Недостатъците на новото строителство - какво открихте вие?

  • 8 137
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 540
Първо искам да помоля темата да НЕ се превръща в "За и против" новото строителство. Моля всеки , който има наблюдения над новото строителство да си каже мнението.
При мен ситуацията е такава: Живяла съм в панелка, тухла и ЕПК, сега живея в ново строителство под наем и съм си купила апартамент пак ново строителство. Искам да разбера какви минуси сте намерили вие, за да мога евентуално да коригирам със бъдещото ми жилище - ако строителите искат да сътрудничат де..Засега това, което ме притеснява и оценявам като недостаък на новото е:
1. пак подчертавам че съм под наем , не знам как е строено и с какво , но МНОГО се чува беее, ама всичко... Shocked аз съм в потрес направо  - ще тормозя строителя да ми слага допълнителна шумоизлоция!!! Crossing Arms
2. не знам от ниско налягане или от какво , но от комините адски връща - кухнята на съседите над нас е над банята ни - еми , писна ми да се къпя в смрад от пържени кюфтета... - това по какъв начин бих могла да го отстраня??
Това са моите наблюдения. Вие сте.

# 1
  • София
  • Мнения: 12 543
Живея в панелка, но новият офис на предишната ми месторабота бе в чисто нова кооперация. -- При първия проливен дъжд залата плувна в 1 метър вода - канализацията върна отходните води. Не знам, защото не разбирам как и какво са свързвали тези майстори, но шефът беше бесен.

- Стените се напукаха яко. Хора, които разбират ми обясниха, че новите блокове първите години "слягат".

- Много нови сгради се строят с тухли Ytong. Моя приятелка се оплака, че новото им жилище е в гъби и мухъл, заради това. Просмуквала се влагата. Единственото спасение - качествена изолация отвън - разбира се за тяхна сметка.

# 2
  • sofia
  • Мнения: 249
ние от 2г живеем в нов блок има доста недостатъци
1-стените настина се напукват,не много но достатъчно за да се виждат.
2-изби ми много мухъл.
3-влагата се просмука и през изолацията и сега се налага наново да правим паркета #Cussing out
4-дограмата(пвц)е под всякаква критика-явно са сложили от най евтината.
5-почти всички каси на вратите се изметнаха или паднаха.
ако се замисля ще открия още дребни неща,но въпреки това пак бих си взела ново строителство.

# 3
  • Мнения: 950
Стените не са достатъчно дебели и с комшиите все едно сме в едно помещение  noear  ужас
Напукването също е неприятно .
От мен засега толкова ще видим и другото как ще е и дано нямам оплаквания никакви  Praynig

# 4
  • Мнения: 107
1. пак подчертавам че съм под наем , не знам как е строено и с какво , но МНОГО се чува беее, ама всичко... Shocked аз съм в потрес направо  - ще тормозя строителя да ми слага допълнителна шумоизлоция!!! Crossing Arms
2. не знам от ниско налягане или от какво , но от комините адски връща - кухнята на съседите над нас е над банята ни - еми , писна ми да се къпя в смрад от пържени кюфтета... - това по какъв начин бих могла да го отстраня??
Това са моите наблюдения. Вие сте.

Чува се и при нас. А някои съседи още си правят ремонти  Crazy
И ние имаме проблем с миризмата. Поне при нас идва от абсорбатора.
Но най-големият проблем е влагата. Паркетът се съсипа. Пролетта се вдигна.
А като пуснаха парното се сви и отвори огрооомни фуги.
Проблем е, че тръбите вървят в замазката и са близо до паркета.

# 5
  • Мнения: 682
Определено влагата и слягането на сградата са недостатъци. При нас външната мазилка на блока се разпада - явно е измазвано с некачествени материали. Асансьора е ужасяващо малък, около нас целия район е страшно мръсен и прашен, защото строят нови стради. Определено иска повече довършителни работи.

# 6
  • Мнения: 677
Мисля, че дали ще си в панел, ЕПК, или ново е все едно. Hug
Всичките имат мноооооого недостатъци.
Ако си в панелка ще имаш безброй неприятни съседи, които слушат чалга, кучето  им ще ти  пикае на изтривалката и  при късмет от малките ( а не от гигантските)  хлебарки  в банята. #2gunfire
Високите ЕПК-та са токова страховити с тия ръждясали и напукани соц.балкончета, че са ми като във фантастичен кошмар. Close
А за новото какво да кажем??? Строят ги бързо като торти, за да печелят-как да изсъхнат, та да е качествено??? newsm78Най-гадното наистина е, че разбираш какво обядва и вечеря съседа ти и го намразваш, сякаш той е виновен! #Crazy
Абе, най-добре  е да си построиш къщичка някъде и да вложиш в качествено строителство, ама ....кой знае кога....ще ни се случи?  bouquet

# 7
  • Мнения: 192
Аз съм адски доволен от новото строителство, но само на къщите които си строя сам Simple Smile

Момичета на всички пожелавам един ден да са в къща, тия блокове, кооперации - ЕПК-та, панели, тухла....не е истина.

