Колани на задната седалка. Как се монтират?

  • 3 298
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 8 275
Мили татковци,
пуснах тема е "Деца на пътя" но няма реакция
Колата на родителите ми е без коани на задната седалка. Дали някой се е изправял пред това как да се монтират? Няма ка да се сложи столче за бебо

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Здравей Десем, не знам дали може да ти помогнем така от разстояние... Но поне можем да опитаме... Не казваш каква марка е колата, на която искаш да монтираш колани... По принцип почти всички марки коли имат заводски монтирани задни колани... Дори и руските... Лади, жигули, москвичи... А западните - всички... Може би нямат само някой спортни модели, които са с малки задни седалки... Както и да е... Ако си купил колата втора употреба, предния собственик може да ги е махнал... И не се знае като ги е махал дали не е разбил всичко около тях така, че да не може да се възстанови... Но... Въпросителните са много... Laughing

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 3 020
Един вариант е да се помъкнеш по сервизи, където да ти монтират съответните колани на задните седалки (или поне на едната).
Друг вариант е т.нар. "побългаряване": закрепване с помощта на ремъци със затягащ механизъм, каквито се продават във всяка бензиностанция и струват около 10 лв.
При втория вариант просто трябва да измислиш подходящ начин на прекарване на ремъците. Свалянето и слагането се превръща в пълен купон, но .... все пак е начин. Освен това ремъците стареят, влияят се от слънцето, а и всеки производител на столчета би те гръмнал ако види подобно закрепване. Много е непрепоръчително ... аз карам така 2 години (естествено проверявайки редовно тъпите ремъци)  Embarassed

# 3
  • София
  • Мнения: 8 275
Много ми хареса тази част:
Цитат на: Ekcnpec
....По принцип почти всички марки коли имат заводски монтирани задни колани...  Може би нямат само някой спортни модели, които са с малки задни седалки...


Благодаря за отговорите сега ще дам малко повече информация.
Simple Smile Определено баща ми не кара спортан кола Simple Smile
колата е Mazda 626 производство 87г. значи той я кара от 13 г., т.е. нямаше 5 г. когато я купи... не изглежа да е имало колани някога...
Тъй като съм малко "пищман майстор" си мислех, че се вземат коланите пробиват се дупки в метала и се завива с гайка като с  контра гайка се предотвратява развиването.
Може би аз се бъркам, но бях чела във форума за монтиране на колани на Лада. Та за това исках информация от източника .. не намерих нищо с търсачката.

....Ако ви е странно от де тази информация Simple Smile ще кажа че и от "тоци" поназнайвам Simple Smile

# 4
  • Мнения: 272
не мисля, че Бай Японец не е сложил колани отзад - поне място трябва да е оставил
иначе ако искаш да стане оригинално - пообиколи моргите

# 5
  • София
  • Мнения: 8 275
Цитат на: Brandt
не мисля, че Бай Японец не е сложил колани отзад - поне място трябва да е оставил
иначе ако искаш да стане оригинално - пообиколи моргите


ами няма.... #Puppy dog много ме е страх с тези катастрофи.. наскоор даваха по ТВ една мама е загубила и двете си дечица.... заявиихй на баща ми, че няма да кача бебока в колата без да е вързан.... и сега трябва да му помогна с коланите

# 6
Разрешаването на този проблем не е само да сложиш някакви колани а ДОСТАТЪЧНО ДЪЛГИ колани защото на мойта кола - Honda Civic задните колани са къси и кошчето може да се сложи само на предната седалка...

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Цитат на: Desem
Тъй като съм малко "пищман майстор" си мислех, че се вземат коланите пробиват се дупки в метала и се завива с гайка като с  контра гайка се предотвратява развиването.

Не си пишман майстор, пишман майстор е този, който се хвали че много знае, а като направи нещо се оказва, че нищо не знае... А ти поне си признаваш, че не знаеш...
Що се отнася до коланите завинтени с гайка към корпуса... Такива имат само мноооооого старите западни коли и почти всички руски (включая и ладата, както пишеш по-нагоре) - при тях коланите наистина се захващат с гайка... Всички останали са с така наречените инерционни колани - по-простичко казано - тези, които се самонавиват и прибират в корпуса... На които монтажа им е доста по-сложен... Не заради друго, ами защото трябва да махнеш две-три кори от купето и да откриеш инерционната машинка... Която също се монтира с три гайки... Но пък е голям гъзобрък да сложиш обратно корите... Хи-хи-хи-хи-хи... Не съм пробвал, ама мой познат се оплаква...

П.С. Наш приятел има Мазда 626 от 1989 год и на неговата има задни колани, че дори са и два броя...  Laughing

# 8
  • Мнения: 3 164
За какви капани става въпрос на задната седалка?

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 3 020
Цитат на: shoni
За какви капани става въпрос на задната седалка?

Пий едно кафе и прочети наново Sleeping  
Понякога помага Wink

# 10
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Цитат на: Tatti
Цитат на: shoni
За какви капани става въпрос на задната седалка?

Пий едно кафе и прочети наново Sleeping  
Понякога помага Wink

честно,досега не съм се смяла толкова на нещо написано във форума .Grinning   Grinning  Grinning  Grinning  Grinning
хиля се вече 15 мин,извинявайте ако съм обидила някой Embarassed  Simple Smile smile3532

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Че то си е за смях, защо не... Laughing  Laughing  Laughing
С това разголено дупе на аватара, Шони кой знае за какви капани си мисли... Laughing  Laughing  Laughing
Шони, с най-добри чувства...

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
Цитат на: Tatti
Друг вариант е т.нар. "побългаряване"
... аз карам така 2 години (естествено проверявайки редовно тъпите ремъци)  Embarassed

И ние така караме вече година - и ни е добре Simple Smile
Защото въпреки всички теории, Лада Нива отзад колани нЕма.

# 13
  • Мнения: 3 164
Че то си е за смях, защо не... Laughing  Laughing  Laughing
С това разголено дупе на аватара, Шони кой знае за какви капани си мисли... Laughing  Laughing  Laughing
Шони, с най-добри чувства...

Е,извинете но и аз доста се позабавлявах като видях какви съм ги фантазирала.....Но ,както се казва-кой за какво си мисли......

Общи условия

Активация на акаунт