болки в гърлото

  • 151 520
  • 81
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 153
Операцията е лека - на другия ден си на крак и можеш да говориш.

Няма причини за притеснения и при теб. Говорил съм лично с пациентка оперирана преди 1 седмица в ИСУЛ. Жената е доволна и каза че няма болки, малко повечко пари е похарчила, това е.

Каквито и диагнози да ни поставят трябва да продължаваме напред.

Живота е една постоянна борба!

Успех и пиши пак за твоя проблем и къде смяташ да се лекуваш?

# 46
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Трябва да съм полудяла, за да напиша този пост, но няма как - решавам се вече, защото до понеделник ще се пръсна от страх. Явно темата се превръща в "За страховете, идващи с болките в гърлото".

При мен проблемът е, че сутринта, като станах (аз нямам сливици - имала съм и гнойна ангина и съм се гледала на огледалце - нямам сливици отстрани, както имат други, с възпалено гърло. Имам само едно, като сливица, което ми виси по средата на гърлото), та като станах днес - това, средното беше се надуло цялото - червено на кръв и дебело, дебело и виси до долу, до езика чак. Аз дори като станах, помислих, че е храчка и се засилих да го "дръпна" и изплюя в мивката, и тогава усетих, че си е някакво мое месо. Ужас, хора! Ужас! Уплаших се много. Гледах го с огледалце и се чудех какво е това. А гърлото - на кръв, и малко като гной отстрани.
Ужасът ми се допълва от това, че преди месец сънувах една жена (май същата сънувах, като заченах момчил, и ми каза, че бебето е момче) и тя ми каза, че ще хвана рак на гърлото  Cry. Преди няколко дни сънувах, че попадам в болница, припадам, слагат ми капки в гърлото, че да идат към носа и ушите  newsm78, и като звъннах на мъжа ми да му кажа, той ревеше на телефона и каза да не мърдам от болницата - щял да вземе дацата от детските и идвал право при мене. Но все ревеше и аз го питах какво е станало с мен и защо реве. Той така и не ми каза какво са му казали докторите, но аз го питах дали е рак на носа (или гърлото - май беше носа, не помня) и той се разрева по-силно.

И днес цял ден съм в стрес.

Да кажа по-важното. Снощи (нали срещахме НГ) пихме и ядохме у нас. Алкохол почти не пих, в 12 часа се чукнахме с детско, ягодово "шампанско" на Алекс и това беше. В 4 часа сутринта си изповръщах червата. Не зная защо. Мих си после зъбите и се жабурих с такава вода за уста - тия ментоловите води на Астера, сините. Според моя мъж киселините, които са преминали през гърлото при повръщането, са раздразнили това висящото - сливица ли е, кво е, а пък ментоловата вода го е довършила и се е възпалило.
Всеки случай, самият той, днес изрично каза да мина да си направя всякакви изследвания, като почнем работната седмица. Много ме е страх и сега чета за гърлените тумори. Страх ме е и цял ден се радвам на децата си и си представям как се чувстват хората, които знаят какво им предстои, и че краят им идва  Cry

Боже, дано е само възпаление.

Някой от вас бил ли е така?

# 47
  • София
  • Мнения: 642
galaUSA, не се шашкай така. Аз също нямам сливици, но ако знаеш само какви ангини правя. С ужасни болки. А на това в средата което виждаш му се казва "петлец", не е сливица. И е възможно да си го раздразнила с нещо, за да се подуе така. Понякога се подува при повръщане - от киселините. Не се притеснявай излишно, а след празниците посети специалист УНГ. Или ако можеш още сега иди в някой спешен кабинет. Не за друго, а просто да се види в момента какво е положението, а и да ти предпишат нещо с което да облекчиш болките. Не се притеснявай толкова  Simple Smile
Пиши как се развиват нещата.  Стискам палци  Peace

# 48
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Снощи до три часа седяхме с мъжа ми да гледаме филми и гърлото все си ме дереше и болеше. И едно такова усещане, все е дно някой ме е натиснал с пръст, томно на "дупката" - онова, дето е в средата, на нивото на ключиците - охххххххх, хич ме няма в тези обяснения. И до три часа все идвах да гледам в темата за отговори. Нямаше.
Сутринта станах късно - в 10*30 и право в хола - да приготвя закуската, чая, кафето. Шетам си зад бара и изведнъж се сещам за вчерашната ми трагедия. Просто болката си е отишла. Имам много лека болка при преглъщането, ама лека, обаче това, което беше вчера, вече го няма.

