Колко от вас са шити след естествено раждане

  • 15 265
  • 293
  •   1
Отговори
# 15
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Здравейте мами,

Пускам анкетата, защото колкото повече ми наближава второто раждане, толкова повече се сещам, че след Ния бях като Самараското знаме и не можех да си седна на четирибуквието. А така ми се иска да вярвам, че сега може и да ми се размине Praynig
Дали според вас има значение ангажирала ли си лекар или не? Както една мама беше казала не помня в коя тема, дали не ни претупват в желанието си да си свършат работата по-бързо и съответно да не полагат необходимите усилия да предотвратят разкъсванията?
Ами това е. Ще съм ви благодарна ако гласувате и споделите мнение  bouquet
Аз си мисля че го правят когато е наложително иначе бебето може да "сътвори" тези разкъсвания и последствията като "естетичен" вид ще са по кофти  Wink
Иначе на въпроса, да шили са ме и  въобще незнам колко шева имам  Crazy не съм ги броила  Laughing

Леко раждане на вс.бременни мами   bouquet


# 16
  • Мнения: 4 668
Нямам нито един шев - нормално раждане , без упойка .
Здравият разум изисква да си призная , че това е чист късмет !

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Нямам нито един шев - нормално раждане , без упойка .
Здравият разум изисква да си призная , че това е чист късмет !

Аз съм по абсолютно същия начин  Peace Но пък за сметка на това имах много охлузвания и също около седмица ме болеше д-то като сядах

# 18
  • София
  • Мнения: 39 758
Раждах нормално, без упойка. Имах само 4 вътрешни шева.

# 19
  • Мнения: 1 479
Шита сьм 3 пьти след естествено раждане и епизотомия.В момента нямам грам белези от шевове.Така и не се научих да напьвам правилно,а това е от голямо значение.Успех! Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 44 092
Е, а сега де...моя отговор къде е....епизиотомия не съм имала, но имах по малко и външни и вътрешни шевове....Всъщност най-големия ми проблем беше нацепена шийка на матката....но така или иначе дискомфорт кой знае какъв не съм чувствала от шевовете Wink
Аз все си мисля, че ако ти се размине втория път окситоцина, може да ти се разминат и шевовете...

# 21
  • Плевен
  • Мнения: 238
Имам 2 вътрешни и един външен и то при положение че имам много тесен таз,нисък ръст и индикации за секцио,даже бяха приготвили операционната,защото се съмняваха че ще мога да родя нормално,е успях.Вътрешните не ги усещах,а външния само първия ден го усещах и това беше.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 228
първият път имах епизиотомия и ме шиха, втория път бях без шевове

И аз така.
Първият път ме срязаха доста, понеже бебето беше увито в пъпната връв, тоновете падаха и трябваше да излезе моментално.
Вторият път, противно на очакванията на всички - не се сцепих по старите шевове. Седях си съвсем спокойно три часа след раждането  Peace
Въобще - разликата е огромна  Wink И двата пъти раждах без упойка. При различни екипи де  Confused Не мога да кажа категорично, ама докторът според мен има голяма роля. А, да, и окситоцинът май - втория път не ми сложиха, понеже нямаше време...
Късмет и леко раждане!

П.П.: Не гласувах, понеже реално моят отговор го няма.

# 23
  • Мнения: 2 960
Аз си мисля че го правят когато е наложително иначе бебето може да "сътвори" тези разкъсвания и последствията като "естетичен" вид ще са по кофти  Wink
Иначе на въпроса, да шили са ме и  въобще незнам колко шева имам  Crazy не съм ги броила  Laughing
Леко раждане на вс.бременни мами   bouquet


Не зависи  само от лекаря,но много е важно какъв специалист е ....зависи от това как напъваш ,какво прави бебо в този момент и куп неща ,които се случват в момента и не могат да се придвидят предварително .Аз бях с епизоотомия и после  hahahaшеф и кройка...но естетично направени и не съм имала проблеми после /освен неразположение първите дни/ Peace
 


# 24
  • София
  • Мнения: 7 033
Шиха ме след епизиотомия.

# 25
  • София
  • Мнения: 679
Първия път голяма шев и кройка падна след епизотомията, втория имах само едно вътрешно шевче.

# 26
  • Мнения: 4 292
Имам един вътрешен и един външен шев.

# 27
  • Мнения: 873
шиха ме,поради разкъсвания и допълнителна епизотомия.имах външни и вътрешни шевове Cry

# 28
  • Мнения: 27 524
Шиха ме след епизиотомия. Само външни шевове.  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 187
Имам 4 външни шева,които ме боляха дни наред.И до сега казвам,4е раждането не ме болеше толкова,колкото шевовете после.Сега за второто се надявам да е с по-малко или даже без. Praynig

Общи условия

Активация на акаунт