обърната матка

  • 2 640
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте. Ето че пак имам въпрос,тип "Тъп",ама какво да се прави,надявам се вие да можете да ме светнете. Значи,при  гинекологичните ми прегледи беше установено,че имам обърната матка. Но лекарите винаги казват,че е граница на нормата и толкоз. Та тъпия ми въпрос е,какво точно значи "обърната",да е с отвора нагоре,а не надолу,както е нормално,или може да е в различни позиции?Защото нали и за жените с обърната матка препоръчват определени пози за зачеване..та се чудех дали не трябва да питам лекарите за повече подробности относно този мой..мхм феномен ,или да не си блъскам повече побърканата бедна глава... newsm78

# 1
  • Мнения: 3 092
Не си блъскай главата . Grinning
Познавам няколко жени с обърната матка, който забременяха без проблем . .. две от тях дори не знаеха че имат обърната матка , пожелавам ти безпроблемно забременяване .
Разбира се , можеш да се консултираш с доктор , за да си спокойна . Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 790
Анатомично не съм сигурна какво точно значи. И моята била такава  Rolling Eyes Не съм знаела, когато започнахме опитите за дете. На втория месец забременях без проблеми, не съм ползвала специални пози за зачеване  Simple Smile

# 3
  • Мнения: X
хм..значи по-добре да не знам чак толкоз много newsm78
все пак мерси за отговорите Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 2 309
То и аз незнам, нищо че и мойта е такава  Laughingпроблем със забременяването не съм имала.

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Терминът е не обърната, а обратно прегъната матка. Съвсем простичко - матката прилича на круша, на която по-тясната част е извита напред или назад. При обърнатата матка извивката е назад, т.е. когато те преглеждат, е нужно леко да повдигнат, за да могат да видят отвора в шийката на матката.
Не си блъскай главата, зачева се и без специални пози - и моята матка е обърната, имам 3 бременности до момента, като първото ми дете стана от раз.
Това състояние на матката не причинява проблем и не се изменя след раждането, пак ще си стане обърната, след като родиш и като си върне размерите.

# 6
  • Мнения: X
благодаря,hedra Hug

# 7
  • Мнения: 64
аз имам 6 бременности - 2 деца и 4 аборта.ако аз не съм подходящ пример за безпроблемно забременяване с "обърната матка",тогава не знам кой ще е. Hug

# 8
  • Мнения: 545
Аз съм с обърната матка - забременях от раз, още първия месец, когато пробвахме.
Не си блъскай главата, зачева се и без специални пози
Peace

# 9
  • Мнения: 847
И аз съм така .
Мисля ,4е жени в нашия слу4ай не са рядкост ,на 100жени май се падаше 10 такива.
Това наистина не е проблем за забременяването , наистина при някой може да отнеме малко пове4е време ,но става без проблем...и аз съм в отбора на майките...
А за позите - има ,има и още как... Wink
Трябва да са "обърнати" ,а не както обикновенните ... Joy
Но ,наистина ,не си блъскай глвата ,това не е проблем. Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 553
Аз разбрах, че имам обърната матка след като забременях първият път. Проблеми със зачеването не съм имала никакви. Единственото ми неразположение в тази връзка при първата ми бременност беше, че първите 12 седмици имах болки и неприятно дърпане в корема, което лекарката обясняваше с това, но много мами имат болки и с нормално позиционирана матка, така че ... На мен пък ми обясниха, че след раждането позицията й се нормализира и едва ли не вече не съм с обърната матка. Незнам  newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 275
С обърната матка съм. Не съм имала проблем със забременяването!  Peace

# 12
  • Мнения: 103
Аз разбрах че съм с обърната матка чак след като родих.Докторкатами ми го съобщи така между другото,не било от голямо значение затова ми го казала след раждането.А до това че трудно се забременява с такава матка аз лично нямам проблеми дететоми е на 1,6 год и вече съм бременна в третия месец с второто. Laughing

# 13
  • Мнения: 1 217
И на мен така са ми казвали,че имам обърната матка и се забременява най-лесно на "задна прашка".
/извинете ме за грубото определение/
Забременях от първия път в който не сме се пазили. Peace

# 14
  • Мнения: 16
И аз разбрах че съм от "обърнатите матки" Laughing, когато забременях. И след дузина въпроси към лекарката за това явление се уверих, че няма никакво място за притеснение.  Пък и забременях на втория месец от решението ни да имаме бебе.

Общи условия

Активация на акаунт