зеленчукови или плодови пюрета?

  • 2 385
  • 46
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 541
Мами ,мисля да започна със захранване .Моля ви за мнение ... със зеленчукови или плодови пюрета да започна (ние сме злоядички и приемаме АМ само когато спим ooooh!)
Как точно става захранването? (ако има друга подобна тема моля ви пуснете ми я)
Благодаря !
Целувки на бебоците!

# 1
  • Мнения: 630
Мия е захранена със зеленчуково пюре на 5,5 месеца. по принцип може да захраниш по твой избор със зеленчук, с плод или с оризова каша. Аз избрах зеленчук, защото бях чела, че има деца, които като свикнат със сладкия вкус след това отказват зеленчука. Стори ми се доста логично и така реших да започна със зеленчук. Щом твоето дете е злоядо, вероятно по-добрият избор е плодово пюре. Има много теми за захранването. започваш с 1 лъж., на втория ден 2, на третия 4, после 8 и така. Важно е да отделяш количеството от пюрето предварително, за да не се смесва остатъка със слюнка. Успех.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 891
Аз захраних с плодово пюре,зеленчуковите след това.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 706
Аз захраних с плодово на 4 месеца,но избързах заради запек ужасен!
Мислех да захраня с зеленчук и то от 6 мес но....... Rolling Eyes
Избери сама с какво да започнеш,но наистина най-щадящо за тази възраст е оризовата каша! Peace

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Което и да избереш,няма да сгрешиш.Аз започнах със зеленчуково.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз започнах със зеленчуково.

# 6
  • Мнения: 195
аз ги редувах-веднъж зеленчуково, веднъж полодво. сега обичаме всичко стига да сме гладни

# 7
  • Мнения: 1 586
Започнах със зеленчуково.  Peace

# 8
  • Мнения: 4 668
Аз започнах с плодово , на 5 месеца , по съвет на педиатъра .
Дадох ябълка с ориз на ХИП !
Зеленчуковите ги включих по - късно , но моят син въобще не ги хареса  Confused , основно ядеше , тиква с картоф , моркови , морков с картоф и по едно време се прежали за карфиол с картоф .
Последното съм го правила много успешно и в къщи  Peace

# 9
  • Мнения: 756
оризова каша и зеленчук след това , а щом и е злояда според мен - поне аз така мисля започни със зеленчук , да не вземе после да отказва зеленчуковите пюрета

# 10
  • София
  • Мнения: 15 215
Млечно-зеленчуково.
Много майки са споделяли, че след като свикнат със сладкия вкус на плодовите пюрета, бебетата им след това отказват зеленчуковите.
При злоядо бебе, този проблем е доста вероятно да възникне и при вас.

# 11
  • Мнения: 1 049
Класическия начин е да се захрани сьс зеленчуково пюре, ние започнахме с моркови и картофи.  Grinning

# 12
  • Мнения: 554
Ние започнахме с плодово, после зеленчуково и след тях каша. Проблем със зеленчуковите след плодовото не сме имали, което не означава, че при вас няма да се получи.

# 13
  • Мнения: 9 973
Млечно-зеленчуково.
Много майки са споделяли, че след като свикнат със сладкия вкус на плодовите пюрета, бебетата им след това отказват зеленчуковите.
При злоядо бебе, този проблем е доста вероятно да възникне и при вас.
ние сме жив пример Whistling

# 14
  • San Diego, CA
  • Мнения: 78
аз захраних със зеленчуковопюре,след това оризова каша,но след като куса каша,вече отказва пюрето,затова правя 2в1-псмесвам ги.Плодово пюре сега въвеждам.

Общи условия

Активация на акаунт