хроничен фарингит

  • 220 823
  • 187
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 3 540
Ще Ви бъде много полезно, ако намерите от пчелар, прополис и откъсвате или я отрежете, колкото грахово зърно парче, обвиете в дъвка и дъвчите докато се стриче съвсем, това сутрин и вечер.

# 136
  • Мнения: 507
Внимавайте с капането на зехтин в носа! Ако попадне в белия дроб ще стане лошо....

В момента съм обострила фарингита. Хомеопат ми каза да си взема Шуслерова сол №4 и №6 и да пия 3 пъти по 1 от всяка, разтворени в малко вода. Имам и Оливокап, почнах да пръскам с него. Не знам дали да не взема и трахизан да смуча. С извадени сливици съм и ме е страх да не слезе надолу инфекцията. Praynig

Освен да се излекувам нищо друго не ми е станало от зехтина при размотаването му в устата и носа, не само зехтин а всякакви студенопресовани олиота слънчогледово, сусамово, тиквено, орехово. Дори и обикновеното рафинирано върши работа.

Трахизан, Оливокап и целия асортимент продаван в аптеките е временно за притъпяване и приспиване на симптоматиката.....а даже понякога и временно не е, ами си е направо неефективно и безполезно. На повечето лекарства е написано на опаковката да се използва от 2-3 дни до максимум 10-15, и да върши работа нещо не може да се ползва постоянно.

До като не предприеме човек мерки по разтопяване и вадене на обструкцията, трайно спасение няма, разбира се става бавно и е трудоемко.

Не е задължително да е инфекция в смисъл бактерии, при липса на температура и при нормални кръвни изследвания е по-скоро алергия. Те всъщност винаги са смесени, просто едното преобладава, но лечението е като цяло едно и също.

Последна редакция: пн, 07 сеп 2015, 20:27 от broadminded

# 137
  • Мнения: 735
Може ли да ми обясните защо се прави това с олиото в устата? Какво се очаква да стане? Наистина не съм наясно. Ако помага да взема и него да пробвам...Но в носа няма да си сложа.

# 138
  • Мнения: 252
Да се включа и аз в тази не до толкова приятна тема... До този момент не съм имала такива проблеми, макар че често боледувах от грип, особено в тези преходните сезони. Та моите мъки започнаха преди около месец и половина, когато един ден след задавяне с една семка, се започна една кашлица, та така два дни, след което ми се появи една топка в гърлото ... когато отидох на лекар ми казаха, че било хроничен фарингит. Изписаха ми бисептол и витамин с - изпих го, ефект никакъв ... Пак отидох казаха ми, да съм го била повторила, но този път по 2 хапчета да пия на 12 часа . Изпих и втората опаковка и пак ефект нулев, накрая реших да отида при друг лекар, който се слави с добра репутация, казаха ми че било слязло надолу към десният бронх и ми даде широкоспектърен антибиотик Азитрокс. Изпих го и след 3 дни се чувствах страхотно. Така беше до миналата събота, когато отново се появи тази сухота от едната страна на гърлото, изключително трудно преглъщам, старая се да ям предимно течни храни или ако е нещо друго, го пасирам. Отидох в понеделник на лекар отново, и пак същата песен на нов глас, било фарингит предписаха ми антибиотик Оспексин 1000мг и капки за нос, чувствам се малко по - добре, но ме притеснява друго. Със съпругът ми отдавна планираме бебе, но тези последните месеци и тези антибиотици с които се натъпках за толкова кратко време определено ме навеждат на мисли да отложим за момента тази стъпка. Някой, може ли да ми каже за този гърлен секрет при какъв лекар се ходи, с направление ли се прави, ако е без колко точно се заплаща ...

# 139
  • Мнения: 735
Здравей, Ивет. Изследване на гърлен секрет се прави в микробиологична лаборатория. Направление се взема или от специалист УНГ или от личен лекар. А може и да отидш да си го платиш. Аз бих изследвала и носен секрет заедно с гърления, за да се види какво има и на двете места. Антибиотик обикновено се пие по антибиограма, която показва към кой точно е чувствителен бактерия.
Около 3-5 дена след спиране на антибиотика същия се изчиства от организма и няма защо да се притесняваш.
Пиши пак да споделиш резултатите. Hug

# 140
  • Мнения: 252
Здравей, Ивет. Изследване на гърлен секрет се прави в микробиологична лаборатория. Направление се взема или от специалист УНГ или от личен лекар. А може и да отидш да си го платиш. Аз бих изследвала и носен секрет заедно с гърления, за да се види какво има и на двете места. Антибиотик обикновено се пие по антибиограма, която показва към кой точно е чувствителен бактерия.
Около 3-5 дена след спиране на антибиотика същия се изчиства от организма и няма защо да се притесняваш.
Пиши пак да споделиш резултатите. Hug

Благодаря много за съвета, сега в понеделник ми свършва антибиотика и трябва да отида на преглед, ще я помоля за направление, ако не даде тогава вече ще видя как стоят нещата с платените изследвания Simple Smile

# 141
  • София
  • Мнения: 1 312
 Привет! Имам нещо в гърлото, което не знам какво е, но ме кара да го изкашлям,правя ъъъ,ъъъъ и дразня околните... Embarassedларингит ли е или фарингит? Имам чувството, че се засилва при стрес. В моменти си мисля, че ще се задуша/ако не го изкашлям/ При много напъни и откашляне,започва да ме боли гърлото.Сега прочетох за чай или течност и малко е по-добре...но явно има причина.

# 142
  • Мнения: 735
Отидете при специалист УНГ да ви прегледа обстойно гърлото и ще каже. Ако няма механична причина, възможно е да е и от стрес. При всички случаи консултацията е задължителна! Успех!  Hug

# 143
  • Мнения: 507
.............................................................
Около 3-5 дена след спиране на антибиотика същия се изчиства от организма и няма защо да се притесняваш.
Пиши пак да споделиш резултатите. Hug

Това не е вярно. Организма не приключва с антибиотика на 3-5 ден. Първо Повече от 50%-60% от хората пиещи антибиотици ги пият без основателна причина по хаотични преценки, без значение по лекарско предписание или по самоинициатива, лекарите ги предписват за застраховане и защото не знаят какво да правят.  Антибиотиците правят организма резистентен, колкото повече пиеш толкова по голяма е верятността за в бъдеще да не ти действат. За това трябва да се пият само при доказана нужда. А не да се изписват за щяло и не щяло. При хроничен фарингит с общо взето нормални изследвания и без температура със сигурност няма нужда човек да се трови с антибиотици. Да опита един, в краен случай два антибиотика.....и ако няма полза да спре.......
И да поеме в другата посока тестове за алергия поне двата основни, за полени и прахови акари/плесени. И да се заеме сериозно с муколитични и антисептични средства за всякаква но най вече за локална употреба.....и ако желае антиалергични лекарства. Но антиалергичните са по скоро проблема да не се влошава, хронифицирал вече е малко вероиятно да се излекува само с антиалергични.

ЗА това вече антибиотиците като цяло не действат, щото вече хората са резисттентни към повечето от безразборното им пиене.

А възможно най малко вероятната причина за хронични проблеми на дихателната система е стрес, даже почти невъзможна е. Това е общо взето номер на лекаря да разкара поациента си. Щом като го дразни човек нещо и кара да кашли и да се дави , значи го дразни и толкова.
Стрес не може да причини сериозен проблем на дихателната система, ако всичко по нея е ОК. Ако човек си има хронични проблеми и нещо се изнерви може и да се провокира кашлица и давене. Но колкото и да се изнервя при чиста дихателна система, няма как да се получи значим спазъм,  дразнене, кашлица, давене.

Последна редакция: сб, 07 ное 2015, 15:51 от relativity

# 144
  • Мнения: 1
az imam farengit pone ot 10 godini edinstveniqt nachin koito mi uspokoqva kashlicata e priemane na Peritol vodi se antialergichno lekarstvo no e hubavo da se konsultirate s lekar predi da go priemate

# 145
  • Мнения: 1 037
Привет! Имам нещо в гърлото, което не знам какво е, но ме кара да го изкашлям,правя ъъъ,ъъъъ и дразня околните... Embarassedларингит ли е или фарингит? Имам чувството, че се засилва при стрес. В моменти си мисля, че ще се задуша/ако не го изкашлям/ При много напъни и откашляне,започва да ме боли гърлото.Сега прочетох за чай или течност и малко е по-добре...но явно има причина.
мм, как си към днешна дата?
Аз съм с абсолютно същите симптоми от месец насам ooooh! Сутрин особено гърлото ми е много "затлачено". Аз обаче имам и алергичен ринит, но пък към момента освен гореописаното, нямам останалите типични за ринита - залпово кихане, течащ нос и т.н. В момента приемам Цитросепт, клеева тинктура и периодично пръскам в гърлото сребърна вода. Дано има поодобрение, защото е много кофти усещането, че не мога да си поема добре въздух от постоянните храчки, заседнали в гърлото Rolling Eyes

# 146
  • София
  • Мнения: 1 312
В момента съм в затишие,явно се обостря от нещо. Студено,цигари и газирано,поне това открих за мен Simple Smile

# 147
  • Мнения: 332
Здравейте, момичета, присъединявам се и аз към вас.. От може би декемви месец ходя по мъките с това гърло. Какво ли не смуках и не пръсках - всичко само временно ме облекчава. 2 глътки от нещо студено и после съжалявам, от цигара не ми се получават болки, но много ми дразни и кажи речи съм ги отказала.. аз винаги съм си пушила по най-много 2-3 цигари на ден и то планински въздух, но все пак.. Болките са основно сутрин и вечер, през деня съм окей.. Но не знам какво да правя вече, днес ми е 6ти ден от антибиотика, който ми предписа УНГ, ефекта е почти нулев. Не знам до живот ли трябва да избягвам студеното, топлото, газираното? #Crazy

# 148
  • Мнения: 4 157
Според мен хроничният фарингит не се лекува с антибиотик.  Peace
На мен УНГ специалист ми е препоръчвал таблетки за смучене с прополис и вода за уста Глимбакс за облекчаване на болката и възпалението.
Отделно последно ми помогна Биозин за засилване на имунитета.
На мен не ми понася на гърлото студена вода от чешмата например, пия на стайна температура или затоплям в микровълновата. Сладоледът си го предпочитам разтопен на крем, студени плодове и зеленчуци от хладилника не мога да ям и ей такива.
Но ако се пазя, периодично правя гаргари с вода за уста (в момента ползвам на Астера с хлорхексидин) и имунитета е ок - нямам никакви проблеми.  Peace

# 149
  • Мнения: 1 565
Откакто за няколко месеца (с прекъсвания) се мазах с гранофорин съм вече нов човек. Simple Smile Дори вчера ядох сладолед и съм ок, а бях точно като kiticat. Все още се пазя и гледам да не прекалявам - сладоледа си го ядох на много топло време и си взех бързоразтапящ се, но все още не бих посмяла да пия и ям храни директно от хладилника или пък газирани напитки. Ще ги пробвам, когато се почувствам готова.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт