вярно ли е,4е нана надува децата?

  • 1 395
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
ве4е от 2 приятелки 4увам това,но искрено с есъмнявам,защото педиатърките им са го казали,а те вси4ки май са рекламни лица на физолак.бебо беше изклю4ително кърмен,от 2-3 седмици не му стига кърмата и дохранвам с нан.нямамв никакви проблеми,трябв а ли д а го сменям и ако кърмата спре изцяло и си остана на нан проблем ли щ е?има ли и други деца ,които пият нан.нас ни устройва,4е запи4а,щото много ака бебо,поне 3-4 пъти всеки ден,а като беше на кърма смао по 7-8.

# 1
  • Мнения: 24 467
Ами те не са балони, че да се "надуват".
Никоя храна, предназначена за деца, давана в умерени количества не може да доведе до този ефект.
Въобще народното творчество и днес е като суеверията от преди години- процъфтява.

# 2
  • Мнения: 745
Според мен зависи от детето.Моят син от 1 месечен е на нан.Никак не е дебеличък.Пък сега ядем и каши и пюрета и млякото.За миналия месец беше качил 100 грама.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 734
И аз съм го чувала това,но според мен е легенда.Всички марки АМ са с близък състав,калоричността им е +- 2-3 калории.Така че според мен няма как Нан-а да "надува"повече от останалите марки АМ.

# 4
  • Мнения: 1 049
И аз това сьм го чувала по принцип за всички адпатирани млека...  Confused но от собствен опит се убедих, че не е вярно. Дьщеря ми откакто се е родила е на АМ и е по-малка от врьстниците си, които повечето са кьрмени. Така че.. си е до дете.  Peace

# 5
  • Мнения: 27 524
Не е вярно, разбира се  Grinning

# 6
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Имам опит с ХА-то им само, но определено не "надува".

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Не е вярно, разбира се  Grinning
Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 5 716
Не,едва ли Peace

# 9
  • Мнения: 491
Уж всички АМ правят децата дебели....глупости.Щом детето ти го приема и няма проблеми с това АМ-давай.Не слушай кой какво дава,всяка майка сама решава с какво да храни детето си.

# 10
  • Мнения: 1 409
Не, не е вярно.Моя син е от първия ден в къщи на НАН и не ми изглежда напомпан.Е,пухкав е,но нали това е най-сладкото на бебоците.Преди бях чувала от една позната,че от Фризолака на бебетата им ставали големи главите.Просто се чудя кой ги измисля тия глупости  ooooh!

# 11
  • Мнения: 781
Не, не е вярно.Моя син е от първия ден в къщи на НАН и не ми изглежда напомпан.Е,пухкав е,но нали това е най-сладкото на бебоците.Преди бях чувала от една позната,че от Фризолака на бебетата им ставали големи главите.Просто се чудя кой ги измисля тия глупости  ooooh!
Маркетинг, как кой, нали антирекламата на едни е раклама за други Mr. Green

# 12
  • Мнения: 814
Истината е, че и аз съм го чувала от разни майки и от лекар, ама никой не ми е давал адекватен аргумент за това. Така че - може и да е само слух  newsm78 

# 13
  • София
  • Мнения: 508
Въобще не е вярно  Grinning моят син пиеше нан - даже още пие нан джуниър вечер - доста повече изпиваше от количеството подходящо за възрастта му и винаги си е бил даже слабичък  Laughing

# 14
  • Мнения: 228
синът ми от тримесечен беше на НАН и никак не беше дебел.... Просто това е поредния слух или както е казала
Марчела Маркетинг, как кой, нали антирекламата на едни е раклама за други Mr. Green

# 15
  • Мнения: 256
Не е вярно ние ползваме НАН НА нито надува,нито запича Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 4 588
Това са пълни глупости. Синът ми е на NAN и не се "надува", каквото и да значи това. Всичко си му е наред.

Последна редакция: вт, 04 мар 2008, 00:31 от passion

# 17
  • Мнения: 46 508
Още едно "Не".

# 18
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
от раждането сме на НАН  и определено не е дебело бебе, наддава по 600-700 гр. месечно

# 19
  • Мнения: 351
То и за другите марки млека така съм чувала,обикновенно от мами хранещи децата си с кисело мляко!Аз мисля че така те се оправдават за грешката си.И да ти кажа ние сме минали през Нан,Аптамил и накрая Фризолак(от който на децата главите ставали по големи??? Laughing Laughing Laughing)и нямам такива наблюдения!

# 20
  • София
  • Мнения: 3 099
Аман от градски (селски) легенди!

# 21
  • Мнения: 6 029
Надува ги и се пукат Naughty Внимавайте Naughty

Това е пълна измишльотина. И за кашите, и за АМ. Моите деца що са кльощави при всичкото надуване  Mr. Green

# 22
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
а бе аз си знам,4 е не надува,но викам дай да им докажа на някои хора,дето си слушат сляпо лекарките ,които са рекламни лица на фризолак.не виждам защо да го сменям,при все,4 ена бебо му влияе супер.ве4е кърмата ми много  намаля и е основно на ам,кърмим с е само 2-3 пъти.

# 23
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Щом бебео се чувства добре,в никакъв случай не сменяй НАН-а. И ние сме от 9 месечна възрас с хипоелергенния и съм много доволна!

# 24
  • Мнения: 492
От два месеца сме на Нан и не съм забелязала да се е надула. Laughing Преди това бяхме на Аптамил и честно казано не намирам разлика. Детето се чувства добре и с двете млека. Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 672
Аптамила ги напомпва - това знам от лекарката и от опит. Но за НАН-а  Naughty

Май някой се опитва да ти набута фризолак  Mr. Green Ако НАН-а ви е добре - не го сменяйте. Все пак е на Нестле и знам че е млякото, върху което контрола за качество е жесток  Peace

# 26
  • Мнения: 1 029
не NaughtyМила си беше на нан от 3- 4-ти месец та до година и след това джуниър.Изглежда си много добре детето за възрастта, не е дебело Grinning

Общи условия

Активация на акаунт