Отговори
# 15
  • Мнения: 1 215
Просто известните и влиятелните са от другата страна този път.
В задачата се пита каква щеше да е присъдата ако Ставийски беше убил дъщерята на прокурорката?
Кой щеше да надделее?
Мдааа, интересен въпрос, наистина  newsm78 newsm78 newsm78

Може би тогава щеше да има истинско правосъдие. Равни по сила пред закона. А уж всички сме такива...
Моето мнение е, че ефективна присъда от 14 години е досто сурово наказание.

# 16
  • Мнения: 385
Просто известните и влиятелните са от другата страна този път.
В задачата се пита каква щеше да е присъдата ако Ставийски беше убил дъщерята на прокурорката?
Кой щеше да надделее?
Не съм сигурна, че има общо това каква е майката на момичето. Аз съм от Перник и трябва да ви кажа, че града беше потресен:
1. Жената е била с 2,40 промила алкохол
2. Качила е и собственото си дете в колата
3.При разрешени 50км. тя е карала с над 110км.
4.Убити са 3-ма човека
И не на последно място тази жена си има проблем с алкохола, това не и е първия път в който кара пила.
Всеки ден минавам покрай некролозите на тези момичета и момчето - няма такава трагедия. Не знам за Слави и София, но Александра е едно дете и мъката на тези родители е ужасна. Не че ако са повече децата ще си прежалиш някое, но поне има на кого да се опреш.
Само мога да кажа не дай Боже никому такъв кошмар.

# 17
  • Мнения: 3 634
2. Качила е и собственото си дете в колата

Коментарите за тази жена са просто излишни.  Stop

# 18
  • Мнения: 1 172
Коментарите за тази жена са просто излишни.  Stop
С 2.40 алкохол едва ли е знаела какво прави. Друг е въпросът кой и как е реагирал на това:
И не на последно място тази жена си има проблем с алкохола, това не и е първия път в който кара пила.
Интересно защо пост-фактум всички са запознати с тези факти, а преди трагедията някой си е затварял очите.

# 19
  • Мнения: 227
Тази присъда е в другата крайност, ако сравняваме със случая на Ставийски. Просто известните и влиятелните са от другата страна този път.
Точно така. Учуди ме присъдата и фактът, че сравнително бързо бе произнесена. На фона на другите подобни случаи и това, че се точат дори с години. Не казвам, че не трябва да има подобни наказания. Напротив. Но нека да бъдат за всички.
Е,може би това е началото...бъдете оптимисти.
Заслужава си присъдата,дано я излежи цялата!

# 20
  • Мнения: 5 370
В един от коментарите в днес.бг прочетох, че тя прикривала сина си, всъщност....възможно ли е?
Или е поредната измишльотина?

# 21
  • Мнения: 389
Предвид обстоятелствата, съвсем в реда на нещата са 14 години. Дано ги излежи всичките и абстиненцията в затвора да е страшна.

# 22
  • Cофия
  • Мнения: 1 211
В един от коментарите в днес.бг прочетох, че тя прикривала сина си, всъщност....възможно ли е?
Или е поредната измишльотина?

Измишльотина е!
Дъщеря и беше гадже с едно момче от нашата фирма, и когато стана катастрофата, той беше един от първите отишли там, щеше да каже ако е карал сина и. От него знам, че тази жена 2 дни преди катастрофата не е спирала да пие. Ако трябва да съм честна според мен присъдата е малка, ако зависеше от мен доживотна бих и дала Tired

# 23
  • Мнения: 5 370
РС, дори за момент не бих искала да си представя какво е да си на мястото на тези зачернени родители. Tired
Всеки ден, на път за работа, минавам покрай лобното място на момиченцето, дето го блъснаха до спирката при Американския колеж и всеки път настръхвам. Аз имам едно дете....и ще си остане ЕДНО. Не ми се иска да мисля какво бих сторила на този, който ми го отнеме.
Сигурно ще го очистя, а после...в затвора ще вляза АЗ. ooooh!

# 24
  • Мнения: 6 167
За мен присъдата е нормална, за човек убил трима души. Въпросът е защо не дадоха сходна присъда и на Максим Стависки?

Защото Темида в България всъщност вижда. Не е сляпа, като в останалия свят.

# 25
  • Мнения: 223
Малко са й - само 14 години за 3 ! ! ! не 1 не 2 а 3 безвъзвратно отнети човешки живота. smile3557

# 26
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
За мен присъдата е нормална, за човек убил трима души. Въпросът е защо не дадоха сходна присъда и на Максим Стависки?
Tова се чудим с мъжа ми откакто гледахме новините Thinking

# 27
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
За мен присъдата е нормална, за човек убил трима души. Въпросът е защо не дадоха сходна присъда и на Максим Стависки?
Tова се чудим с мъжа ми откакто гледахме новините Thinking

Ами защото за открадната 13 заплата на прокурора дават три години,
а за открадната 13 пенсия на баба Мара от Долно нанагорище - три месеца условно.
Затова!

# 28
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
А когато съобщиха присъдата на Стависки,тук имаше хора,които обясняваха,че била нормална.В БЪлгария такива били присъдите за всички извършили подобно престъпление.

Общи условия

Активация на акаунт