Може ли за мнението Ви за спермограма?!

  • 5 493
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 103
Здравейте мили момичета Hugбих искала да Ви помоля за коментари за тази спермограма след двугодишни лутания Rolling Eyes най-накрая мисля че има причина Sad ,как мислите дали имаме шанс за инсеминации? Ето и самите резултати:
Период на въздържание -3 дни
Обем на еякулата 3.2 мл
РН 7.6 , цвят нормален ,вискозитет N, време за втечняване 30 мин.
Концентрация на сперматозоидите 46 млн
Общ брой сперматозоиди 147.2 млн
Обща подвижност на сперматозоидите 60%:нормокинеза 52%, хипокинеза 8%, акинеза 40%
Брой нормокинетични сперматозоиди 23920000
Общ брой нормокинетични сперматозоиди 76544000
Аглутинация на сперматозоидите -Да-ед.
тип:глава с глава+глава с опашка+опашка с опашка
агрегация на сперматозоидите - Да
левкоцити 1-2
Kruger strict criteria
с нормална морфология 9.5 %
с отклонения в морфологията 90.5
Заключение:намалена опладителна способност, с наличие на аглутинати от смесен тип и агрегати.
Teratozoospermia index 1.1

Много ще съм благодарна за всякакви мнения и съвети  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 4 273
Пробвайте с инсе. Имате шансове. А тъй като има и аглутинация, нека мъжът ти (а и ти) си направите имунологични изследвания. Желая ти успех!

# 2
  • Мнения: 103
Благодаря ти Lea Hug още ми е трудно да свикна с мисълта, знаех че има проблем но винаги съм мислила че е някъде в мен, ох пълен хаос ми е в главата  Cry

# 3
  • София
  • Мнения: 4 273
Не се притеснявай Анима! Важното е, че сте открили проблема. Важното е сега да направите план за действие и ...напред към успеха  Peace

# 4
  • Мнения: 7 718
Мисля, че има надежда за инсеминация.

# 5
  • Мнения: 103
Благодаря Ви още веднъж Hug
Ами трябва да се борим, за жалост не съм толкова силна като вас Sadмного ми се иска и на вас да не ви се налага да сте силни точно за това и от все сърце се моля за вас Lea , Lali и за всички момичета , с дългогодишна/и не чак толкова /борба скоро да не ви виждам в този подфорум а в съседния PraynigЧета си ви всеки ден , но не намирам думи да пиша незнам защо Rolling Eyes
п.п Lea със закъснение съжалявам за твоя неуспех сигурна съм че съвсем скоро ще бъде твоя ден  bouquet

# 6
  • Мнения: 3 453
anyma ,
пробвайте с инсеминация! Peace
Преди това можете да опитате да подобрите малко показателите. Морфологията трудно се повлиява, но с прием на добавки можете да увеличите бройката!
Ето темата за витамините:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=242198.0
Благодарение на тези добавки, ние увеличихме бройката два пъти.

Аглутинатите навеждат на мисълта, че е възможно да се открие наличие на антиспермални-антитела. Пуснете това изследване. Добре е да се направи и консултация с уролог - андролог. Препоръчвам ви д-р Милен Кацаров.
Заредете се с търпение и надежда! Всичко ще е наред! Успех! Peace

# 7
  • Мнения: 91
Момичета може ли да ме посъветвате, къде да отидем за спермограма в София.Знаете ли добра лаборатория.Благодаря предварително.

# 8
  • Мнения: 3 453
Ето тук:
http://www.ivf.bg/?p=11
Предварително си запишете час.
Успех! Peace

# 9
  • Мнения: 91
Hope, много ти благодаря.След 7 месеца неуспешни опити ще правим спермограма.

# 10
  • Мнения: 103
Hope  bouquet мерси за линка HugДнес записахме час при д-р Кацаров, който е чак на 12.03, някак си не ми се бездейства дотогава  Tiredчудя се дали да вземем тези витамини ,котио сте обсъждали или според вас е редно да изчакаме Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 1 950
Hope  bouquet мерси за линка HugДнес записахме час при д-р Кацаров, който е чак на 12.03, някак си не ми се бездейства дотогава  Tiredчудя се дали да вземем тези витамини ,котио сте обсъждали или според вас е редно да изчакаме Rolling Eyes

Анима, нищо не ви пречи да вземете витамините, така или иначе ако има ефект от тях той ще е чак след около 3 месеца. Затова колкото по-навреме, толкова по-добре. Peace

# 12
  • Мнения: 65
Аз незнам колко време опитвате, но ако не е много дълъг периода, бих те посъветвала да не се предаваш и да не възприемаш спермограмата като 100% гаранция, че това е проблема. С мъжа ми правихме 3 спермограми - 2 от които бяха със 100% мъртви сперматозоиди и въпреки вси4ко, може би, и с помоща на стимулацията, на която се подложих, забременях успешно.
Искам само да ти дам кураж и да ти кажа , че според мен всичко е Божа работа. Ще стане когато му е писамо, само не се вманиачавай. Знам , че е по-лесно да го каже, човек Simple Smile.

# 13
Здравейте момичета!
anyma, благодаря ти за темата и ако ми позволиш, ми се иска да задам същия въпрос за нашия случай, който е следния:

Период на въздържание -4 дни
Обем на еякулата 2.2 мл
РН 8.0, цвят N ,вискозитет N,
Концентрация на сперматозоидите 47,9 млн
Общ брой сперматозоиди 105.4 млн
клетки 0.2 млн
Аглутинация на сперматозоидите -Не.
активно подвижни 5%, подвижни 30%, бавно подвижни 10%, неподвижни 55%.
с нормална морфология 20 %
(други графи не са попълнени)
Заключение: Asthenozoospermia и Влошена морфология

Това ни е първа спермограма, той беше малко притеснен от обстановката в клиниката и като излезе сподели, че спермата е била необичайно малко количество...а и моите впечатления (вече от 5 години) са, че всеки път обемът е доста повече от 2 мл. Като си е получавал резултатите са му казали: "при инсеминация няма да имате проблеми". Това значи ли, че е абсурдно да стане без лекарска намеса?

Моля за мнение, момичета, със сигурност имате повече опит и знаете повече от мен.

# 14
  • Мнения: 1 950
Предполагам морфологията ви е по СЗО, не по Крюгер. Имате намалена подвижност, иначе като количество и обем ви са добри показателите.  2,2 мл си е в нормите Peace. Къде е правена спермограмата? Хубаво е да направите нова на 3 дни въздържание и с морфология по Крюгер. Може наистина да се е притеснявал мъжа ти, затова и се препоръчват поне две спермограми. Следва консултация с андролог, ако се налага.
Успех Peace

Общи условия

Активация на акаунт