Какво мислите за хората, които не искат деца?

  • 29 944
  • 485
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 405
Всеки има право да взима собствените си решения сам.
Това, че не искат деца не ги прави по-лоши или по-добри от останалите.

# 46
  • Мнения: 1 400
Да, познавам. Жената просто...не обича деца. Дали я разбирам - не. Дали уважавам избора й - да. Нейна си работа.

Много ми е странно просто....та това е един от основните инстинкти на всяко живо същество Thinking

# 47
  • Мнения: 3 453
Тук Как`Сийка е много права. Познавам десетки семейства, които твърдят, че не искат деца. Истината е съвсем друга - те просто се опитват да скрият болката си. Когато видите жена в зряла възраст без дете, успяла в личен и професионален план, не бързайте да я обвинявате в егоизъм. Дори тя да твърди, че не иска дете! Човек е готов на какво ли не, само и само да бъде оставен на мира!

# 48
  • Мнения: 1 400
Тук Как`Сийка е много права. Познавам десетки семейства, които твърдят, че не искат деца. Истината е съвсем друга - те просто се опитват да скрият болката си. Когато видите жена в зряла възраст без дете, успяла в личен и професионален план, не бързайте да я обвинявате в егоизъм. Дори тя да твърди, че не иска дете! Човек е готов на какво ли не, само и само да бъде оставен на мира!

Да, това е разбираемо. Непонятно ми е обаче когато няма никаква друга причина освен наистина липсата на желание , а тази ми позната е точно такъв случай. Има не знам колко точно аборта по тази причина Tired

# 49
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Уважавам решението им, независимо по какви причини са го взели. Не всички хора са длъжни да бъдат родители.
Виж, хора, които правят деца защото:
1. Как така ще сме семейство без деца, какво ще кажат хората?
2. Ами то така стана, случайно.
3. За да ги отгледа държавата.
4. И не на последно място - за да заздравим брака си.
Такива хора не уважавам.
Добавям:
5. Да им получавам детските и повече социални помощи.
6. Да ги оженя и да спечеля от това.
7. Да ме гледат на старини.

Иначе и аз мисля, че не е моя работа да обсъждам такива решения на другите хора.

# 50
  • Мнения: 2 563
Уважавам решението им, независимо по какви причини са го взели. Не всички хора са длъжни да бъдат родители.
Виж, хора, които правят деца защото:
1. Как така ще сме семейство без деца, какво ще кажат хората?
2. Ами то така стана, случайно.
3. За да ги отгледа държавата.
4. И не на последно място - за да заздравим брака си.
Такива хора не уважавам.
Добавям:
5. Да им получавам детските и повече социални помощи.
6. Да ги оженя и да спечеля от това.
7. Да ме гледат на старини.



8. За да се провъзглася за мъченица и после цял живот да им тровя живота - "Аз за тебе живота си съм дала, а ти..."

# 51
  • Мнения: 3 634
Аз познавам 2 жени, които категорично не желаят да имат деца. Странното е, че и с двете нямаме допирни точки във всеки апсект на живота. Вероятно "краставите магарета се събират" и тези, които имаме/искаме деца имаме и други общи възгледи. Ако има тема "Защо искате само едно дете?" мога да обясня много добре за себе си....Ех, такава съм си аз! Винаги знам какво искам!  Mr. Green

# 52
  • Мнения: 6 618
Не познавам такива семейства и никога не бих разбрала такива хора.
Също така не бих нарекла детето си "аксесоар".

# 53
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Цялата ни компания е такава. Само ние имаме деца. Останалите си живеят живота - екскурзии къде ли не по света, кръчми и купони, спокойствие в къщи и спестени пари. Ние сме с по-високи доходи от половината ни компания обаче не можем да си позволим да излезем в чужбина, не можем да спестим един лев, естествено първо се купува каквото е нужно за децата и после ако останат пари за нас, купоните и кръчмите са възможни рядко и след тежки преговори с бабите кой ще гледа децата.
Е не съжалявам за избора да имам деца, но разбирам тези които не искат да имат. Особено пък жените. Не им се налага да избират между майчинството и кариерата, не им се променя тялото та после да им се налага да пробват тук всички смислени и безмислени диети, не им увисват циците още преди 30 години и т.н.
Това си е въпрос на избор. Аз съм теглила майна на всичко това и съм решила да раждам деца а не да градя кариера и да остарявам красиво и с пари, другите пък не искат да си променят живота и си го живеят.
Честно казано не разбирам циганите които нямат връзка гащите да си вържат но пък раждат като прасетата.

# 54
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Познавам. Обичат си живота, такъв какъвто е и не желаят раждането на едно дете да го промени. Тяхно право си е да избират сами.
Peace

# 55
  • Мнения: 2 131
Вероятно тук говорим за дългогодишни семейства, а не за такива, които са заедно от няколко години и просто все още не желаят деца. Не бих осъдила подобен избор, той е прекалено личен. Естествено, не бих се държала по по-особен начин. Но мисля, че в един момент - след 20-30 години съвместен живот, например, биха съжалявали, че са решили да нямат деца. Изрично правим уговорката, че не желаят, а не че не могат. В един момент, когато родителите им вече са доста възрастни или дори починали, когато всички наоколо имат деца и внучета, вероятно усещането би било някак... и аз не знам как точно да го нарека. Мисля определено, че биха съжалявали.

# 56
  • София
  • Мнения: 6 011
Имам една такава приятелка - обичам я, уважавам решението и, но не я разбирам.
Не разбирам и хората, решили да имат купища деца и да не им пука, че живеят ужасно /това пак според мен/.

# 57
  • Мнения: 2 386
Не мога да отговоря, нямам мнение все още.
Аз се омъжих първа в компанията ми и все още нямам дете, защото не сме решили със съпруга ми.
Един ден ..сигурно ще имам, де. Тогава ще прочета пак темата и ще пиша, сега само се ..записвам.

# 58
  • Мнения: 1 081
 newsm78 Просто не знаят какво губят, понеже никога не са го имали!!!
Децата са наи голямото богатство на света!!!  bowuu  Rolling Eyes

# 59
  • София
  • Мнения: 819
Не ги разбирам. Не е и нужно, естествено, всеки си знае най-добре. По-добре без деца, отколкото с дете, към което цял живот да се отнасяш като към камък на шията в стил "ехеее, къде щях да бъда, ако не бях забременяла с тебе навремето" Rolling Eyes Има и такива чешити. Правят/раждат деца и после им го натякват с години, все едно децата сами са си решили кога да се родят ooooh!

Ти откъде познаваш майка ми? newsm78 Close Close Close

Общи условия

Активация на акаунт