На 6 години сме, а акаме в гащите?

  • 13 816
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 17 546
Не смятам, че проблема е физически, затова мнението на гастроентеролог може да не е необходимо. А не е безобидно подобно нещо за деца на тази възраст и ги травмира и психически. Абсолютно смятам, че има задължителна нужда от психолог и то колкото се може по-скоро! Мога да препоръчам Проф.Ваня Матанова.

# 16
  • Мнения: 1 900
И според мене задължително заведи детето на детски психолог. Има някаква причина да провокира проблема. Дори да е несъзнателен.

# 17
  • Мнения: 209
Имам уговорка със много добър психотерапевт,но при нас има съмнения за епилепсия затова търся най вече лекарско мнение.Със сигурност има психологичен проблем,но психотерапевтката иска ясна диагноза има или няма епи и има ли връзка наакването с нея ако я има.А и аз като майка съм длъжна да проверя дали не е заболяването"енкопреза".Мисля,че сме тръгнали по вярната пътечка.Ще пиша по нататък как се развиват при нас нещата.

# 18
  • Мнения: 17 546
Пожелавам успех и по-скорошно справяне с проблема! Hug Дръж ни в течение.

# 19
Сестра ми имаше такяв проблем със сина си преди години и психолог им помогна.  Не знам подробности.

# 20
На тези,които не могат да си го представят ще кажа: това ,че не си го представяте не значи, че не съществува такова нещо. И на мен Нми дойде до главата и не си мислете,че е лесно. Не е  въпрос на привикван, когато става въпрос за 8 год. дете . Моето е почти на толкова и този проблем ни тормози от 2 седмици. Молете се да не ви стига, защото не е шега работа и трудно се лекува. Ако някой се е преборил, нека пише.

# 21
  • Мнения: 209
Балу,понякога проблема е физически и аз съм длъжна да проверя дано и при нас не е.Утре ще пиша какво е станало във Варна.

# 22
  • Мнения: 17 546
Балу,понякога проблема е физически ...
На какво се дължи?

# 23
  • Мнения: 540
Имам уговорка със много добър психотерапевт,но при нас има съмнения за епилепсия затова търся най вече лекарско мнение.Със сигурност има психологичен проблем,но психотерапевтката иска ясна диагноза има или няма епи и има ли връзка наакването с нея ако я има.А и аз като майка съм длъжна да проверя дали не е заболяването"енкопреза".Мисля,че сме тръгнали по вярната пътечка.Ще пиша по нататък как се развиват при нас нещата.

миличка какво стана как е детенцето дано всичко е наред Hug

# 24
NE sme imali takuv problem no tova s bebeto me zaintriguva,az bqx bremenna kogato sina mi be6e po4ti na 8god.vednuj mi zadade vupros"mamo,kato se rodi bebeto 6te spre6 li da me obi4a6"predstavete si kak se po4uvstvax.E...prosto mu otgovorix,4e edna maika i 10 deca da ima gi obi4a ednakvo.no v denq v koito trqbva6e da vlqza v rodilnoto,za6toto mi be6e minala datata,izpratix deteto purvo na zeleno u4ili6te i na razdqla s vlajen pogled kaza"mamo,nali nqma da umre6"otgovorix mu 4e vsi4ko 6te mine dobre i 4e v dne6no vreme maikite ne umirat pri rajdane.sled edna sedmica se vurna,az o6te ne bqx rodila. rodix sled dva dni.okaza se ,4e dokato doidoxa da ni vidqt s bebeto toi se e napikaval vseki den,vsi4ko be6e samo dokato se be6e uveril,4e mama naistina e jiva i zdrava.taka 4e ako kato rodi6 ne premine problema,zavedi deteto na psixolog.problema moje da e drug.psixolog i psixiatur sa dve razli4ni ne6ta.nqma ni6to sramno da zavede6 deteto na lekar

# 25
  • Мнения: 352
Онзи ден гледах някакъв филм по реалити за момче на 17 с такъв проблем. Не мога да кажа подробности, понеже бегло гледах, но му правеха някакви изследвания , гледаха дебелото черво и нещо установиха. Така,че -задължително на лекар.

# 26
  • Мнения: 305
Дъщеря ми е на 4г. Хвърлихме памперсите преди повече от 2години но никога не започна да ака в гърне или WC. Ака в памперс. Всичко сме опитали да я накараме да се изака в тоалетна, но не става. В сряда имаме час с психолог. Ще ви пиша после какво ни е казал. Проблема е сериозен и не чакайте да се задълбочи прекалено.

# 27
  • Мнения: 209
Здравейте!
Ходихме на гастроентеролог във Варна без да го прегледа само с разпит каза,че проблема е на психична основа.А за съмненията за епи ни изписаха депакин,защото трябва да се избегне евентуален припадък и другия месец ще ни приемат в детско отеление във варна да уточнят вече има ли епи или няма.И тогава ще настоявам да направят изследвания на стомаха защото не мисля че само с разговор може да се установи.А психотерапевтката ни я няма до 15 декември и няма как да започнем терапия.с две думи няма никакви резултати още Sad

# 28
  • Мнения: 17 546
Нищо, важно е, че сте тръгнали вече да решавате проблема Нели! Hug То декември е малко попретоварен от празници, та нито докторите ще са особено в час, нито на вас ще ви е до болници, но от януари натам очакваме да пишеш за подобрение на нещата. Колкото до това, че ще настояваш за изследвания на стомаха, мисля, че не е нужно да стресираш детето допълнително, пък и лекарите ще преценят най- точно! Но ти си знаеш де. Успех! Hug

# 29
  • Мнения: 209
Ами знам че е стрес за него,но ми се иска вече да спре този кошмар нали си представяш какво е да гледаш 9 гд си син как ака в гащите 9 месеца вече. SadМоже би ще поговоря там с невроложката тя е много готина ще видя тя какъв съвет ще даде.Благодаря за подкрепата ,задължително ще пиша как се развиват нещата при нас.Дано има резултат.

Общи условия

Активация на акаунт