хроничен фарингит

  • 221 152
  • 187
  •   2
Отговори
# 30
Да, моля, дай координатите на лекарите в София, които извършват т.нар. "електрокоагулация".
Дано не е някой комерсиален трик. Колко струва?

Прегледах и сайтове на английски, но такова нещо там не се споменава...

# 31
  • Мнения: 681
И аз съм в момента с фарингит.
Много е гадно-боли ме гърлото,имам храчки,болки в ушите и леко главоболие.

# 32
  • Мнения: 87
Ох, и аз имам фарингит. Гърлото ме е стегнало яко, квото и да хапна ме дразни та ям съвсем малко, утешавам се, че поне ще заслабна, пия мляко с мед, чай от мащерка , смуча стрепсилс и като съм ги наредила тук едни бипарокси, тантум верде. Като правя едни инхалации - никаква промяна.
Но това е, хич ме няма по дисциплината - от седмица ме държи , тамън ме отпусна, но вчера като излоках една чаша пълна  със студено шампанско, че бяхме с мъжо на балет и там в антракта...и сега съм много зле.
А си имам проклетия хроничен фарингит от дете - що ефисоли съм изсмукала, и не ми се беше възпалявал от доста време, но сега като ме е стегнал...

# 33
  • Мнения: 302
Интересното е, че на мен всички познати болести ми бяха хронични, а накрая си останах само с алергията към цветния прашец, но си спомням, че когато имах фарингит, не можех и да говоря Embarassed

# 34
Zdraveite vsi4ki!Pi6a za savet koito moje da pomogne na vsi4ki ot vas koito imat hroni4en faringit ili 4esti gnoini angini!Imah sa6tia problem i az dalgo vreme,no na edin ot pregledite popadnah na edna strahotna doktorka v Sofia v klinika Vita!Tova e vaksina koiato e na tabletki i se kazva Bronhovaksom.Pie se 2 pati godi6no i e mnogo efikasna!Malko e skapi4ka,no v sravnenie s vrednite antibiotitsi 4 pati godi6no,4e i pove4e za men li4no e za predpo4itane!Uspeh na vsi4ki

# 35
  • Мнения: 421
И аз се присламчвам към фарингитните....
от 2 месеца - първо почна с сухота сутрин,...после с зачервено силно гърло,чувство за "чуждо тяло"  или постоянен секрет в гърлото... Пих антибиотик - нищо. После на УНГ - предписа ми Биопарокс - помогна за известно време. От смучещите таблети най-помага НЕоАнгин (поне при мен) ... мисля че най-важното е да се засили имунитета. В момента изживявам огромен стрес и се надявам по-нататък,когато се поотърся от него и фарингита да премине

# 36
  • в джунглата
  • Мнения: 916
Здравейте, аз кашлям от месец и половина пих 2 АБ ,и на инжекции бях подобрение никакво. Казаха ми обострен хроничен фарингит. Нямам бактерии в гърлото, боли ме отвреме на време но при мен големия проблем е кашлицата. Измъчих се само да кашлям - сутрин с храчки после става суха дразнеща. Искам да попитам вие кашляте ли?

# 37
  • Мнения: 284
Дъщеря ми,която е на 12 години е с хроничен фарингит.Правихме гърлен секрет-нищо не се изолира.В момента пак се оплаква,че все едно има трохи в гърлото.Тя е асматик,но от две години не ползва инхалатор.В момента ,в който спряхме флексотида,се появи фарингита.Никакви хапчета за смукане не помагат.С алергичен ринит е.Пие в момента "ксизал".
Ако някой е постигнал ефект с нещо,ще съм ви много благодарна да споделите.

# 38
  • Мнения: 421
На мен ми помогна Биопарокс специално за "трохите"в гърлото.
А иначе забравих да кажа,че от един месец пия и цитросепт - 3 х 10 капки .. не съм сигурна,но може и той да е помогнал.