# 8
  • Мнения: 132
Всички изброени дотук ги имаме... А съм в уж "елитен" блок... Как ли не ми обясняваха инвеститора и строителя как са най-скъпи материалите, как незнам какво си...
Напоследък само ядове - чува се дори през един етаж  Shocked А съседите до нас ги чувам съвсем отчетливо, и то без да викат силно.
Стените кънтят на кухо.
От абсорбатора се носят какви ли не миризми, то по-добре да го няма и да си дишаме поне нашите, не чуждите...
Две от стените хванаха плесен по ъглите и латекса се лющи - добре че не е в стаята на детето. Едната стена се напука, макар и леко.
Мазетата се наводняват не знам вече колко пъти - проблем с някакви си помпи, което е пак от строителя... И още, и още...

А най-големият купон знаете ли кой беше?  Бяха вързали електромерите съвсем безразборно и почти година всеки плаща сметките на някой друг... А какво ходене по мъките, докато се установи какво точно е станало, абе нямам думи...

Новото строителство в бг в голямата си част е с безобразно качество! След модата на fast-food и fast-fashion, сега на мода е fast-building - евтини материали, малко материали, малко мисъл и много бързина... И масово акт 16 с връзки.



# 9
  • Мнения: 1 540
ние засега нямаме проблеми с конденз - и стени и мазилки не са се напукали засега. май са взели акт 16 миналата пролет - зна4и почти една година вече, не знам какво проблеми е имал собственика с довършване и т.н. но засега з лично намирам сямо изброените от мен минуси. Дограмата си е ок, само ми прави впе4атление отстрани където са подмазвали все едно - много вее някакси , старнно ми е, сменяла съм дограма за два апартамента и това не се случи или поне не в такава степен в каквата е тук...

# 10
  • Мнения: 1 540
а къщата е ясна - и по надалеч от софия ако може, но лично за мен е немислимо, не съм живяла в къща , сигурно това ми е проблемът. А как мразя да ми се тропа на главата , няма да ви казвам

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
Един-единствен засега - влагата. Сутрин прозрците в спалнята ми са вир вода Sad Иначе не знам каква шумоизолация са слагали, но не си чува НИЩО, ни от страни, ни отгоре. Това много ме радва, защото досега съм живяла в старо тухлено строителство, качествено направено, нашите са си го строили, но с времето ли, или как не знам, започна адски да се чува. Буквално чувах братовчед ми отгоре как пикае в тоалетната Shocked В панел живях - и там същото, все едно стените са от вестници. Тук засега е добре.
С комина имаме един проблем, но той си е наша грешка. Преместихме дупката за абсорбера и се оказа, че сме я направили в коритото за вентилация на газовите котели/целият блок е на газ/, а не в това за абсорберите. Сега като го включа и понякога започва да ми намирисва от газовото котле. Но това си е наша грешка, не на стротелите. Ако тогава някой ми беше обяснил за строежа на комина, ехеее, ама нямаше кой Sad
От замазката на пода съм доволна, ламинатът не е мръднал, да чукам на дърво!
А, имам конденз и в едно ъгълче, става термомост, защото отгоре е тераса, изолирана само на пода, не и отстрани и там в ъгълчето е по-хладно. Но това се случва само ако суша дрехи в стаята, което вече не правя или ако да - поне отварям прозореца и конденз няма.
Абе, с две думи - само конденза ми е проблем. От другото съм си доволна Peace

# 12
  • Мнения: 8 999
Моят апартамент е в сграда, която не е съвсем "ново строителство", когато го купих, беше на 7 г.
Стените /по-скоро мазилката на стените/ определено е напукана, но нещото, което ме депресираше ужасно, докато живеехме там, бяха ниските тавани.

# 13
  • Countryside
  • Мнения: 11 616
Ами ние още не сме се нанесли, ама като че ли единственото, което ме притеснява е остатъчната влага и евентуален конденз, въпреки че нашия етаж е излят от близо 2 години (имам предвид плочите). Като се нанесем ще видим, за сега няма фрапантни кусури. Замазката и шпакловките (2 пъти е шпакловано и фината шпакловка е добра) са добри, дограмата бива (Кьомерлинг), тръбите са пвц, тези за парното са в замазката, мазилките са Церезит, имаме уж хубава наглед изолация (пак немска беше).  Само радиаторите ми се видяха мънички, ама ние така или иначе ще слагаме и климатици, така че това е бял кахър за сега. Надявам се да нямаме напуквания и ронене на мазилки  Shocked
п.п. А и никакъв итонг нямаме, опази боже, мухлясва като за световно  ooooh!

# 14
  • гр.Добрич
  • Мнения: 92
За сега съм доволна. PeaceНямаме проблем нито с изолацията нито с влага.Новото си е ново!В ЕПК-то сме на 3-ти етаж и от покрива тече у нас,а има 10 етажа над нас. #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт