дали е претопляне или някаква алергия?

  • 2 267
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 502
здравейте мами!
обръшам се за съвет,тъй като до сега не ми се е случвало. беба е на 8 м и от тази вечер след банята забелязах едни червени петна по тялото- не са големи, но в тях има бели пъпки подобни на мехурчета, но не са пълни с течност. чудя се и се мая от претопляне може ли да е, или алергия към храната. утре отиваме при педиатърката, но тя е слетобед, а до тогава може и да лудна!

# 1
  • Мнения: 1 049
След банята не изчезнаха ли тези червени петна? Ако е от претопляне би трябвало кожата след време да се поуспокои, незнам...   newsm78

# 2
  • Мнения: 1 820
пъпките от претопляне са малки,червени и една до друга.По принсип са около врата и на гардичките.На нея каде са по цялото тяло ли?Незам от какво може да се е получило. newsm78Сменяла ли си прах за пране,омекотител,или да сте се захранвали с нещо ново?Дано се  оправи барзо и не е сериозно!Успех!!!

# 3
  • Мнения: 502
ами сега я гледах и в момента няма нито червени петна, нито бели пъпчици -поне не и на ръцете. бяха по гърдичките и ръцете. не съм сменяла праха за пране. от както е родена само на тео бебе сме. нова храна не сме въвеждали, тя е на детска кухня, но имам подозрения че не е най-удачния вариант. ще видя утре сутрин как ще е и после ще звънна на педиатърката.

# 4
  • Мнения: 641
"Кожата е друг често засяган от алергичните реакции орган. Най-честата ранна изява на алергията, нерядко още при малки кърмачета е атопичният дерматит. Това е заболяване, характеризиращо се със зачервяване, напукване, лющене и сърбеж на бузите, брадичката, шията, сгъвателните повърхности на лактите и колената или предната повърхност на предмишниците, подбедриците и ръцете. Много често се дължи на хранителна алергия. "

Цитата е от сайта на д-р Мустаков.
Възможни са обриви и от козметика.Да не би да си на Джонсън ? Чувала съм за проблеми с тази марка.Възможно е и от претопляне - тогава са ситни пъпчици.
Да ти кажа не мога да си представя обрива ,както го описваш.

# 5
  • Мнения: 502
"Кожата е друг често засяган от алергичните реакции орган. Най-честата ранна изява на алергията, нерядко още при малки кърмачета е атопичният дерматит. Това е заболяване, характеризиращо се със зачервяване, напукване, лющене и сърбеж на бузите, брадичката, шията, сгъвателните повърхности на лактите и колената или предната повърхност на предмишниците, подбедриците и ръцете. Много често се дължи на хранителна алергия. "

Цитата е от сайта на д-р Мустаков.
Възможни са обриви и от козметика.Да не би да си на Джонсън ? Чувала съм за проблеми с тази марка.Възможно е и от претопляне - тогава са ситни пъпчици.
Да ти кажа не мога да си представя обрива ,както го описваш.
на мустела сме-точно за проблемна кожа, защото като беше новородена-нямаше и месец, се появиха едни пъпки само по лицето и тъй като педиатърката беше безсилна и станаха твърди като ранички се наложи да ходим на детски дерматолог. сега я гледах няма нищо на тези места, но утре ще звъня на педиатърката да и обясня че много се шашнах...а иначе не бяха ситни пъпчици ,а по-големи.

# 6
  • Мнения: 90
Съпругът ми, преди две години, често се изриваше от алергия -  ставаше на червени петна  с неправилна форма, но нямаха бели мехурчета.
От претопляне петната са дребни и кръгли, без бели връхчета.

Дано се оправи бързо и да нямате повече сериозни проблеми  Peace

# 7
  • Мнения: 1 820
еи ходихте ли на лекар?Какво стана разбрахте ли какво му е на детенце?щом казваш че няма сега значи може и да е била малко претоплена,Дано всичко да е ок newsm10

# 8
  • Мнения: 502
през деня ги нямаше тия петна и малко преди къпане пак се появиха, но по-малко. чудя се как да ги покажа на педиатърката като ги няма през деня?сега пак я гледах и няма нищо.....

# 9
  • София
  • Мнения: 627
И ние бяхме така 5-6 дена с "почасова алергия". При нас се появяха към 18 часа вечерта и на сутринта обрива по гърдите го нямаше.Така и не разбрахме от какво се появяваха пъпчиците. Оправи се без да я мажа с нищо.Ходихме при педи-то.Като отидохме обрива го нямаше и тя каза,че може да е от претопляне или алергия (но не стана ясно към какво).

# 10
  • Мнения: 256
Според мен това е алергия,ако беше от претопляне петната щяха да са само червени без бели пъпчици. В такъв случай щом не можеш да отидеш веднага на лекар ако имаш телефон с камера снимай петната за да ги покажеш на лекаря.Аз ако не бях снимала моето дете какви петна имаше едва ли щях да мога да обясня,защото аз обяснявам а тя ме пита "такива ли бяха или такива" #2gunfire #CrazyЗа това ги огледай внимателно!!!

Общи условия

Активация на акаунт