Лунна диета - 29.02. - 04:18

  • 3 606
  • 101
  •   1
Отговори
  • Мнения: 406
Добре дошли в новата тема!



ЛУННАТА ДИЕТА ЗАПОЧВА НА:
29.02-04:18ч.
И СВЪРШВА НА:
01.03-04:18ч.

Фазата на луната е Последна четвърт

За фазата:
След пълнолунието Луната започва да намалява. В някакъв момент се оказва, че точно половината на лунния диск е осветена, а другата половина – не е. Настъпва фазата, наричана последна четвърт на Луната. Към нея се отнася всичко онова, което беше казано за първата четвърт; с тази разлика, че по време на последната четвърт сферата, която избират хората, където да приложат своята енергия най-често е работата, кариерата, отношенията с началниците и въобще с висшестоящите. Следва да се взема под внимание, че влиянието на новолунието се проявява приблизително едно денонощие преди точната фаза и в продължение на денонощие след нея, а влиянието на първата и последната четвърт – приблизително 12 часа преди точната фаза и в продължение на 12 часа след нея.


Обща информация за лунната диета:
Според учените лунната диета влияе не само върху приливите и отливите, но и върху различни процеси в човешкото тяло. И това е  така поради факта, че голяма част от организма ни е съставен от вода. Затова много диетолози препоръчват регулация на теглото, според фазите на луната.

 Диетата трябва да се започне в момента, в който Луната навлезе в една от четирите си фази и да завърши след едно денонощие, но половин час по-късно. В този период трябва да се пият само прясно изцедени сокове от плодове и зеленчуци, чай с мед, минерална вода. Поемането на повече течности оказва многостранно и благотворно влияние върху тонуса, самочувствието и здравето ни: стимулира бъбречната дейност, изчиства организма и укрепва имунната система. Наред с това най-много до месец, може да се свалят от 1 до 3 килограма, без никакъв риск за здравето.

Няма да има ефект от лунната диета, както добре знаете и от всяка друга, ако веднага след като минат 24-те часа и половина се натъпчете с калории. Най-добре е да се спазват класическите съвети – нетлъсти меса, повече зеленчуци и плодове. Да се предпочитат задушени, варени и печени храни, пред пържени.

Алкохолът при диетите е направо забранен, ако не можете да се сдържите или има някакъв повод най-добре е чаша бяло вино.

Ако сте напълно начинаещи в спазването на лунната диета, то може да започнете първо само с някоя от фазите на луната /т. е. да сте само на течности само веднъж месечно/, а по-късно да включите и останалите.

Когато организмът ви влезе в крак със здравословния начин на живот ще забележите, че не ви се яде толкова зверски.

Ако комбинирате диетата с танци, фитнес, плуване, туризъм или дори с най-обикновен джогинг още от сега започвайте да мислите за нови дрехи през лятото.

Примерно меню за лунна диета
Тридневната течна диета е съобразена с лунните фази и се прави само веднуж в месеца. Позволява да се свалят 3-4 килограма. Тази диета е от личен опит и я правя 1 път в месеца преди лунната фаза - подготовка за самия ден на лунната диета, к’ се явява 4 ден.

Първи ден
При събуждане изпийте чаша вода и сок от половин портокал,
Закуска – чаша кисело мляко и 1 ябълка,
10 часа – сок от един портокал и един лимон,
Обяд – чаша зеленчуков сок,
Следобедна закуска – чаша билков чай с лъжичка мед,
Вечеря – чаша цитрусов сок по избор,
преди лягане – чаша билков чай с лъжичка мед.


Втори ден
При събуждане изпийте чаша вода и сок от половин портокал,
Закуска – чаша билковчай с лъжичка мед,
10 часа – сок от един портокал и един лимон,
Обяд – чаша зеленчуков сок,
Следобедна закуска – чаша билков чай с лъжичка мед,
Вечеря – смачкана на пюре ябълка,
преди лягане – чаша диуретичен чай с лъжичка мед.


Трети ден
При събуждане изпийте чаша билков чай с лъжичка мед,
Закуска – чаша кисело мляко и разбит на пюре банан,
10 часа – чаша сок от грейпфрут,
Обяд – чаша зеленчуков сок и сок от два портокала,
Следобедна закуска – чаша билков чай с лъжичка мед,
Вечеря – чаша билков чай,
преди лягане – чаша билковчай с лъжичка мед.


За да запазите свалените килограми, след като приложите лунната диета, добре е да направите захранването постепенно с леко меню. За препоръчване е да се готви на пара.
Яжте основно плодове и зеленчуци, като наблягате на моркови, зеле тиквички, целина, зелена салата, домати, краставици. За овкусяване на салатите използвайте зехтин и ябълков оцет, без готварска сол.
Храната трябва да се приготвя така, че да запази вкусовите си качества без добавяне на много подправки.

Не забравяйте през всичките тези три дни да пиете колкото се може повече вода - минерална или изворна и прясно изцедени сокове.

За кафето, ако можете поне опитайте без него през тези три дни.
За разнонобразие пийте различни видове билкове чай, студен ментов чай и прясно изцедена цитронада, а зщо не и чаша топла вода с парченце лимон и лъжичка мед.

Успех! И нека с постоянство постигнем това:

Към старата тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=267685.0

# 1
  • Мнения: 1 092
Smile   newsm51 smile3501

Записвам се да я почвам от утре  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 2 631
Аре, и аз се записвам!  Whistling

# 3
  • Мнения: 1 130
Смайл супер си  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Аз този път ще съм само за един ден, че в събота ще съм на имен ден и няма да мога да спретна пак 3 дни пък и да си почина, ако всеки път правя по 3 дни ще взема ептен да заслабна  Mr. Green Crazy Crazy Crazy

Последна редакция: ср, 27 фев 2008, 15:35 от Scorpi

# 4
  • Мнения: 2 631
И аз ще съм само в петък, защото утре вечер съм на кръчма  Whistling, а в събота знам ли??  Twisted Evil

# 5
  • София, България
  • Мнения: 2 222
и аз да се запиша. реших вече - ще правя само еднодневни диети ... доволна съм засега от фигурата, въпреки че не съм се мерила!

# 6
  • Мнения: 1 655
И аз да се запиша!
Макар че в момента не спазвам диета, но луната ми действа добре, след последното лунувате, ако преям и после повръщам и гастрита ми се раздразни мнго но, си знам хапна ли пове1ко и тоалетната е моя през нощта!
Аз лесно издържах на лунуването а и сега с това хубаво време навън с детео е още по лесно!
И случайно каледара който е в кухнята е залепен на хладиалника и на него си водя записки за какво ли не и има означени фазите на луната Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 1 950
Smile!   Hug супер тема , миличка!  Heart Eyes
И аз ще се запиша за един ден , че и мен като Скорпето ме е страх да не заслабна прекалено!  Joy Joy Joy
Успех на всички и много свалени килца накрая да си отчетеме!  Peace

# 8
  • Мнения: 712
И аз ще се запиша, макар че нещо ме е хванала пролетната умора

# 9
  • Мнения: 5 001
Ку-кууу,Дзак... hahaha Пу и аз в кюпа....

Smile,поздравления за темичката   bouquet   bouquet   bouquet

# 10
  • Мнения: 413
Записвам се за петък. Ей, тоя месец се изтъркаля и изкарах (само да мине и петък) и Лунната диета! Да не повярваш направо! Не съм си мислила, че ще го правя. Ама като има момичета като вас. Как да Ви откажа???

# 11
  • Мнения: 278
Три дни няма да успея аз , ама в петък със сигурност ще лунувам с вас Simple Smile  Hug

# 12
  • Мнения: 371
И аз съм с вас!  bouquet

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Запис и от мен.Нека отново лунуваме заедно.Успех на всички.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
Мацки , а всъщност не се ли сваля най-много при пълнолуние ?
ЗНае ли някой коя фаза какъв резултат дава .
А и можи ли вместо сок да се яде плод или зеленчук ?

Общи условия

Активация на акаунт