Дъгичке, непременно ще посетя доктор, защото трябва да се знае определено има ли ми нещо или просто си ми има нещо друго  smile3538 - на мозъчно ниво  Simple Smile

# 49
  • София
  • Мнения: 642
galaUSA, не се притеснявай. Сигурна съм, че е от повръщането. На мъжът ми му се е случвало така. След едно зверско преяждане се беше понатровил с нещо изглежда и после се скъса да повръща. След това "петлецът" му беше червен като домат и беше надут.
Ще се оправиш, но посети и доктор за всеки случай. Peace

# 50
  • Мнения: 129
здравей , според мен всичко е на нервна почва.Не се притеснявай посети унг специалист и задължително психолог или психиатър.Като ти чета мислите за такива страшни болести все едно се гледам преди около година.До тогава не знаех че имам паническо разстройство.
Сега пия антидепресанти и се чувствам добре.Ето някой от симптомите:
http://www.evropea.com/panic_symptoms.html

# 51
  • Мнения: 1 309
Здравейте и от мен! Аз от 2-3 месеца имам проблем с гърлото, не ме боли но от носоглътката непрекъснато се стича секрет, който преглъщам. Много ми е притеснено, но ме е страх да отида на лекар. Изпитвам ужас от доктори и от диагнози, много ме е страх. Затова си стоя така в неведение и си трая. От време на време усещам и вкус на кръв в устата но той май ми е от венците, и те са ми възпалени и не предприемам мерки. В момента лекувам паническо разстройство и не ми се обикаля по други доктори. Баща ми има синузит, дали път не е наследствено и аз да го развия, незнам...Баси и болестите, човек да се депресира само като слуша....рак на това, рак на онова. УЖАС...

# 52
  • София
  • Мнения: 4 423
galaUSA , здравей мила.
Същото, ама същото преживях и аз преди 4 години, до такава степен бях ужасена, че ходех на УНГ сутрин и вечер, не се шегувам и не лъжа, обикалях София, където видех частна клиника и хоп - там, има ли УНГ значи ще ме прегледа и познай -  нищо, ама нищо.
Само ужасна хипохондрия, ужасна фобия от рак, започна от гърлото, точно от там.
Пиши как си, беше ли на лекар, сигурна съм, че няма нищо, поне нищо опасно.
Спокойно, недей така.  bouquet

# 53
  • Мнения: 1 820
здравей , според мен всичко е на нервна почва.Не се притеснявай посети унг специалист и задължително психолог или психиатър.Като ти чета мислите за такива страшни болести все едно се гледам преди около година.До тогава не знаех че имам паническо разстройство.
Сега пия антидепресанти и се чувствам добре.Ето някой от симптомите:
http://www.evropea.com/panic_symptoms.html
И аз така мисля.Всичко е на паническа основа.И аз го имам това чувство дори в момента,дори постоянно.Може би защото все съм с малката и все нямам време за лекари не съм отишла,но май е по добре.Нищо ми няма и толкова,Някога-когато имам спокойствие на душата си всичко ще е наред-сигурна съм....

# 54
Здравейте момичета и момчета, много се радвам че имам удоволствието да ви пиша! Седнах пред компютъра, защото преди малко усетих в устата си вкус на кръв и не можах да преценя от къде е. И аз съм малко "луда"- поставям си постоянно страшни диагнози, а на УНГ съм ходила поне 100 пъти през последните 3 години. Последният път когато отидох, лекарят толкова обстойно ме прегледа , гледа ми в гърлото с огледалце и какво ли още не, и накрая аз казах "Имам рак нали?!", а той толкова мило се усмихна и  ми каза " Не моето момиче ти просто полудяваш"! И така си живея, като преглъщам ме боли гърлото, от днес усетих и вкус на кръв, но си казвам "Аз съм просто луда"! Снощи помолих мъжа ми, ако умра да си намери жена която ще гледа детето ни, но той си помисли, че се шегувам и се усмихна! Не ме боли само  гърлото, боли ме корема,  болят ме гърдите и постоянно напипвам бучици, усещам болка зад едното си ухо и надолу по жилата, поставям си диагноза менингит, просто мога да си поставя диагноза дори ако ме заболи и пръста на крака, но няма да си помисля че ми е стискала обувката, а че ми гангреснясва пръста.......   Мисля , мисля май съм много луда, но си давам сметка защо е така, защото ме е страх какво бих правила без любимите ми същества, никога преди да имам дете не съм си помисляла за болести и никъде не ме  е боляло. Пишете!

# 55
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Здравейте момичета и момчета, много се радвам че имам удоволствието да ви пиша! Седнах пред компютъра, защото преди малко усетих в устата си вкус на кръв и не можах да преценя от къде е. И аз съм малко "луда"- поставям си постоянно страшни диагнози, а на УНГ съм ходила поне 100 пъти през последните 3 години. Последният път когато отидох, лекарят толкова обстойно ме прегледа , гледа ми в гърлото с огледалце и какво ли още не, и накрая аз казах "Имам рак нали?!", а той толкова мило се усмихна и  ми каза " Не моето момиче ти просто полудяваш"! И така си живея, като преглъщам ме боли гърлото, от днес усетих и вкус на кръв, но си казвам "Аз съм просто луда"! Снощи помолих мъжа ми, ако умра да си намери жена която ще гледа детето ни, но той си помисли, че се шегувам и се усмихна! Не ме боли само  гърлото, боли ме корема,  болят ме гърдите и постоянно напипвам бучици, усещам болка зад едното си ухо и надолу по жилата, поставям си диагноза менингит, просто мога да си поставя диагноза дори ако ме заболи и пръста на крака, но няма да си помисля че ми е стискала обувката, а че ми гангреснясва пръста.......   Мисля , мисля май съм много луда, но си давам сметка защо е така, защото ме е страх какво бих правила без любимите ми същества, никога преди да имам дете не съм си помисляла за болести и никъде не ме  е боляло. Пишете!


Ти чак като гост си влязла от притеснение да не те осмеят тука. Споко, мила. Дано всичко е наред. Не ми харесва напипването на бучици, то може и мастни жлези да са просто. Прегледай се за тях специално. Ние с моят доктор се разбрахме февруари да почнем поредица изследвания. Но мисля, че съм добре засега.

От сърце пожелавам на всички да сме посто луди (Лудостта е живот, просвелението носи смърт  Simple Smile), но да сме живи и здрави  Hug

# 56
  • София
  • Мнения: 4 423
Здравейте момичета и момчета, много се радвам че имам удоволствието да ви пиша! Седнах пред компютъра, защото преди малко усетих в устата си вкус на кръв и не можах да преценя от къде е. И аз съм малко "луда"- поставям си постоянно страшни диагнози, а на УНГ съм ходила поне 100 пъти през последните 3 години. Последният път когато отидох, лекарят толкова обстойно ме прегледа , гледа ми в гърлото с огледалце и какво ли още не, и накрая аз казах "Имам рак нали?!", а той толкова мило се усмихна и  ми каза " Не моето момиче ти просто полудяваш"! И така си живея, като преглъщам ме боли гърлото, от днес усетих и вкус на кръв, но си казвам "Аз съм просто луда"! Снощи помолих мъжа ми, ако умра да си намери жена която ще гледа детето ни, но той си помисли, че се шегувам и се усмихна! Не ме боли само  гърлото, боли ме корема,  болят ме гърдите и постоянно напипвам бучици, усещам болка зад едното си ухо и надолу по жилата, поставям си диагноза менингит, просто мога да си поставя диагноза дори ако ме заболи и пръста на крака, но няма да си помисля че ми е стискала обувката, а че ми гангреснясва пръста.......   Мисля , мисля май съм много луда, но си давам сметка защо е така, защото ме е страх какво бих правила без любимите ми същества, никога преди да имам дете не съм си помисляла за болести и никъде не ме  е боляло. Пишете!

По - луда от мен не си сигурно Wink, като имам време ще ти пиша за някой неща, аз съм ги преживяла 100 пъти, но няма оправяне май Confused Регистиррай се око искаш и ми пиши на лични, поне ще те разбера - нали сме от една порода  bouquet

# 57
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Здравейте момичета и момчета, много се радвам че имам удоволствието да ви пиша! Седнах пред компютъра, защото преди малко усетих в устата си вкус на кръв и не можах да преценя от къде е. И аз съм малко "луда"- поставям си постоянно страшни диагнози, а на УНГ съм ходила поне 100 пъти през последните 3 години. Последният път когато отидох, лекарят толкова обстойно ме прегледа , гледа ми в гърлото с огледалце и какво ли още не, и накрая аз казах "Имам рак нали?!", а той толкова мило се усмихна и  ми каза " Не моето момиче ти просто полудяваш"! И така си живея, като преглъщам ме боли гърлото, от днес усетих и вкус на кръв, но си казвам "Аз съм просто луда"! Снощи помолих мъжа ми, ако умра да си намери жена която ще гледа детето ни, но той си помисли, че се шегувам и се усмихна! Не ме боли само  гърлото, боли ме корема,  болят ме гърдите и постоянно напипвам бучици, усещам болка зад едното си ухо и надолу по жилата, поставям си диагноза менингит, просто мога да си поставя диагноза дори ако ме заболи и пръста на крака, но няма да си помисля че ми е стискала обувката, а че ми гангреснясва пръста.......   Мисля , мисля май съм много луда, но си давам сметка защо е така, защото ме е страх какво бих правила без любимите ми същества, никога преди да имам дете не съм си помисляла за болести и никъде не ме  е боляло. Пишете!

По - луда от мен не си сигурно Wink, като имам време ще ти пиша за някой неща, аз съм ги преживяла 100 пъти, но няма оправяне май Confused Регистиррай се око искаш и ми пиши на лични, поне ще те разбера - нали сме от една порода  bouquet

 Peace само и аз да намеря време да си поизчистя личните, че там е фул!

# 58
  • Мнения: 34
Здравейте!
Става въпрос за сестра ми.На 32 години е и преди седмица напипала нещо като топче на шията,в областа на ларинкса.Вижда се когато изпъне глава назад.Не се напипва като отделно образувание,защото такова нормално се намира и от другия край.По скоро е по-голямо в сравнение с това от другия край.Все едно хрущялчето от дясно е по-голямо от лявото.Мисля,че щитовиден хрущял му беше името ThinkingПреди не беше така.Други симптоми няма.Единствено казва,че чувста шията като схваната.За лекар не иска и да чуе.Вече си е поставила диагнозата рак на ларинкса или щитовидната жлеза и вече се чуди,кой ще и гледа детето.Дотолкова е психясала,че и мен зарази... Sad.Мислите ли,че имам основание за безпокойство?Ще я накарам да отидем на лекар,но незнам кога ще успея да я склоня.Знам,че е трудно да ми отговорите така,но ми е мн.притеснено и търся успокоение.
Предваритено ви благодаря!

# 59
  • Мнения: 23
merypav,  и аз мисля, че може да е на нервна почва, гърлото ти се свива, какво преди да заплачеш, но много по-силно и болезнено и не отминава и понякога не ти излиза глас, не ти стига въздух и ти присяда, аз лично вземам валерян, по принцип трябва да е някакво успокоително от този род. Случвало ми се е и да направя алерги веднъж от дълъг прием на едни капки за нос, като преглъщах все едно буца имам и не мога да я глътна и болки. Биха ми една инжекция, не помня името, онова дето се бие при алергичен шок, спрях капките и отмина.
На братовчедка често й пада гласа и сега при прегледите от трудовата медицина я посъветвали да си направи ларингоскопия - та от нея знам, че тя е по здравна каса, с направление, поискай да ти дадат.
И понеже тук на няколко места се спомената болки в гърлото от възпаление, да споделя. Аз преди 2 дни бях със силни болки в гърлото, но от настинка, опитах всякакви хапове и фъскала от рекламираните, нямаше дълго облекчение. Но понеже пия Цитросепт профилактично и си направих една чаша и го пих дълго, като го задържам в устата, само това ми помогна, няколко часа не ме болеше. Той е хранитялна добавка, не е по рецепта, но убива бактериите и аз лично съм много доволна, ползвала съм го по много поводи.

Последна редакция: чт, 19 фев 2009, 17:26 от vanila_varna

Общи условия

Активация на акаунт