Сътресение на мозъка и последствия

  • 39 774
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 757
Дано не се налага да пиша повече по тази тема. Дъщеря ми, на 8 месеца преди малко както си стоеше до мен, държейки се за крака ми падна, при което си удари жестоко главата. До сега си е удряла главата много пъти, по няколко пъти на ден и се случва и според мен силно, тя си пореве и си продължи да си играе. Но сега мисля, че е получила сътресение, защото първоначално не можеше да диша около 10 секунди, а след това вместо да си реве както си реве нормално, първоначално си мълчеше и гледаше тъпо, а след малко започна едва едва да мяуче и да охка и и се затваряха очите, стана сънлива. Лека полека се поосвести ама не беше същото дете, беше много бавна и вяла. Заспа след малко.  Не я заведохме на лекар защото се уплаших, че ще ни хоспитализират, а имам ужасни спомени от престоя си в болница тук. Четох за последствия от мозъчно сътресение и съм уплашена. Но защо съм толкова уплашена ще кажа. Защото предната вечер сънувах, че щерка ми е получила парализа. Чудех се в съня си от къде и е дошло при положение, че си беше здраво дете и много плаках. А сега това ужасно падане, и четох, че и парализи може да се получат от мозъчно сътресение и разбира се купчина усложнения, които в последствие се развиват и проявяват. Искам да знам дали тук има мами на деца пострадали от мозъчно сътресение, какви са били симптомите първоначално и след време, възстановяват ли пораженията с времето и т.н.
Не трябва да вярвам на сънища, знам, не искам да ми го казвате. Но моите сънища често се сбъдват. Последно днес се сбъдна един - спях малко на обяд и сънувах, че детегледачката ми яде банан. И се събудих в същия момент. Когато отидох при нея, тя ми каза, колко е изненадана от себе си, защото нормално никога не яде плодове, но преди малко много и се дояло и си хапнала банан.

# 1
  • sofia
  • Мнения: 1 426
NikiFin, ти си предсеняваш, но аз бих я завела на лекар. Дори и нищо да и няма, добре е да бъде прегледана. Все пак това е удар в главичката и не би трябвало да се пренебрегва.
Дори, ако трябва да ви хоспитализират, за доброто на детенцето ще е, все пак. Дано да няма последствия, лекарите ще кажат най добре, пък и ти ще се успокоиш, като знаеш истината, а не да стоиш в неведение. Успех, и дано всичко да е наред!

# 2
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Вместо да мислиш толкова, заведи я на лекар, това , което описваш не изглежда безобидно. Не знам какви може да са последствията, ако пишеш в здравния може би ще получиш повече отговори, но не ги чакай, а заведи детето на преглед.

# 3
  • Мнения: 2 757
Tъкмо това мисля да направя. Открих странно жълтеникаво петно над веждата на Ева, което преди не е било там и което не е мърсотия и ме притесни. Някой има ли представа какво може да означава това петно?

# 4
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
бивша синка например, накрая стават жълти

# 5
  • Мнения: 4 451
Заведи я на лекар. Но най-вероятно ще се въдържат да и направят рентген на тази възраст. Помня когато 2-годишната ми тогава дъщеря падна от люлка и си удари жестоко главата, лекаря ме посъветва да изчакаме да мине нощта, да я наблюдавам непрекъснато за симптоми - повръщане например. Много силен симптом.

# 6
  • Мнения: 3 098
Трябвало е на момента да я заведеш в болница!Защо губиш ценно време?
И аз съм ужасено от болниците тук и отношението им към децата,но не бих поставила конфорта си на преден план пред здравето на детето ми!

# 7
  • Мнения: 2 757
Смятам да подам жалба срещу личната лекарка на дъщеря ми, която отказа да я прегледа, защото я е яд на мен, понеже не бях особено учтива при едно от предните си посещения. И до моята лична не можах да се добера, тия тук са неоткриваеми, а ако случайно ги откриеш току виж решили да се надуват. Та никъде не я водихме, щото определено състоянието и не е за бърза помощ. Държи се нормално, повърна само веднъж ама май беше от преяждане. Решихме да следим за особени симптопми и да се уповаваме на Господ - в тази държава друг избор няма човек. Полях я със Светена вода и сега само седя и се надявам. Може и да си внушавам ама като че ли имаше ефект от нея.

# 8
  • Мнения: 966
Смятам да подам жалба срещу личната лекарка на дъщеря ми, която отказа да я прегледа, защото я е яд на мен, понеже не бях особено учтива при едно от предните си посещения. И до моята лична не можах да се добера, тия тук са неоткриваеми, а ако случайно ги откриеш току виж решили да се надуват. Та никъде не я водихме, щото определено състоянието и не е за бърза помощ. Държи се нормално, повърна само веднъж ама май беше от преяждане. Решихме да следим за особени симптопми и да се уповаваме на Господ - в тази държава друг избор няма човек. Полях я със Светена вода и сега само седя и се надявам. Може и да си внушавам ама като че ли имаше ефект от нея.

 Shocked Shocked Shocked

Ако не ставаше дума за детенце (при това бебе) , щях със сълзи да се смея. Съвета ми е да идеш час по скоро в спешното да я види лекaр. Вярно чака се, ама какво да се прави като ти е дошло до главата.

п.п. тук съм чакала и по 8 часа в спешното

Последна редакция: сб, 01 мар 2008, 05:41 от mariane

# 9
  • Мнения: 2 757
Решихме да я заведем на бърза помощ утре за всеки случай, защото започна да повръща на фонтан след всяко хранене и се притесних. Кажете ми какви са признаците за главобол при малко бебе? Не мога да разбера има ли или не. Определено реве доста повече от преди, но пък има и периоди, в които си играе нормално и си изглежда съвсем като преди

# 10
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Защо утре? При такива случаи се действа бързо и не се изчаква!
Наистина не мога да те разбера...

За главоболието - детето на тази възраст не може да си каже - плаче повече, неспокойно е, върти главичка... това са все признаци, които могат да са показател, че го боли главичката.

# 11
  • далечно
  • Мнения: 1 029
NikiFin, сериозно зву4и това с повръ6тането след удър на главата! бяхте ли на лекар ве4е??

# 12
  • Мнения: 2 757
Колкото и несериозно да прозвучи, но не отидохме на лекар в крайна сметка. Първо защото имам алергия към тукашните лекари, некадърни са, не помагат и изобщо не стават за нищо. Второ, дори да и има нещо нищо не може да се направи, или поне не много неща. И трето, защото изпрепсувах датската здравна система пред мъжа ми и майка му и се изпокарахме жестоко, казаха ми да я водя в БГ ако искам и така... пропадна ходенето. Надявам се на тази възраст главата и да има по-добри възстановителни способности. А и днес още не е повръщала и това ме обнадеждава, че върви към подобрение. Пък и през нощта спа малко по-добре.

# 13
  • далечно
  • Мнения: 1 029
дано всичко е ок - малко ти се чудя на смелостта, ама все пак ти си майката. Не вярвам нищо да не може да се направи - вероятно ако (не дай си Боже) има нещо, то поне биха могли да се неутрализират бъдещи последствия ако се открие навреме

# 14
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Ники, чак ти завиждам на спокойствието...
Дано наистина няма последствия падането!  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт