След като родя ще ми спадне ли поне малко корема и бедрата?

  • 3 366
  • 55
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 910
Много е индивидуално. В болницата свалих близо 10кг., но ми остана коремче като за 4-5м., което в последствие за няколко месеца изчезна. В краката също бях дебела след раждането, но за 4-5м. си възвърнах кг., а бях качила 30кг. Надявам се на същият успех и след второто раждане.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 1 817

Аз излязох с дрехи от бременността ми  Sad  и все още не мога да си влизам в старите дрехи. Корема ми след раждането изглеждаше така все едно не бях родила  Shocked . Месец и половина след това спадна драстично, но още си е големичък  Cry . Всичко си е индивидуално. Не си прави никакви сметки. И аз качих 14 кг, но съм свалила с раждането около 5. Очаквах много повече, но .........Успех и леко раждане   bouquet

# 32
аз родих преди месец,качих 15 кг но бях 45кг когато забременях.сега съм 47 Simple Smile.миличка въпрос на структура и ген.но все още не мога да се пъхна в старите си дънки(при мен е заради операцията от секцио).доколкото съм 4увала корема пада някъде към 3 я месец.но при мен ве4е паадна.успех Peace

# 33
  • Мнения: 4 447
При всеки е много различно. Корема доста се прибира, но до размер тип 5-6ти месец (при мен беше такъв). Бедрата не се смъкват веднага. За ай-бързо прибиране на корема - кърмене и стягащ колан. Кърменето спомага за най-бързо прибиране на матката. А колана го носи го едва ли не от деня на изписването ви. В родилният дом ще ти е трудно, да го слагаш, особено, ако е колан от типа  клин (който е най-добрият между другото). П-во защото докато си там ще ти преглеждат матката, за да видят дали се прибира нормално, а и ако имаш (дано да нямаш) епизотомия, няма да ти е до никакви стегнати чудеса.

Аз на изписването си бях с едни дънки от предбременният ми период, но не можех да ги закопчея и си ходех разкопчана. Естествено бях с дълга блуза и не се виждаше. Rolling Eyes

Възстановителният период след раждане е от 45 дни до 3 месеца и нагоре. Зависи от метаболизма ти, какво ядеш, как се движиш и колко, и т.н. Комплекси са нещата. Индивидуално е, пак ти казвам.

Пожелавам ти леко раждане! Килограмите са последното нещо за което трябва да се тревожиш сега!  Hug

# 34
  • Мнения: 491
Аз качих...много Mr. GreenСега съм с 50кг 1,73см висока-раждах секцио.Никога не съм мечтала за такава фигура,каквато имам сега Mr. Green

# 35
  • Мнения: 4 555
Както вече казах - на мен не ми личеше , че съм родила предния ден . За доказателство мога да пусна снимки от изписването . Беше лято и съм с такава рокличка , че просто нищо скрито - покрито не остава  Embarassed. А от долу краката ми стърчаха като "клечки за зъби"  smile3532, както казваше нашия татко . Така , че - всичко е възможно . smile3521
Моля те, пусни снимки. Ще е интересно, мисля.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Видях, че има доста теми за прибирането на корема след раждане, но мен ме интересува конкретно до дни какво се случва с фигурата. Ще се прибере ли поне малко корема и бедрата? Защото в краката се чувствам по-скоро подпухнала, а не напълняла. Терминът ми е на 27.03. и до момента съм качила 13кг. Много ли са и горе - долу колко се смъкват с раждането (защото всичко е много индивидуално). Ще мога ли на изписването да си облека по-нормални дрехи или ще трябва да съм с някои от бременността ми  smile3518 smile3518 smile3518
Ох,милата...13кг в сравнение с моите 28 са си абсолютно нищо! EmbarassedРадвай се,че са толкова.Аз само в болницата свалих 10кг.Няма къде да идеш,ще отслабнеш.Всичко е индивидуално,разбира се.И прибирането на корема зависи от начина на раждане(но не изцяло) и от структурата ти.Ако по начало си си имала коремче(като мен Embarassed Rolling Eyes),не се надявай на бързо сваляне.Аз и на фитнес тръгнах,а още имам корем.Е,не е голям,но е там и много ме дразни.Иначе съм си свалила всички килца,заради което съм много щастлива!
Успех и леко раждане и най-хубавото бебе!

# 37
  • Мнения: 475
Ами много е различно при всички.Аз като забременях бях 45 кг. По време на бременността качих 22 ooooh!бях станала чудовищно дебела.В момента съм 44 кг.,а не мога да кажа,че се ограничавам по никакъв начин.Така че....Ако имаш предразположение към напълняване,може би ще трябва да положиш малко усилия,но не мисля,че е фатално.  bouquet

# 38
  • Мнения: 8 999
Зависи от това как си изглеждала преди да забременееш - ако си била с плочки на корема, стегнат задник и каменни мускули на краката, най-вероятно е да се възстановиш бързо. Ако шкембенцето ти се е лашкало, а дупето - друсало, не очаквай чудеса.
Аз и с двете бременности бях качила 15-16 кила. Излязох от болницата с плосък корем /какъвто ми беше и преди да забременея/, но не и с внезапно отслабнали бедра /за тях положих малко усилия чрез диета и движение, осигурено ми от уникалния фитнес - бутане на количка по нанагорнище/.

# 39
  • Мнения: 22 414
Качих 14кг, в родилното оставих около 6-7кг, останалите ги махнах в продължение на 2месеца.
Корема спада към 4-5ден драстично, за бедрата не знам.
Но след това си трябват упражнения. )))

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
Зависи от това как си изглеждала преди да забременееш - ако си била с плочки на корема, стегнат задник и каменни мускули на краката, най-вероятно е да се възстановиш бързо. Ако шкембенцето ти се е лашкало, а дупето - друсало, не очаквай чудеса...

 Joy Joy Joy Напълно си права

# 41
  • Мнения: 174
Наистина си е напълно индивидуално, че ще ти спадне коремът поне малко е сигурно, а за повечко ще трябва деа се погрижиш с малко диета и упражнения newsm39

# 42
  • София
  • Мнения: 39 744
Много зависи от организма ти и от начина на живот.
С Дияна качих 25 килограма, глезените ми бяха двойни. Корема и глезените ми спаднаха. Няколко месеца (3-4) след раждането успях да вляза в старите си дънки, след това пак качих няколко килограма.

# 43
  • Мнения: 8 222
Аз качих 16кг по време на бременността. След раждането коремът ми тотално изчезна, въпреки че свалих само 7кг. Чак ми беше малко странно, че нямам корем - абсолютно плоско. На другите две жени, с които бях в стаята, пък не им личеше че са раждали. Така че, явно е индивидуално. Килограмите си ги възстанових напълно някъде около 6м (въпреки че дрехите от преди бременността ми ставаха и преди това), а впоследствие докато гонех малкия, свалих още 5кг. Така, че направо се върнах в ученическите си години.

# 44
  • Мнения: 770
Според мен е индивидуално! Аз качих 19 кг и след изписването от родилното бях с 3 кг повече отпреди забременяването. Отоците спаднаха за няколко дни, корема за около месец, два изчезна, но кожата ми си остана отпусната Cry
Съгласна съм с baibibi

Последна редакция: чт, 28 фев 2008, 17:16 от desin4o

Общи условия

Активация на акаунт