Най -хубавият ябълков пай

  • 66 253
  • 121
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 11 747
Аз бисквитите ги троша с чук за месо. Цапвам няколко пъти и хем стават на едри трохи, хем са почти като парченца, не са на брашно.

За кората - вярвам, че и така е било вкусно, но кората пречи да се слепят отделните парченца.

# 121
  • Мнения: 8
Бих желала да споделя също рецепта за ябълков пай- много е лесна, бърза за изпълнение и много вкусна. Не се иска много майсторлък, но определено ще пожънете успехи и одобрение от близки и познати. Не мога да покажа снимка, но повярвайте ми, заслужава си усилието.

Продукти:
1 пакетче масло ( от малките - 125гр.
1 кутия бисквити Еверест ( може Milk, може с какао, според вашия вкус) Аз купувам Еверест Милк.
4 яйца, 1 чаша захар, ябълки, канела, орехи, 1 ванилия( по желание), 1 непълна чаша брашно.

Тавичката, в която ще се пече, се залива с разтопеното масло. (Маслото се разтопява на ниска температура, без да се запържва)
Нареждат се бисквитите, върху тях ябълките ( нарязани на филийки). Може и да се настържат, но нарязани, определено е по-вкусно.
Върху ябълките се поръсва канела, след това се добавят счуканите орехи.
Разбиват се яйцата, добавя се захарта и брашното, 1 ванилия ( по желание). Сместта се излива върху орехите и се пече в умерено силна фурна. Например 175 градуса, приблизително 35-40 минути ( докато заливката се запече.
Посипва се с пудра захар.

P.S Ако добавите повече брашно, става по-ронливо като се реже, но ако брашното е 1 непълна чаша ( приблизително 200 гр.), сместта става по рядка и е по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт