% слепота. Стигнахме до Украйна, където са светилата в офталмологията. От там закупихме апарат, който изглежда като малък телевизор. На екрана има 49 черни фигури-животни, растения... Упражненията се правят в тъмно помещение като детето фокусира погледа си в/у една от фигурите, но екрана не свети. Малката натиска един бутон, които възпроизвежда светкавица. Тогава тя си отмества погледа някъде в пространството и наблюдаваната фигура се визуализира в някакъв искрящ цвят-жълто или зелено. Така я следи с поглед докато изчезне. По време на цялата процедура здравото око е закрито. После си затваря болното око и продължава да се визуализира  образа на фигурата. Мен много ме дразни светкавицата като прави упражненията, но тя си е свикнала. Пробвайте като погледнете към луминисцентна лампа и после си отместите погледа-ще видите изображението закратко. Вече 4 години детето работи така.  Подобрение има-вече вижда на 80%. Тук, в БГ, няма такава апаратура и при тази диагноза карат децата да гледат с болното око с/у нощна лампа, като я пресвяткват многократно. Търси се онзи ефект, но офталмолозите казват, че само със светкавицата може да се постигне желания ефект. А разстоянието, на което се застава е поне метър. Така, че не се шашкайте излишно. Може само да помогне, а не да увреди /при спазване на дистанцията/.

И задължително един път в годината си заведете децата на офталмолог. Откакто няма профилактични прегледи в детските градини положението се влошава. Не помните ли в детството си колко често срещахме деца с очила и с лекопласт на единия диоптър? Това е лечението както на кривогледството, така и на ленивото око. Разликата е, че при първото родителите ще забележат увреждането и навреме ще вземат мерки, докато при втората диагноза - лекувала се само до 6 год. възраст-така казват тук, но аз им доказах, че може и по-късно. Затова прежалете 10-15 лв. за преглед на хлапетата.   

# 35
  • Мнения: 142
Gitsa,
Кога е най-добре да се заведе детето на очен доктор?
Направихме на малкия професионални снимки и на едната едното му оче нещо е като че ли по нагоре от другото. Много се изплаших (но други снимки не сме имали такива). Питах тук сестрата, която отговаря за нас, но тя не се притесни много много. Само да спомена, че сега сме на 4 месеца.
Поздрави

# 36
  • Мнения: 961
Вивиан, я не се шашкай излишно, то ако беше така, нямаше да има човек с неувредено зрение Simple Smile
И за предпочитане снимай детето на ярка дневна светлина без свекавица, не за друго, ами снимките излизат по-добре Wink
Подкрепям напълно.  Peace

# 37
  • Мнения: 4 451
Нищо подобно.  Laughing

# 38
  • Мнения: 3 695
Ако беше вярно, то нямаше да има виждащо бебе в наши дни. Wink
Не твърдя, че е съвсем безобидно, но чак пък да ослепява...  Stop

# 39
  • Мнения: 693
Ако беше вярно, то нямаше да има виждащо бебе в наши дни. Wink
Не твърдя, че е съвсем безобидно, но чак пък да ослепява...  Stop
Да  Peace като се има в предвид колко мнооого снимани са в днешно време бебетата

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 558
За първи път чувам такова нещо newsm78

# 41
  • София
  • Мнения: 5 706
И аз го чувам за първи път! Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 1 900
За пръв път чувам,  Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 377
Момичета, споко! След като ме направиха на луда моите роднини, чичо ми питал фотограф така ли е и той му отговорил,
че не е вярно.

# 44
  • Мнения: 3 914
чичо ми питал фотограф така ли е и той му отговорил,
че не е вярно.
Амин!!!!!!!!!! Joy
не бих казала ,че фотографа има последната дума за този въпрос,но нали стигнахме до истината,все пак Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт