Внимание ! Прясно мляко Фибела

  • 6 358
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 487
Аз искам да питам винаги ли кипите млякото като си го купите и трябва ли да се кипне?

# 31
  • Мнения: 2 407
Аз прясно мляко почти не употребявам.

# 32
  • Мнения: 14 489
Аз искам да питам винаги ли кипите млякото като си го купите и трябва ли да се кипне?

аз не варя млякото освен ако не е необходимо по някоя рецепта Peace

# 33
  • Мнения: 4 306
Това, което е по UHT технология в кутии или в найлоновите канички, не го варя. Само притоплям в микровълновата.

# 34
  • Мнения: 6 992
Аз искам да питам винаги ли кипите млякото като си го купите и трябва ли да се кипне?
Не, отварям кутията и го пия. Даже не го претоплям newsm78

# 35
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз искам да питам винаги ли кипите млякото като си го купите и трябва ли да се кипне?
Не. Повторното нагряване на прясното мляко до 60 градуса го прави вредно.

# 36
  • Мнения: 337
От лабораторията потвърдиха, че не е годно за консумация. От фирмата ме потърсиха и се извиниха, за което се радвам.

Последна редакция: вт, 26 фев 2008, 14:56 от cotton4e

# 37
  • Мнения: 487
Благодаря ви,и аз досега не го кипях,ама се замислих да не би да трябва,щото и детето го пие направо ог кутията! Hug

# 38
  • Мнения: 335
Вкъщи отваряме кутията, отсипваме (колкото ще пием) и отсипаното го оставяме да кипне.
Остатъка оставяме суров в хладилника за по-късно, когато ще пием пак - също след кипване непосредствено преди консумацията.

Обаче аз имам друг въпрос:

1. Знае ли някой (например представителката на коментираната фирма) от сухо мляко ли забъркват това, което в крайна сметка ни продават.

Вярно ли е, че вземат млякото от прекупвачите, обезмасляват го, обръщат го в сухо, за да могат да го съхраняват на прах (с години).
А това, което купуваме в кутията, всъщност е сухото архивирано мляко, но разархивирано, забъркано и омаслено до нужния процент непосредствено преди пускането му в търговската мрежа в съответната опаковка.

2. Как изкупеното от директния производител за 25 стотинки пълномаслено мляко става 1,65 лв., за колкото ни го продава "производителят" на млякото в кутии?

# 39
  • Мнения: 2 759
...2. Как изкупеното от директния производител за 25 стотинки пълномаслено мляко става 1,65 лв., за колкото ни го продава "производителят" на млякото в кутии?...
                       Може Е-тата да са скъпи  hahaha. Иначе си начисляват производствени разходи, кутии, транспорт... Но пак не излизат сметките май.

# 40
  • Мнения: 4 306
...2. Как изкупеното от директния производител за 25 стотинки пълномаслено мляко става 1,65 лв., за колкото ни го продава "производителят" на млякото в кутии?...
                       Може Е-тата да са скъпи  hahaha. Иначе си начисляват производствени разходи, кутии, транспорт... Но пак не излизат сметките май.
... губите по пътя Х % търговска надценка, която не е за подценяване  Wink.

# 41
  • Мнения: 1 062
Здравейте!
Аз работя в ОМК - фирмата произвеждаща мляко Фибела. Съжаляваме за неприятностите и притесненията, които Ви е създал този наш продукт. Както знаете млякото е много деликатен продукт, качеството на който зависи от много условия - от добра суровина, през хигиена на производство, до хладилните условия на транспорт и съхранение. Най-малкото (микроскопично) нарушение на целостта на опаковката (дори и от по-сериозно намокряне) може да доведе до разваляне на продукта - още повече, че ние не използваме консерванти или различни стабилизатори.ОМК, като най-голям производител на прясно мляко у нас, стриктно покрива нормите на Европейския съюз  за условия на прозводство и качество на суровината и готовите продукти. Проверихме контролните бройки от партидата, за която сигнализирате. При нас няма никакви отклонения.
Бихте ли ми предоставили телефон, за да се свържа с Вас и да организирам да вземем млякото за да го изследваме в нашата лаборатория?
Мейлът ми е: lachezara.paskaleva@umc.bg

Ние оценяме ангажираността на Вас, нашите консуматори и Ви приканяме да се обръщате към нас за всеки забелязан проблем. Телефон за контакт можете да намерите на всяка опаковка : 978 34 63
Но да не официалицирам формума прекалено Simple Smile Поздрави, Лъчезара
P.S. готова съм га отговоря на всякакви въпроси, които имате относно прясното или киселото мляко.


Аз искам да попитам нещо друго, ако това твърдение е вярно как е възможно годността на прясното мляко да бъде над четири месеца от днешна дата, а не знам кога е произведено. Без да се приеме като заяждане, наистина ми е интересно и ще съм благодарна, ако някой ми поясни.

# 42
  • Мнения: 14 489
заради UHT технологията

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 213
Аз не купувам българско прясно мляко в кутия точно затова. Купувам само ако е в пликче или "каничка", но при тези в кутиите и аз съм попадала на развалено. А за Верея с добавен калций - не зная по каква технология го правят, но "калцият" се утаява в кутията и веднъж мъжът ми като пи, каза че толкова гадно нещо не е пил. Като неразтворено брашно в мляко. Купувам на Мегле и никога не съм имала проблем. Същото е и с маслото - ами българското масло не става. За разлика от "едно време" - тогава имаше същият вкус като на Президент. Peace

# 44
  • жителство на место
  • Мнения: 81
за срока нагодност- разбира се, че има консерванти и стабилизатори, иначе няма как да стане
за цената- стойността на продукта не отразява само цената на суровината- организирането на едно преработвателно предприятие е огромна инвестиция
за чуждите продукти- в тях пък със сигурност няма никаква естествена суровина- само аромати и овкусители

Общи условия

Активация на акаунт