Пак спрях да доизцеждам и отново - мастит! :(

  • 1 155
  • 25
  •   1
Отговори
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Аз май няма да мина без доизцеждане...  Sad За 2-3 дни бях спряла постепенно да се изцеждам (преди това поне веднъж на ден изцеждах до край) и отново вдигнах температура, гърдата ми стана на червени петна, болеше зверски и т.н., всички екстри!  Imp Сега (след ден и половина и голяма офанзива с листа, помпи и лецитин) съм вече по-добре, макар болката да си стои още. След тази случка обаче кърмата пак намаля драстично, бебка суче през половин-един час, защото явно не й стига, а аз съм отчаяна вече.  Sad Как ще я карам така дългосрочно с това изцеждане?! Аз все се надявах, че ще дойде момент в който бебето просто ще си яде, аз ще пусна пак блузата и ще си продължаваме с делата за деня... Да, ама не! Сега вече дори ме е страх да излизаме навън или на гости, щото тя и без това като не се кърмим легнали не яде хубаво, а и като няма как да се доизцедя, изтръпвам от ужас пак да не се запуша!  Rolling Eyes
Накрая ще вземе да ми писне жестоко и да се откажа, срам ме е, че съм толкова некадърна и слабохарактерна, ама какво да направя!?  Embarassed

# 1
  • Мнения: 1 722
Зъхи, вчера разрах за моя много добра приятелка със същия проблем. Спряла е да се доизцежда, защото вече уж нямало опасност. Бебенцето й другата седмица навършва три месеца, а тя е получила мастит, били са й инжекция за спиране на кърмата, някакви хапове дали и сега бебчо е на адаптирано. Ужас. Не знам каква е причината. Аз на 5-я ден след раждането бях в предмаститно състояние, но с много цедене и компреси се оправих. Сега слагам бебчо да суче и на двете гърди, за да не се получи в едната застой и явно изсуква всичко, въпреки, че явно преяжда и после повръща зверски. Само нощно време гърдите ми стават болезнено твърди, но изстисквам съвсем малко и после бебчо върши цялата работа.  Но не би трябвало постоянно да се изтискваш, нали организмът започва да произвежда точно толкова, колкото е нужно на бебчето. Не знам какво да те посъветвам, дано се оправиш!!

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Зъхи, не че ще те успокоя, но и моята кърма се регулира сравнително късно.Последните ми пликчета във фризера бяха от ноември, а детето ми е родено на 1-ви август - значи цедила съм се до четвъртия месец...Явно при някои жени става по-бавно, може просто да имаме повечко кърма поначало...знам ли Rolling Eyes Някои пък иобщо не се цедят, поначало...Всички сме различни!Не се отказвай, все пак!Не е много далече моментът, когато ще си свалиш блузата и ще продължиш с твоите си работи Wink

# 3
  • Мнения: 6 243
Зъхи, явно е до организъм - на някои им трябва повече време за регулиране на кърмата. Аз имах ноу-хау-то (дет се вика), ама пак ми се наложи да се доизцеждам след кърмене през първите четири, че и пет месеца, точно защото и се запушваха каналите. Не знам дали има такова животно като тесни канали, но ако има, моите са от тях - лесно се запушват. Освен това никога не ми е изтичала спонтанно кърма (което си има и предимства). Не ми се вярваше, че някога ще се разделя с помпата, но ето че и това стана - от две седмици не се цедя през работно време, а от този понеделник дори не я нося - вече имам и кураж! Така че не се безпокой, че това е лична драма - много сме. Ама нали кърмиш - това е по-важното.

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 775
Зъхи, само да вмъкна - ти си пий лецитина, не спирай! Той много помага за доброто отичане на гърдите, т.е. да не стават глупави запушвания!
Просто понякога взима повече време. Можеш да пробваш да изцеждаш по малко след хранене - да речем, ако обикновено изцеждаш по 60 мл след хранене (това примерно), няколко дена да цедиш само по 40, после - само по 20, накрая - хич. Така постепенно подготвяш гърдите.
Другия вариант е да почакаш, докато Емата наближи +/- 3 месец, когато би трябвало да има скок в растежа - тогава просто се остави на нея, и нека тя да регулира кърмата с повече сукане, а ти спри цеденето.

# 5
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: boo
Другия вариант е да почакаш, докато Емата наближи +/- 3 месец, когато би трябвало да има скок в растежа - тогава просто се остави на нея, и нека тя да регулира кърмата с повече сукане, а ти спри цеденето.


Ами ние май сме в този скок, или поне - дано, защото ако суче по-често отколкото сега, ще трябва просто да я залепя на цицата!  Twisted Evil  Grinning  Въпреки цялото сукане обаче, все се получава един период от денонощието, когато просто ТРЯБВА изцеждане. Тъпа работа!  #Puppy dog

# 6
  • Мнения: 1 502
Май и аз съм като теб, напълно ти съчуствам. Аз дори и хапчета за спиране на кърмата бях купила - бях почти се предала, но явно майчиният ми инстинкт се оказа по-силен и не ги пипнах. Аз четох, че мастит се получавал и ако кърмата е много гъста и трудно се оттича, а моята май определено е такава. Моят страх сега е мъжа ми като замине за 1 седмица на състезание и аз съм сама с децата дали няма да има пак изненади, направо не ми се мисли.

Горе главата!

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 775
Цитат на: Mama Vessi
...кърмата е много гъста и трудно се оттича...

Ти си знаеш, но за тези, които са пропуснали - за добро отичане на гърдите и минимализиране на запушванията - Лецитин!

# 8
  • София
  • Мнения: 2 952
Зъхи, пожелавам ти кърмата ти да се нормализира в най-скоро време. Разбирам те напълно, защото и при мен и двата пъти това стана много късно и трудно. Само едно мога да добавя към написаното от момичетата и дано не се повтарям, защото нещо ми се върти, че на теб го писах скоро, след като роди.
Иди при личния ти лекар да ти пусне една кръвна картина, за да сте сигурни, че в организма ти няма сериозен възпалителен процес. Аз правех нон-стоп запушвания и мастити с първото си дете поради едно възпаление след раждането, което много трудно преодолях. Колкото и да е рядко нещо такова си струва, да го изключите.
Още веднъж ти желая бързо оправяне!

# 9
  • София
  • Мнения: 2 249
Идеята на биб.биб е добра, както и да ти проследят хемоглобина, защото при анемия склонноста към инфекции се увеличава.

# 10
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Момичета, направо ме шокирахте!  Shocked Не съм и предполагала, че може да има такава причина... Ще взема да си направя едно изследване. Ще видим кога обаче, че с тия деца нали се сещате колко време имам за доктори!  Twisted Evil Още не съм ходила на контролен преглед при гинеколожката си след раждането...  Embarassed

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
Цитат на: Зъхи
Още не съм ходила на контролен преглед при гинеколожката си след раждането...  Embarassed



Е, как може бе, Зъхи Imp Млада и интелигентна жена си, засрами се!Не че непременно нещо ти има...ама това си е задължително просто!Веднага да заминаваш, сериозно!

# 12
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: belinda
Цитат на: Зъхи
Още не съм ходила на контролен преглед при гинеколожката си след раждането...  Embarassed



Е, как може бе, Зъхи Imp Млада и интелигентна жена си, засрами се!Не че непременно нещо ти има...ама това си е задължително просто!Веднага да заминаваш, сериозно!


Знам, ама... Малко като циганките я подкарах...  Embarassed  Laughing

# 13
  • у дома
  • Мнения: 708
И аз съм със запушено канал4е, ве4е за 3ти път ми се случва, но не знаех за лецитин-а досега- благодаря за информацията!

И аз си мисля че кърмата ми явно е много гъста, защото се цедя редовно уж. Дали  пиенето на повече течности помага за разреждане на млякото?

А за контролния преглед (2ия месец след раждането) при мен адски болеше и даже нещо се разкъса от прегледа, защото известно време кървих след това.
Нормално ли е?

# 14
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: fastuche

И аз си мисля че кърмата ми явно е много гъста, защото се цедя редовно уж. Дали  пиенето на повече течности помага за разреждане на млякото?


Между другото лека форма на дехидратация също се разглежда като причина за повтарящи се мастити. Така че, да, пий повече вода.

Общи условия

Активация на акаунт