хроничен фарингит

  • 221 116
  • 187
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 964
 
да се оплача и аз от малка съм с този фарингит отврат е.зимата бял ден не виждам се съм с болки хреми и т.н.последно ходих при един много добър унг препоръча ми да се мажа с клеева тинктура и един спрей прополис и невен.супер съм доволна има голяма разлика много по добре съм.

  Може  ли  да  кажеш клеевата  тинктура  как   така я  мажеш ?  На  мен  ми  я  бяха  изписали  да я  пия , разредена   във вода .  А  спрея  Прополис за  нос ли  е  и  как се казва ?

# 76
  • Мнения: 270
вземам едно тампонче за уши накапвам клеевата тинктура и си намазвам гърлото когато е обострен фарингита много щипе но и много облекчава гърлото.а спрея се казва прополис +невен за болното ви гърло струва 3.70.с риск да прозвучи като реклама просто съм супер доволна преглъщам по лесно спряха секретите в гърлото абе изобщо много добре

# 77
  • Мнения: 0
Здравейте!Аз няммам още потвърдена диагноза дали е хроничен фарингит но вече повече от месец ме боли гърлото.Хоих при УНГ специалисти но нямам особенно подобрение.Смуках какво ли не гаргари с какво ли не(в момента правя гаргара с лайка,смрадлика и сода)Този спрей прополис със невен добър ли е?Или нещо друго.УНГ лекаря ми изписа Фариностим и ми обясни,че е като ваксина за устната кухина за смукане.Ако не ми помогнело ще ми вземе гърлен секрет и ще решава.

# 78
  • Мнения: 3 540
Много зависи, от % прополис в този спрей!
Ако е поне 50%, което не ми се вярва, може и да ви помогне.

# 79
  • Мнения: 9
Аз знам, че при възпаление на горните дихателни пътища е много ефикасен Умкалор, който е изцяло растителен продукт и може да се комбинира с клеева тинктура. Самото лекарство има антибактериален ефект и е изключително безопасно, препоръчва се дори за деца над 1г.

# 80
  • Мнения: 59
 Hug ЗДРАВЕЙТЕ И ОТ МЕН
И АЗ ОТ 5-6 ГОДИНИ СЕ БОРЯ С ТОЯГАДЕН ХРОНИЧЕН ФАРИНГИТ.ЦЕЛОГОДИШНО МЕ БОЛИ ГЪРЛО,НЕПРЕКЪСНАТО СУХОТА И ЧУВСТВО ЗА ЧУЖДО ТЯЛО, ЖИЛАВИ СЕКРЕТИ,КОИТО НЕ ГИ ИЗХРАЧВАМ, ПОНЯКОГА ИМАМ ЧУВСТВО,ЧЕ ЩЕ СЕ ЗАДУША,НЕ МОГА ДА ПРЕГЛЪЩАМ,ГЛАВА МЕ БОЛИ ПОЧТИ СЕКИ ДЕН(НО ТВА МАЙ Е ОТ ИЗКРИВЕНА НОСНА ПРЕГРАДА).ЗИМАТА КАТО СТАНЕ ОЩЕ ПО-ЗЛЕ ДРАЗНЕНЕТО СЛИЗА НАДОЛУ И КАШЛЯМ И ЯВНО МИ "ПАДА"ИМУНИТАТА И СЕ ЧУВСТВАМ ПОЧТИ ЦЯЛА ЗИМА ОТПАДНАЛА(МИСЛЯ СИ,ЧЕ ОТ ТВА ХРОНИЧНО ДРАЗНЕНЕ НЕПРЕКЪСНАТО МИ СЕ ОТРАЗЯВА НА ИМУННАТА ЗАЩИТА ИЛИ ПУК ТЯ СЕ ВЛИЯЕ ОТ НЕЩО ДР И ФАРИНГИТА СЕ ВЛУШАВА).АЗ ГО ПОЛУЧИХ СЛЕД ВАДЕНЕ НА СЛИВИЦИТЕ,ЧЕСНО КАЗАНО ТОКАВА БЯХ ПО-ДОБРЕ,ВЯРНО ЧЕ МН ЧЕСТО СЕ ВЪЗПАЛЯВАХА(без АНГИНИ),НО СЕГА НЕ СЕ ТЪРПИ. И СТАВА ПО-ЗЛЕ ТАЗИ ЕСЕН ЛИМФАДЕНИТ ИЗКАРАХ.АМАН ОТ "ДОРИ' УНГ -КАТО КАЖАТ НЕ СЕ ЛЕКУВА И МИ ИДЕ ДА ГИ УБИЯ #2gunfireБЯЬ СЕ ОТКАЗАЛА ДА СЕ РАЗПРАВЯМ,НО СЕГА СЪМ РЕШИЛА ДА НЕ СЕ ОТКАЗВАМ И ДА НАМЕРЯ НЯКАКВО ПОДОБРЕНИЕ.НЕ МОГА ДА КАЖА ,ЧЕ НЕЩО МИ ПОМАГА ПИЯ КЛЕЕВА ТИНКТУРА,СМУЧА ПРОПОЛИС И ВСЯКАКВИ МЕНТОВИ БОНБОНИ.МЕД.ПРЕДИ МИ БЯХА ИЗПИСАЛИ ЕДИН СИРОП ИМУНОСЪПОРТ И ТОНЗИЛОТРЕН,НО МАЛКО ГИ ПИШ,ЗАЩОТО ПОЛУЧИХ НЯКАКВА АЛЕРГИЯ(НО И ДО СЕГА НЗ ДАЛИ Е ОТ ТЯХ) МИСЛЯ ДА ПРОБВАМ СПРЕЯ С НЕВЕН+АЛОЕ(ВЪПЛЕКИ ЧЕ И АЛОЕ СЪМ ПРЪСКАЛА) И ДА ОТИДА НА ИМУНУЛОГ.НЯКОЙ АКО ЗНАЕ ИЗПИТАН УНГ В СОФИЯ ДА СПОДЕЛИ.ДАНО ТЕМАТА ДА НЕ БЪДЕ ЗАТВОРЕНА Peace

# 81
  • Мнения: 3 540
~betta~ , какъв прополис си ползвала и какво алое си си пръскала!

# 82
  • Мнения: 59
.А АЛОЕТО Е СПРЕЙ НА LR  ЗА СПЕШНА ПОМОЩ СЕ ВОДИ(83% АЛОЕ) ,НО АЗ СИ ГО ПРЪСКАМ В ГЪРЛОТО

# 83
  • Мнения: 3 540
~betta~ , с тези прополки, си имам цяла одисея. Ако все още пазиш опаковката, погледни, какъв процент е прополиса в едно драже.
За незнаещите, % прополис е само 1% и е 35мг. в едно драже. Съвсем нищожно количество за да се справи със проблема.
Аз ползвам, при сериозни случаи, по 2 таблетки дневно от по 500мг. Едната ми идва около левче.
В сравнение с прополките, 14 прополки, дават грамажа прополис на една от тези таблетки Simple Smile)).

А относно действието на продукта на ЛР, не за 1ви път, чувам някой недоволен. ooooh!

# 84
  • Мнения: 54 385
Да споделя и аз .
След махане на сливиците , години наред , повече от 15 , имах хроничен фарингит .
Болки , сухота , кашлица . АБ много често . Студено не можех изобщо да пия , веднага ми се възпаляваше гърлото .
На един профилактичен преглед във фирмата , УНГ лекарят ми препоръча да отида при него да ме намаже с нещо .
Мисля , че беше сребърен йодит . След това мазане ( еднократно ) вече 3-4 години гърло не ме е боляло !  bouquet

# 85
  • Мнения: 59
~betta~ , с тези прополки, си имам цяла одисея. Ако все още пазиш опаковката, погледни, какъв процент е прополиса в едно драже.
За незнаещите, % прополис е само 1% и е 35мг. в едно драже. Съвсем нищожно количество за да се справи със проблема.
Аз ползвам, при сериозни случаи, по 2 таблетки дневно от по 500мг. Едната ми идва около левче.
В сравнение с прополките, 14 прополки, дават грамажа прополис на една от тези таблетки Simple Smile)).

А относно действието на продукта на ЛР, не за 1ви път, чувам някой недоволен. ooooh!
АМИ ПРОПОЛКИТЕ ПОСЛЕДНИЯТ ПУТ МИ ГИ ИЗПИСА УНГ-ТО(ПРЕДИ ОКОЛО 2 СЕДМИЦИ) ТЕЗИ КОИТО СМУЧА СА АЛОЕ,НЕ ТЕЗИ НА СНИМКАТА,МА ТО СЕ ТАЯ ,НЗ ПРОЦЕНТА НА ПРОПОЛИСА ЗАЩОТО НЕ СИ НАМИРАМ ЛИСТОВКАТА.А ЗА АЛОЕТО- СПРЕЯ НА ЛР СЪМ ДОВОЛНА,НО НА МЕН НИЩО НЕ МИ ПОМАГА ТРАЙНО,СМУЧА МЕНТОВИ БОНБОНИ НОН СТОП.А ТИ ЗАЩО СИ ИМАЛА ПРЕМЕЖДИЯ С ПРОПОЛКИТЕ И КАКВИ ПРОПОЛИСОВИ ТАБЛЕТКИ ПОЛЗВАШ Simple Smile

# 86
  • Мнения: 3 540
Фен съм на прополиса от много години, имахме здравословни проблеми с дъщерите ми, като малки и благодарение на него, боледуванията се разредиха, а след 6годишна възраст и спряха, проблема беше Бронхиални обструкции, всиреха им гърдичките, като ,,съдийска свирка"  Sad
Минхала година съпругът ми си направи, типичния за него хроничен бронхит, до като му поръчам от прополиса, който ползвам, му казах да вземе нещо подобно от аптеката, и му дали от тез прополки. Когато се прибрах и видях, съставките, настръхна ми косата. И така , съпругът ми мина на инджексии и други хаспове.
А прополиса, който ползваме от 2г. е от една американска компания, но ако желаеш, ще ти пиша, като съощение, да не се зачете, като реклама. Благодарение на него и други продукти, никой от семейството ми, без описания случай, не е боледувал от нищо вирусно, за тези 2г.

# 87
  • Мнения: 0
При хроничен фарингит - топло не!ДА ЗАБРАВИТЕ за адки ,семки и други такива глезотии.Много пазене се иска.

# 88
  • Мнения: 3 638
хроничен фарингит - да да!
моята диагноза от години се оказаха бактерии в гърлото - да видим сега след като докторите толкова време не ги откриха как ще ги преборим  #2gunfire

# 89
  • София
  • Мнения: 7 097
Как съм я пропуснала тази тема - хайде и аз с хроничен фарингит  Peace
Цяла зима ме боля едната сливица и гърлото около нея. Оказах се със стафилокок и стрептокок в сливицата. Антибиотик обаче не ми назначава УНГ-то. Само при нужда каза, т.е. ако се разболея с температура. Е, разболях се с температура и още по-зверска болка в гърлото и пих антибиотик все пак, но не съм си пускала пак сливичен секрет, а трябва.
Лятото съм по-добре, макар от време на време да ме пробожда в областта на сливицата. Пазя строг режим - никакви цигари, газирано, пикантно, студено и т.н. Малко газирано като се отпусна да пия сега в жегите и веднага започва болката и бодежите  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт