Това е безумие!

  • 4 910
  • 83
  •   1
Отговори
  • Мнения: 565
Днес взех за първи път Милумил 3 .  
600гр.-13 лева. Сметнах че ще ми стигне за 4 дни! #Puppy dog  Това са 100лева на месец само за мляко! Shocked  Как се справят хората , които живеят със заплати от 250 лева?Егати безумието!!!!

# 1
  • Мнения: 6 315
Дават на бебек по-евтино мляко. А някои направо - кисело.

# 2
  • Мнения: 1 289
Вече няма евтини млека. Вчера с ужас видях в един детски магазин, чецената на НАН-а за 400-450г кутията е вече 8.80лв. Е гати и цените наистина. Imp

# 3
  • Мнения: 548
Моят човек яде хипоалергенно Хипп2 - кутия от 300 гр е 11,20лв!!!

# 4
  • София
  • Мнения: 8 275
Това се обсъждаше преди време.
Проблема бил някакъв акциз... нали и бебета са граждани трябва да плащат данък и те. Money

# 5
  • Мнения: 6 315
Цитат на: Milena B.
Вече няма евтини млека. Вчера с ужас видях в един детски магазин, чецената на НАН-а за 400-450г кутията е вече 8.80лв. Е гати и цените наистина. Imp


Мойто детенце е на НАН и го купувам само от Метро, където го взех за 7.18 (нещо такова). По детските магазини слагат огромна надценка.

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Като се стгне до Аптамил3,разходите за мляко са намаляли значително Wink По това време бебето хапва мляко 2 пъти на ден,а представи си какви са за 6-7 хранения разходите.Но всяка майка дава мляко според джоба си.И киселото мляко е спасение.За това се казва,че което бебе не се е родило,то не е изгледано.

# 7
  • Мнения: 6 243
Така е, Биляна  Grinning
Тия дни и аз като жабата, дето видяла, че подковават вола, па си дигнала и тя крака - реших да купя на моята хубавица едно адаптирано, да й слагам в гриса. Ама като ме осведомиха в магазина за цените, реших да си спестя тоя масраф - колкото изсукала, толкова! Мале, идея нямах, че са толкова скъпи. Направо не ви завиждам, момичета.

# 8
  • Мнения: X
Да лошава работа  Sneaky добре, че Ния мина на кисело, защото макар, че яде само сутрин и вечер мляко, пак взимахме по 2 кутии седмично Фризомел.....

# 9
  • Мнения: 1 289
.
Цитат на: Margarita
Цитат на: Milena B.
Вече няма евтини млека. Вчера с ужас видях в един детски магазин, чецената на НАН-а за 400-450г кутията е вече 8.80лв. Е гати и цените наистина. Imp


Мойто детенце е на НАН и го купувам само от Метро, където го взех за 7.18 (нещо такова). По детските магазини слагат огромна надценка.

В Метро миналия месец беше 6.40, значи и там са го вдигнали Close . Аз купих миналата седмица от провинцията една кутия за 6.30 и сега ме е яд, нека щерката да плаща акциз като иска да яде. И пюретата купих с по 10 стотинки по-евтини. Преди 2 седмици пюретата на Хаме в Хит бяха 99 ст., сега били 1.39 Imp . Е, какъв е тоя акциз newsm77  #Cussing out . Да не говорим, че диването изобщо не иска и да опита кисело мляко. А от 3 дни е с разтройство и трябва да и купивам диетична храна. Не мога да се сетя на нея каква ще е цената. Съъъскам.

# 10
  • Мнения: 6 315
Ами всичко е скъпо, какво да се прави. Аз поне пюретата си му ги правя вкъщи. Иначе изяжда по 3-4 кутии НАН на месец (пие по 300-400 мл на ден).

# 11
  • Мнения: 5 246
Само искам да вметна,че сте малки още за Милумил 3.
Аз два пъти купих от него,но първо че Йоан не го харесва особенно и второ идва скъпичък,така че пак минахме на 2-та.

# 12
При нас, в провинцията ,след поскъпването,НАН-а се намира и за 7лв.А вие от кой месец и какво кисело мляко давате?

# 13
  • Мнения: 229
Ние сме на Фризовом, цената му в аптеките е 10лв , за 4-5 дни стига едната кутия, сега вече като хапваме и плодово и зеленчуково пюре... Но на всяко ядене си има и млякото...
Каката я започнах на детската кухня от 6 месеца и 1 седмица, и от тогава почнахме и киселото мляко и всичко беше ок...
Бебка също така ще бъде, така че тази седмица (вчера) я опитах с две-три лъжички кисело мляко смесено с плодовот й пюре и не се отказа, дори и се хареса.... и може би ще вземем постепенно да минаваме на него, защото като гледам и Фризомела не е евтиничък...
А имаме приятели които още от първия месец са на кисело мляко, домашно производство... така че, всеки скача според тоягата...

# 14
  • Мнения: 6 315
Цитат на: bebe boby
При нас, в провинцията ,след поскъпването,НАН-а се намира и за 7лв.А вие от кой месец и какво кисело мляко давате?


Кисело мляко лично аз още не давам.

За НАН - който е от София и има възможност може да го купува от магазина във фабриката на Нестле.

Общи условия

Активация на акаунт