хроничен фарингит

  • 220 859
  • 187
  •   1
Отговори
# 105
  • бургас
  • Мнения: 5
        Има една поговорка-болестта е като кучето-грижиш ли се  за нея-няма да те ухапе.
        Фарингита иска да не го допускаш. Да се смени начина на живот и хранене- много е трудно, предпочитаме да си търпим болките и така.. Без семки и фъстъци, пуканки, чипс, пържени картофи, чесън, цигари, престой в запушени помещения, газирано, студено...и т.н. Лигавицата на гърлото от боледуванията все повече се изнежва, едно одраскване от фъстък или изгаряне от цигарения дим прави входна врата за инфекции и пак болки...Разбира се не може да се живее с толкова ограничения ама поне някои... Не можеш да кажеш на гостите си- няма да пушите, не можеш да не ходиш на работа в студа, ама фъстъка и газираното  може да се спрат.
        Разбира се, всеки сам избира как да живее.
        И аз съм с фарингит в момента, и ще пробвам компреса с изварата.

# 106
  • Мнения: X
Раймонда, с всички ограничения съм съгласна, освен чесъна. Ако не е от някой страшно лют сорт (обикновено турският е такъв), може, даже е добре да се консумира.

Да препоръчам инхалациите със запарка от лайка (цвят) и сода бикарбонат. Запарката се прави по указанията на опаковката и вътре се слага 1 ч.л сода. После дишате с пълни гърди. Много облекчава болките в гърлото и кашлицата, но е добре поне 10 дни да се прави.
В момента съм и на капки Коларгол и Геломиртол таблетки, защото нямам бактерии в гърлото, а пустото не минава #Cussing out

Коларголът е чуден, поне при мен прочиства страхотно храчки и сополи. Да видим кога ще ми мине без антибиотик..... Crossing Arms

# 107
  • Мнения: 1 565
Момичета, като ви чета и много ми дожалява. Аз също съм с хроничен фарингит и с извадени сливици. Дето се казва трябва да се пазя от всичко - капка студено или газирано и т.н. Но да кажа как се справям с проблема си. Малко да усетя, че нещо сякаш ми е застанало на гърлото (усещане за прашинка) или пък да кихна и си близвам нишадър или го втривам директно на гърлото. Или пия капки "Дулкамара Хомакорд". Това е хомеопатично лекарство, за хора със сливици. Аз съм без, но ми помага. Ако изпусна ситуацията и почне да ме преболява гърлото, почвам да си пръскам "Тантум верде". Просто вече почнах да имам непоносимост към всякакви смучащи. Ако гърлото ме боли много почвам и лечение с коларгол капките. При мен те действат като отключват хрема (до 2 дни). Първите дни нелекувам хремата, за да дам възможност на тялото си да си очисти от бактериите, а след това решавам какво да правя, според силата на хремата. Та така. Споделих. Възползвайте се от опита ми. Разбира се всякакви чайчета и др. подобни не се пренебрегват.  Blush

Забравих да кажа, че на два пъти пък като усетих, че много ме е надухал вятъра или съм си намокрила краката и не съм можела да се оправя веднага с тази ситуация изпих 2 таблетки "Тонипирин" (вечерта и на следващата сутрин) и въобще не се сетих да се разболея.  Peace

Успех в борбата!

# 108
  • бургас
  • Мнения: 5
http://media.framar.bg/%D0%BD%D0%B0%D1%83%D1%87%D0%BD%D0%B8-%D0% … %82#axzz1gK7UxGJx
Нещо интересно за болките в гърлото

# 109
  • Мнения: 1 144
Да споделя и аз свое наблюдение - престанах изобщо да пия студено и горещо и доста по-рядко боледувам. Знам, че има различни мнения, при мен това действа. Освен това - един горчив опит. При лечение на ангина, внимавайте с бабините лекове. При последната ми ангина си направих загряващ компрес веднага, както винаги, когато гърлото ми се влоши, но се оказа, че ангината била гъбична (наскоро преди това бях пила силни антибиотици и явно затова).  От загряването така се влоши, че щях да умра от болки, а лекарката подскочи като ме видя и заяви, че не е виждала такова тежко състояние. Оправих се, слава богу, с антимикотични лекарства и с гаргари със сода, поне по 10 на ден, но бях много, ама много зле. Така че преди диагнозата да се постави от лекар, не прилагайте бабини средства, дори да са ви помагали преди.

