по колко ml. трябва да изсуква едномесечно бебече ????

  • 3 362
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 415
И аз да споделя своя опит, съвети вече са ви дали, няма да се повтарям.

Моят определено с АМ вечер спеше повече през нощта и се събуждаше с протягане, а не с рев както като го махнахме, но това спане през нощта не беше добре за кърмата ми, през първия месец още се регулираше, а това АМ ни пречеше яко.

tymiec за разранените зърна ако можеш си купи крем на Авент или на Лансинох - те не е нужно да се измиват преди кърмене, не ги мий със сапун преди кърмене и ги оставяй да изсъхнат на въздух - първия месец съм ходила само по цици в къщи. Има и едни колектори за кърма пак на Авент - те са идеални за през нощта в сутиен защото не можех да спя по цици без да ги обърша някъде.

За увеличаване на кърмата съм доизцеждала колкото мога, и кърмех винаги когато бебето ревнеше.

Маринка а докато я кърмиш не си ли затваря очите и да се унася накрая? моят така си спеше доста и си сучеше по малко в същото време. Вечер когато имах най-малко кърма го редувах - 20-30 мин на едната, после той реве слагам го на другата, после АКО ревеше още пак на първата така правех докато заспи, но при условие че съм се доизцеждала от обяд нататък, иначе хич не му стигаше вечер от началото.

Моят първия месец качи 850, но защото бяхме на смесено хранене - с АМ вечер. После започна да качва по по-малко.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 162
Маринка,
 знам, че е доста изморяващо да сте постоянно като скачени съдове, но понякога това е необходимо, докато и двете се научите- ти да я кърмиш правилно, тя да суче добре. Знам също така колко е важно ти да си спокойна и да си уверена в това, което правиш. Затова искам да те успокоя- ще се справиш. Само още малко търпение и упоритост. Ето някои статии, които ще ти помогнат
Компресия на гърдата - чрез нея ще помогнеш на бебето си да получава по- богато на мазнини мляко и така да се засища за по- дълго време; освен това силната струя ще задържа вниманието му и няма да заспива толкова бързо.
Как да събудим поспаливото бебе - в тази статия се описва ситуация, която е обратна на вашата, но можеш да използваш същите похвати, за да го събуждаш като видиш, че се унася на гърдата.
Как да разбера дали новороденото ми бебе изсуква достатъчно- повярвай ми ИЗЦЕДЕНОТО КОЛИЧЕСТВО КЪРМА НЕ Е ПОКАЗАТЕЛ ЗА ИМАНЕТО ИЛИ НЯМАНЕТО НА КЪРМА! Цеденето също е изкуство- не всеки може да цеди, на не всяка жена й се задейства рефлекса на потичане от помпата. Ти може да изцеждаш само по 10 мл, но бебето да успява да изсуче по 100. И обратното- ти може и да изцеждаш по 200мл, но бебето да не суче ефективно и да остава гладно (в тези случаи обаче щеше да си мислиш, че кърмата ти е нехранителна Simple Smile).
Тук има описан един точков масаж, който лично на мен много ми помогна при стимулиране на лактацията.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 162
zdraveite,
az imam systia problem.deteto e na 28 dni. vse iska da pie-kyrmem se po 4asove-tia zaspiva na gyrdata,no ako ja sloja v legaltzeto se sybujda i pla4e .zyrnata sa mi zelite v rani-boli mnogo po vreme na kyrmene.polu4ih ve4e 2 pyti zastoi na mliakoto s treska i temperatura.sega se tzadia i i davam ot shishe, no samo dokato mi pozdraveiat zyrnata.i az mislleh 4e mi e malko mliakoto i i davvam vednyj na den iskustveno mliako.no tia povryshta sled vsiako kyrmene po4-5 pyti.akusherka kazva 4e e normaalno,no az se pritesniavam. .strah me e da ne  ia otbia no i da  ne ostane gladna.pyrviat pyt kato i dadoh am spa spokoino no sled tova pak pla4eshe kakto sled kyrmene.spi samo kato hodim na razhodka ili ako niakoj (bashta i) ja liulee.ot4ajana sym i ne znam kakvo da pravia.
Много съжалявам, че и ти минаваш през този ужас с разранените зърна Sad Знам колко боли и как само като дойде време за кърмене и млякото вместо да потече се дръпва нагоре при мисълта за болката. На мен кремчетата не ми помогнаха особено, просто към края на 6та седмица спряха да ме болят. Ти обаче опитай. И направи това, което е казала Мунка- никакъв сапун, излагай гърдите на въздух, не ги мий преди всяко кърмене. И най- важното- научи се да я поставяш правилно на гърдата. Ако не захапва добре дори и след като ти заздравеят зърната, пак ще ги разрани. Ето тук и тук можеш да прочетеш повече за правилното поставяне на гърда. Освен това в библиотеката има и видеоклипчета. Истината обаче е, че най- лесният начин е някой да ти покаже. От кой град си?
За повръщането- наистина не се притеснявай. Нормално е, защото клапата на хранопровода още не се е затворила. Повръщане и рефлукс при кърменото бебе

# 18
  • Мнения: 422
на поискване сме , сега суче по 1 час ,,,,,,,,,, и не плаче , вода не пиеме , само на кърма сме !

# 19
  • София
  • Мнения: 1 504
хе хе БРАВОООО  bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 418
формулата е 100 + броя месеци умножено по 10
това прави около 110гр за първи месец
това е само ориентировъчно обоче Simple Smile

# 21
  • Мнения: 5 401
на поискване сме , сега суче по 1 час ,,,,,,,,,, и не плаче , вода не пиеме , само на кърма сме !

Ами по-хубаво от това, здраве му кажи!   bouquet

От кой град си? Ако си от София или Пловдив, можеш да посещаваш емесечните срещи на Ла Лече Лига-та! Доста заразително и успокояващо действа компанията на активни кърмачки, приятелски настроени една към друга!   bouquet

# 22
  • Мнения: 2 614
Много се радвам, че всичко е потръгнало...ще видиш след 1-2 седмици ще се смееш над тези грижи,  и ще се чудиш как може да си се притеснявала за такива неща!  Hug

# 23
По-важно е какво количество изпива бебето за денонощие, щом иска да суче - давай Peace
виж тук
http://krembg.blog.bg/viewpost.php?id=169033

Общи условия

Активация на акаунт