Любовта си отива! Кога, как и защо?

  • 2 385
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 152
...баба ми (лека й пръст), имаше един лаф "жена без гърди и мъж без пари - огън да ги гори". Следвам аз тази логика и... изникват някакви въпроси от рода на "Любовта отива ли си, ако мъжът не печели достатъчно?". А вярно ли е , че е проблем за единия, ако партньорът му няма престижна работа? Изобщо...в кои случаи любовта умира? А как можем да я накараме да тръгне "гола, нахална и горда"  и... изобщо защо всичко в живота ни е до толкова голяма степен извратено , че да зависи от пари?!

# 1
  • Мнения: 2 161
Любовта  може да умре и с пачка в джоба.Изобщо любовта си тръгва и се връща като вълните,на талази.И по-добре така,отколкото да се чувстваш вечно извисен от любов.Аз лично много ще се уморя.С по-добро око гледам на току що обновената любов.

# 2
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
...баба ми (лека й пръст), имаше един лаф "жена без гърди и мъж без пари - огън да ги гори". ...

Ей, баба ти огън жена, бре  Crazy
По тази логика - любоФ май нЕма...

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Защото на една гола любов не става. Трябва да се яде, трябва да се посрещат основни нужди на възрастните и малките. Не става дума да се търсят само финансите, но и за едните черни очи не върви да се хващаме...

# 4
  • Мнения: 502
Любовта винаги е гола,нахална и горда!Не могат да я опорочат парични проблеми,недоимък и прочее...Ти просто обичаш,не намесвай парите!Ако липсата на достатъчно доходи те кара да разлюбиш партньора,що за любов е това! ooooh!

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Любовта винаги е гола,нахална и горда!Не могат да я опорочат парични проблеми,недоимък и прочее...Ти просто обичаш,не намесвай парите!Ако липсата на достатъчно доходи те кара да разлюбиш партньора,що за любов е това! ooooh!
Да бе, да. Такава любов ще поживее няколко години; след това финансовите проблеми ще те налегнат и като видиш дебелия край, ще промениш мнението си...

# 6
  • Мнения: 152
Ей, баба ти огън жена, бре  Crazy
По тази логика - любоФ май нЕма...
беше...
А пък аз друго питам бе уважаема... тя , че я има любовта е ясно , но предвид факта , че в първобитно-общинния строй мъжът е излизал на лов и се връща в къщи с бут от мамут... , а сега на края на месеца отваря вратата и слага на масата полска мишка... , защо позволяваме на тези...битовизми да ни съсипват живота! Ето това питам!

# 7
  • Мнения: 2 161
Аз мислех,че любовта е гола, нахална и млада.Не е задължително да е горда.

# 8
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
..., защо позволяваме на тези...битовизми да ни съсипват живота! Ето това питам!

Не е битовизъм да няма какво да ядеш. Това си е проблем и то сериозен. За разлика от циците на жената.

# 9
  • Мнения: 2 161
Любовта може да няма нищо против да се разхожда гола,но аз гола и боса заради нея няма да тръгна.

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Любовта може да няма нищо против да се разхожда гола,но аз гола и боса заради нея няма да тръгна.
Шанел, ти си великолепна. Позволи да те цитирам.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Да си отиде любовта има безброй причини. Разнообразни.
Моето виждане, най-общо казано е, че любовта си отива, когато не е добре обгрижвана.
Един мой любим автор пък казва, че любовта си отива, когато си отиде загадката.
По отношение на връзката - любов-пари-престижна работа. Ако любовта е провокирана от пари - едва ли е любов. Макар, че властта е доказан афродизиак. Обратната зависимост - любовта си отива с парите - казват, че е често срещана, аз нямам опит точно в този сценарии, допускам го...
Защо животът е извратен? - сещам се за един за един лаф в този смисъл - Животът е хубав, стига да си достатъчно извратен, за да може да му се насладиш. Grinning

# 12
  • Мнения: 152
Да бе, да. Такава любов ще поживее няколко години; след това финансовите проблеми ще те налегнат и като видиш дебелия край, ще промениш мнението си...
Именно , точно това забелязвам и аз.  Поглеждаме на нещата така (примерно) Една жена - красива , стройна , що годе интелигентна... обаче, след няколко години съвместен живот и любовта към съпруга й вече я няма. Секса също го няма, отношенията са минали на съвсем различна плоскост... и за съжаление тя е почти винаги наклонена. На работното място тази жена е ухажвана от некви шишковци с кинти, предлагат й удоволствия които съпругът не може да си позволи , купуват й палто от норка (може и от кокошка да е - все тая) и...ето , че едно семейство е разбито... и то не за друго, ами, защото робуваме на неквите пари!
Имам един приятел, който казваше: "на света му се е ебала мамата в момента в който някой е забил кол някъде и е казал: "от тук нататък туй е мойто...".

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Не, фиатаджия. Не говорим за едно и също.
Ти говориш за меркантилност.
Аз говоря за достатъчно финанси в семейството, да се задоволят поне основните нужди, защото без това е невъзможен нормален живот, камо ли обич.

# 14
  • Мнения: 2 161
Любовта може да няма нищо против да се разхожда гола,но аз гола и боса заради нея няма да тръгна.
Шанел, ти си великолепна. Позволи да те цитирам.
Благодаря ти,бу.Прави с мен каквото си поискаш.

Общи условия

Активация на акаунт