# 110
  • Мнения: 1 144

Хубава статия, благодаря!

# 111
  • Мнения: 21
Здравейте!
Попаднах в следната ситуация: Помислих наистина, че съм се заразила с грип. Започна дращене на гърлото, сипаничаво усещане по кожата на лицето, безпокойството, появи се хрема. Това става вечерта. Заспала съм, събудих се вир вода на сутринта. До тук грип нали?
Само че тук всичко свърши. Няма температура, няма хрема. Само остро зачервено гърло, което ужасно дращи и кихам. И това продължава вече 7 дни.
Не знам какво ми е. Грип ли е, фарингит ли е, алергия  ли е...
Веднага същия ден направих всичко известно ми при грипа но без ефект? Вече седмица нито се оправям, нито се разболявам повече.
Алергии съм имала към медикаменти, препарати, цветен прашец, особено липите и тополите, преди години беше ад.
Бях на  16 години (сега съм на 37), когато ми извадиха вечно кистозните сливици както си бяха с кистите и скоро след това ми лепнаха диагнозата "алергичен фарингит". Това обаче беше преди 20 години... аз дори не си спомням какво е било.
Утре съм на лекар разбира се. Но се притеснявам.
Бременна съм в началото на 4-ти месец и това ми е първо дете. Притеснявам се най-вече за бебчо.
Някой бил ли е с подобни симптоми и как ги е преборил?

# 112
  • Мнения: 735
Здравей, Мария МАгдалена.
Щом си бременна е най-добре лекар да ти каже какво и как да пиеш.
Аз съм била в твоето положение и като бях бременна, ходих на УНГ и ми изписаха дълга рецепта с илачи. Но това, което мога да ти кажа е да си купиш таблетки за гърло Хомеожен 9. Те са хомеопатични и може да ги смучеш без проблем по време на бременност.Разбира се прочети на етикета да не си алергична към някоя съставка.
Сподели после какво е казал лекарят. Успех!

# 113
  • Мнения: 21
Здравейте!
Явно наистина е алергичния фарингит, който имам от доста години, но не се беше обаждал от почти 5 години. А и аз, бременна, наплашена да ни пипна някой вирус, първо за най-лошото си помислих. Имам 2 спонтанни аборта през миналата година и този път наистина треперя.
С лекаря решихме засега да не вземаме нищо за алергията. Спрях веднага всички горещи и студени напитки, всички гаргари и киселото и нещата взеха да поотпускат. Аз си знам: алергията е към цъфтящи. Почва по това време и свършва края на юни, като прецъфтят тополите. До сега обаче винаги е имало и сърбеж по кожата и носа, подуване на носната лигавица и като цяло по-тежки състояния. И антихистамини съм пила, няма особена разлика. Дали ще ги пия 3 месеца или не, докато съм бременна, все ще е тая. Затова по-добре засега нищо. Ако се влоши, ще му мислим.

# 114
  • Мнения: 181
И аз чувствам като заседнала люспа на гърлото вече около месец като на моменти минава, на моменти става остричка. Първо си мислех, че ми е заседнало нещо на гърлото, но пък толкова време, трябваше да е преминало вече. След това го отдадох на прах - в момента архивирам на работа стари документи. А рядко боледувам и нямам хронични болежки. Така или иначе довечера отивам при личната за помощ, че вече започвам да се плаша. Дано е нещо леко... Sad

# 115
  • Мнения: 297
Да попитам някой изпробвал ли е мазане със старото средство "Гранофорин" . Доколкото разбрах в София на Славейков в един безистен го има в една аптека и в една аптека в Студенстки Град.

# 116
  • Мнения: 26
Здравейте, имам много подобни симптоми на описаните в предишните мнения, а и вече двама лекари(не УНГ) ми казват, че имам хроничен фарингит. Въпросът ми е дали познавате някой добър УНГ, който ви е помогнал да се справите поне частично с този проблем?

# 117
  • Мнения: 54 304
Здравейте, имам много подобни симптоми на описаните в предишните мнения, а и вече двама лекари(не УНГ) ми казват, че имам хроничен фарингит. Въпросът ми е дали познавате някой добър УНГ, който ви е помогнал да се справите поне частично с този проблем?


От къде си?

# 118
  • Мнения: 26
От София съм, забравих да кажа.

# 119
  • Мнения: 54 304
Съжалявам, за София не мога да ти бъда полезна.

Общи условия

Активация на акаунт