Какво мислите за хората, които не искат деца?

  • 29 928
  • 485
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 13 512
Мисля , че някои хора не трябва да се възпроизвеждат ...
но точно те се свръхвъзпроизвеждат!

# 31
  • Мнения: 677
Тяхна си работа. Не мисля за тва.

# 32
познавам такива хора, но нямам обяснение защо така, наистина това си тяхно решение, но за мен е странно newsm78,

# 33
  • Мнения: 7 474
Не познавам такива семейства, но не ги съдя.
Има хора, които не обичат деца, всеки има право на избор.
Аз може да не разбирам тези с по 4-5 деца,
ама хората си живеят и са щастливи.

# 34
  • Мнения: 25 441
И аз мисля, че повечето хора, които твърдят, че не искат деца, просто не могат. Но не желаят чуждите хора да си пъхат дългите носове в болката им.
За някои от тези, които могат, но наистина се отказват от възпроизводство, съм чувала, че го правят по медицински причини. Да прекъснат веригата на генетично заболяване, което не биха желали да предадат на потомците си. Някои от тях осиновяват, някои - не, защото са толкова наплашени на тема генетика, че се страхуват от произхода на осиновеното дете.
Третите, които напълно съзнателно са се лишили от удоволствието или егоизма да се размножат, мога само да уважавам за избора. По-добре е изобщо да не създадеш дете, отколкото да го родиш и да го изоставиш.
Виж, тези последните наистина ме потрисат.

# 35
  • Мнения: 1 761
Да,познавам такава двойка.Не искат да имат деца, но нямат никакви пречки за това.Мъжът е малко особен,не обича да бъде ангажиран с неща, които не са му интересни,приятни или не му доставят удоволствие,ревнува жена си,много е капризен,пуши марихуана,свири на пиано и печели много пари.Жената е изгубила майка си,когато е била малка и ми е споделяла,че,когато най-много е имала нужда от майка си нея я е нямало вече и й е било много трудно да се справя с типично женските си проблеми...след смъртта на майката цялото семейство се разпада и не си говорят оттогава...Та тя не иска деца,за да не им липсва,когато вече няма да я има.Разбирам я и уважавам решението и.Всъщност,тя е невероятен човек,който носи много любов в себе си и има много позитивна енергия,съсътрадателна е,мила,много хубаво си играе със сина ми-той я обожава.

# 36
  • Мнения: 212
Инстиктът за размножаване е основен и много силен инстинкт в човека. Хората при които той не се проявява наистина трябва да са сериозно увредени физически или психически... Да имаш или да нямаш деца не е въпрос просто ей така на желание или нежелание а въпрос на дълбоко вкоренен инстинкт. Ако този инстинкт го нямаше или не действаше при човека то досега човешкия род да беше изчезнал.

# 37
  • Мнения: 2 161
Аз познавам такова семейство и те много ни пасват като приятели.Мисля само хубави неща за тях и изобщо за хората,които не желаят деца.Децата не са задължителен аксесоар към семейния костюм.

# 38
  • Мнения: 2 196
Това е въпрос на личен избор.

# 39
  • Мнения: 274
Инстиктът за размножаване ..........


 Peace Много е трудно човек да вземе съзнателно такова решение и проблемът е далеч по-дълбок от това "Харесвам си живота такъв и не искам усложнения." За мен подобен въпрос няма еднозначен отговор.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 176
Мисля, че не искат деца, какво да мисля? Нямам различно отношение към тях.

# 41
  • Мнения: 17 401
НЕ познавма такива хора, по- точно семейства. Да, някои с еоправдават с това, тяхна си работа.
За да просъществува едно такова семейство, трябва и двамата да не искат деца, обаче(според мен, де).

# 42
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Уважавам решението им, независимо по какви причини са го взели. Не всички хора са длъжни да бъдат родители.
Виж, хора, които правят деца защото:
1. Как така ще сме семейство без деца, какво ще кажат хората?
2. Ами то така стана, случайно.
3. За да ги отгледа държавата.
4. И не на последно място - за да заздравим брака си.
Такива хора не уважавам.

# 43
  • Мнения: 5 370
Сложен въпрос е това, да.
Познавах един човек, който казваше така:"Аз на тази държава деца няма да оставя, тя не ги заслужава". Говоря за годините по време на комунизма. Човекът беше чешит иначе....с главно Ч. Не знам дали и жена му е била на това мнение, но двамата наистина нямаха деца.

# 44
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Мисля, че са си супер. Всичкото им време само за тях.

Има хора, които го използват за извинение, има хора, които без да щат изпускат влака с биологическия часовник, има и такива, които наистина не искат. Хора.

За съжаление повече деца се правят без мисъл за бъдещето, отколкото да не се направят поради прекалена мисъл. Знаете какво казвам де.

Общи условия

Активация на акаунт