# 39
  • вкъщи
  • Мнения: 704
и двете ми деца са с фарингит чудя се какво да давам

# 40
ЗДРАВЕИТЕ,
И НА МЕН МИ ОТКРИХА СТРЕПТОКОКИ
ХРОНИЧЕН ФАРАНГИТ.
МНОГО Е НЕПРИЯТНО,ДРАЗНИ НА ГЪРЛОТО И МЕ БОЛИ ОТВРЕМЕ НА ВРЕМЕ.
ПИХ ХАПЧЕТА НА БИЛКОВА ОСНОВА И СМУЧА МЕНТОВИ БОНБОНИ КОИТО МИ ОБЛЕКЧАВАТ ДРАЗНЕНЕТО.
ПО ДОБРЕ СЕ ЧУВСТВАМ.
СЕГА ИМАМ ПРИГОТВЕН ЛЕК.
ОРЕХ НАТОПЕНИ В СИЛНА РАКИЯ.
ПОСЛЕ СЕ ПИЕ.
РЕЦЕПТА:
30 ОРЕХИ МАЛКИ СЕ ЗАТВАРЯТ С СИЛНА РАКИЯ И СЕ ОСТАВЯТ НА СЛЪНЕ.
ПОСЛЕ СЕ ПИЕ.
КАЗВАТ ЧЕ ИМА ГОЛЯМО КОЛИчЕСТВО ЙОД КОЕТО СПОМАГА УСПЕшНО ЛЕчЕНИЕ.
ДАНО Е ТАКА
щЕ ОПИТАМ И щЕ ПИшА ПАК:) Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 41
  • Мнения: 1 650
А когато само гласът е пресипнал, а няма болки, може ли пак да е фарингит?

# 42
  • Мнения: 1 565
Хей, сетих се нещо което правя през последната година и дава\добри резултати.  Peace
Малко да усетя болки в гърлото и си давам по 10 капки от Дулкамара-Хомакорд. Ако с една доза не ми мине си давам още 2 пъти за деня. Ако положението е леко изпуснато, по разписание се дават по 10 капки на всеки 15 мин, в продължение на 2 часа. Иначе се дават по 3 пъти на ден. За 3 дни, ако положението не е съвсем изпуснато, човек може да се излекува.

Лекарството е хомеопатично и се купува без лекарска рецепта. Пише, че се използва при повишена влага и когато човек има сливици. Но, аз нямам сливици  и имам хроничен фарингит, който се пали много бързо. Примерно хапна сладолед, пийна глътка разгазирано питие или пък ме задуха по-силен вятър. Така че, може да опитате от моя опит. Успех в борбата с хроничния фарингит.

# 43
  • Мнения: 206
Здравейте, и аз след една пневмония преди около половин година съм със чести болки в гърлото, пих АБ пак преди дни и все съм под напрежение че пак ще се появят! Не ми е правен секрет, не е установено на какво се дължи.Искам само да питам случвало ли ви се е все едно да ви сърби гърлото от вътре и какво ли може да е, понякога сърбежа отива и към ухото.

# 44
  • Мнения: 50
Случайно попаднах във форума за хроничен фарингит.И аз търсех отзиви за мой приятел.След като прочетох ходенето по мъките на всички и четох какви са повечето причини за фарингита си мисля,че мога да предложа да пробвате със сок от алое вера.От 6 години работя в такава фирма за производство на такъв гел за пиене.От всичко ,което съм учила за алоето и личния ми опит си правя следните заключения:действието на алоето е най - силно в регенерирането на лигавица и кожа,фарингита е възпаление на лигавицата на дихателните пътища .При пиене на сок от алое се затварят язвите на стомаха ,които пак са възпаление на лигавица.Тогава би трябвало и за фарингита да помогне-да успокои,а при по дълга употреба да има и по сериозен ефект.При проблем и с бактерии,ако се подкрепи със смукане на прополисови таблетки-има и такива с доста голяма концентрация на активно вещество в асортимента на фирмата мисля,че ще има полза.Прополиса е известен с това ,че убива всички бактерии  и алоето в концентрация над 70% убива гъбички ,вируси и бактерии.А сока е с 98% алое.Тогава би трябвало да са добра комбинация за хроничен фарингит!Аз лично употребявам мнохо тези два продукта,но не за фарингит и досега не се е появявал мой познат с такова оплакване!Сега ми се наложи и ......това измислих!!Убедила съм се,че в повечето случаи нещата са много по -прости отколкото ги правим с диагнози и лекарства.Ако тези мои разсъждения  newsm78са ви от полза много ще се радвам. newsm10 .Като имам рзултат с моя познат,ако реши да пробва по този начин да мори фарингита си,ще ви пиша отново!!

Общи условия

Активация на акаунт