Питанка свързана с яслите

  • 1 333
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 18 542
Искам да попитам дават ли на децата в яслите солети, бисквити и други подобни лакомства или ги хранят само с приготвената там храна?
От другата седмица Борис тръгва на ясла и в момента изготвям списък с позволените храни, който ще дам.

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Не мисля, че дават такива неща. Освен, ако някое дете не почерпи по някакъв повод с торта и сладки, което си се случва!

Чета - трудно ще ти/ви е, но ти желая от все сърце  Heart Eyes : Успех!

А юли ще работи ли Детската градина, в която ще дадеш Борис?

П.П: Надявам се  Praynig  Praynig  Praynig  и на моят син да му потръгне на ясла, че и той от др. седмица тръгва!

# 2
Изброените от теб неща не ги дават, поне тук във ВТ. Казват, че ако едно поиска ще искат и всичките. Това означава да се купуват или от детското заведение или от родителите. Другото е, че доста от децата ако ядат такива неща не искат да се хранят после, а това проваля режима на яслата. Причината е пак, че едно ако мрънка и се криви почват и другите.
Лично мое мнение е да не се дават постоянно на децата подобни неща. Но всяка ясла действа по свои правила и закони. Попитай .
Успех с яслата - да се приспособите бързо и много да играете  thumbsup

# 3
  • Мнения: 5 140
Изобщо не дават такива лакомства.Хапване от тях наприбиране от яслата,поне ние така правим.Къде ще го пускаш на ясла?

# 4
  • Мнения: 18 542
Благодаря за пожеланията, Шани!
Надявам се да свикне бързо, защото няма мърдане - ще трябва да ходи, при това още от начало по цял ден.  Sad
Дали ще работи юли не знам. Тя е частна и предполагам няма да почива, но не съм сигурна.
Пожелавам и на вас бързо адаптиране и по-малко болести! Simple Smile

# 5
  • Мнения: 18 542
Хубаво е, че не им дават, че моя и без това не може да ги яде.
Доводът е доста разумен. Наистина ако дадеш на едно, ще рябва на всички. Ще попитам, но исках да съм потготвена.
Благодаря!  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 18 542
Цитат на: karastoianova
Изобщо не дават такива лакомства.Хапване от тях наприбиране от яслата,поне ние така правим.Къде ще го пускаш на ясла?

Намира се зад полското посолство. Ул. Хан Крум 43.

# 7
  • Мнения: 5 647
Цитат на: cheta
Хубаво е, че не им дават, че моя и без това не може да ги яде.
Доводът е доста разумен. Наистина ако дадеш на едно, ще рябва на всички. Ще попитам, но исках да съм потготвена.
Благодаря!  Simple Smile


Едва ли ще им дават такива неща.

# 8
  • Мнения: 5 140
Щом е частна,може пък  да позволяват лакомства.Успех и леко адаптиране на малкия Борис. Grinning

# 9
  • София
  • Мнения: 7 242
Чета, щом е частна сигурно дават. В частната ДГ на дъщеря ми редовно за закуска ядат вафли и бисквити. В предишната, държавната ДГ, не даваха.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 249
Чета, в нашата ясла им купуват самите сестри, така че ти си питай.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 6 865
Включи ги/или съответно ги изключи/ от списъка си. В смисъл дай си инструкциите за всичко!
Дали дават или не зависи много от конкретния персонал и от групата/т.е. родителите/ на които попадате.
В яслата на Сиси даваха. Close
Все някоя нещо мъкнеше и нямаше оправия.
Сега в градината няма такава практика, изключвам почерпките по повод рожденни и именни дни. Вчера бяха яли шоколадови бонбони например.
И аз да ви пожелая бързо адаптиране, Бобо да си хареса госпожите и дечицата и естествено болестите да го заобикалят! Simple Smile

# 12
  • Мнения: 3 211
В нашата дават такива боклуци Imp
Повечето майки носят и се принудих и аз да нося, за да не ме гледат на кръв майките, а понякога и госпожите

# 13
  • Мнения: 18 542
Уф, ще питам. Ако дават лошо. Борис може да яде само един единствен вид солети. С бисквитите и другите лакомства имаме проблеми.
Май ще трябва да напиша подробни инструкции.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
При нас не даваха в яслите. Абсолютно забранено беше родителите да носят такива неща. Само ако има РД или някакъв празник. В ДГ сега също не разрешават. Аз един-два пъти съм позволявала сутрин на Крисо да си вземе банан или бонбон и двата пъти ни направиха остра забележка. Но наистина зависи от персонала в ДГ и какви правила са приети там. В някои ДГ позволяват и не само, че позволяват ами са установили и такава практика, а това е много неприятно. Моята дъщеря е алергична към разни храни, а родителите по правило изобщо не се съобразяват с подобни неща като дават разните му там почерпки по яслите и ДГ. Затова попитай в ДГ какви са порядките там и дали е позволено да се носят такива храни.

# 15
  • София
  • Мнения: 39 746
при нас в яслата не даваха такива неща. Храната им я приготвят там.
Ако някое дете има РД, освен тортата, родителите могат да донесат сладки и т.н. Но не е препоръчително, защото не се знае какво и от къде се купува. Т.е. те родителите няма да купят боклуци, но не се знае какво ще им продадат. ...

# 16
  • Мнения: 3 211
Много е неприятно това с гризките и солетите, много ме е яд, но почти всяко дете носи, лелите ги разпределят в 10ч., следобед пак се "черпели". Габи все повтаря "Аз черпя децата гризки".
Аз имах проблем като казах на лелите, че й давам хомеопатични и не трябва да яде нищо с какао или да пие чай от мента, отговор "Ами то няма как да стане". Направо се чудя какво да правя. Какво ли се чудя, то ясно нищо немога да направя, не искам да я отписвам, защото от всичко друго съм доволна.

# 17
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
За съжаление и при нас дават
Дори и на мен ми казаха да дося "от време на време"
Е ..... аз занесох един път, обясних им че съм против тези неща - даване на солети и бисквити, да не говорим за зрънчовци и т.н.
Но пък и повече не повторих - да ме гледат на кръв като искат - аз също пък не желая да се дават такива неща.
Ами утре ще стане някаква епидемия и какво - ще кажат ами той Ивчо донесе бисквитите......... Да не говорим че изобщо не смятам че е здравословно да се приучват от толкова малки на подобни буклуци.
За съжаление не мога да променя тази практика в яслата, но пък мога да се пробвам да убедя повече родители да не носят такива неща

# 18
Цитат на: sun_flo
Ами утре ще стане някаква епидемия и какво - ще кажат ами той Ивчо донесе бисквитите.........

В градината, където ходеше синът ми не даваха да се внася нищо за ядене освен почерпката за рожденните дни. Почерпката трябваше да се състои от пакетирани храни с изрично отбелязан срок на годност. Тортата трябваше да е придружена от сертификат кога е произведена от съответната сладкарница - оказа се нещо стандартно, което ХЕИ иска и го издават във всяка сладкарница. Градината е общинска.
Аз бях много доволна от този режим. За съжаление имах изискване да не му дават мед, когато има за закуска, но това не се спазваше. Добре, че той тръгна голям на градина и на практика всички ограничения бяха вдигнати, аз лично държах да не консумира мед.
Чета, съдейки по моя опит с меда, обясни изрично на учителките/лелите, че е важно детето да не консумира определени храни.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 952
Аз съм госта  Embarassed

# 20
  • Мнения: 2 792
В яслата не се носеха и не се даваха храни внесети от вън, но в детската градина редовно има такива почерпки.
 Ние също носим солети, на двамата им е много кеф да черпят децата, на мен иначе не би ми хрумнало да купувам  специално.
 За да си сигурна, че ще избегнеш, даването на непозволени храни, по-добре е да стреснеш персонала в детската от рано.Даже и да преувеличиш възможният ефект не се притеснявай, това е най-сигурният начин да получиш ефективен резултат.
 Другото, което можеш да направиш, е да тренираш Борис от рано да отказва, при нас въпреки, че няма алергии съм ги научила да консумират определени храни само по изрично мое разреение, не съм ли казала ДА, се отказва Grinning

Общи условия

Активация на акаунт