това ли е естествено отбиване?

  • 586
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 565
Малкия преди около месец ми отказа кърмене през деня, а после почнаха да никнат кътници и ми откава категорично и вечерното. Кътниците пробих, но останахме на едно нощно и то не винаги и едно сутрин. Но в резултат на новия режим кърмата ми почти спря. Я изпива 5-10мл., я не. Дори не усещам да слиза мляко,каквото се е събрало за това време-това е. Пих Рицинус и лактогонен чай, но при този намален режим  на кърмене нищо не помага.Пък малкия не иска повече.Така като гледам нещата отиват на приключване.Това ли е естественото отбиване? Не е ли рано?

# 1
  • Мнения: 9 973
колко е голямо детето,на 1г. ли е?

# 2
  • Мнения: 2 837
Ами зависи от тебе. Ако искаш още да го кърмиш, можеш. Това вероятно е период заради никненето на зъбите. Като отмине периодът, едва ли ще ти откаже пак. Ако обаче мислиш да не кърмиш още дълго, използвай момента, защото после отбиването става по-трудно.

# 3
  • Мнения: 565
На година и 2 месеца е. А иначе не е заради зъбите- проблема отмина ,а той още не иска да суче.Иначе си му се възвърна апетита, настроението , започна да си спи спокойно. А това ,че мога да продължа , ако искам предполагам имаш предвид да се цедя по няколко пъти на ден? Ако това е единственото решение -не ми се иска да го правя. Нямам време и енергия за това.

# 4
  • Мнения: 2 837
Ами не точно. Аз никога не съм се цедила, освен в извънредни случаи. И вече кърмя много малко - по веднъж на ден. Но ако има проблем някакъв и започва да цока по-често, кърмата просто потича повече. Незнам при теб как е, но поне при нас е така. Може би да се изцеждаш по малко под душа, колкото да не спре съвсем кърмата или да не се запушат каналите. Но както вече ти казах, ти си реши. Детето ти е голямо, дала си му добър старт, не е задължително да се кърмите сто години. И както вече казах, ако поиска да суче пак, няма лесно да го отбиеш после - допреди няколко месеца Румен искаше да цока само като му дам или като ми види гърдите голи. Сега вече започна да повдига блузата и съм наясно, че моментът на лесното отбиване май е отминал...

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 289
1-2 месеца преди да стане на 1 г. Коко също сучеше само като му дам. Но от декември насам също ми дърпа жилетката или повдига блузата нагоре. Значи това означава че ще се отбие трудно newsm78 За сега не бързам но никак не съм наясно как ще стане това отбиване, тъй като за съжаление каката не можах да я кърмя.

# 6

Общи условия

Активация на акаунт