Имам мазолче! Как да го махна

  • 22 471
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 526
Здравейте момичета! Надявам се, че темата ми е за тук, ако не-нека модераторите да я преместя-няма да се сърдя  Grinning
Проблемът ми е следния: имам мазол на кутрето на крака. Идват топлите сезони и отворените обувки. Когато го натисна, ме боли и ме е страх да го отстранявам сама. Причинява ми голяд дискомфорт. Чак ме дразни. Какво да правя? С какво да го мажа? Помогнете ми.
Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 571
В аптеките има лепенки за мазоли. Аз имам същия проблем и го отстронявам точно с тях. Не помня цената им, но помагат.

# 2
  • Мнения: 1 224
Сложи лепенка и не го пипай , той сам ще се махне  Peace

# 3
  • Мнения: X
Има едни лепенки  на Dr.Scholl по аптеките,които са специално за мазолчета,кокоши тръни итн. Пробвай с тях Peace

# 4
  • Мнения: 526
Благодаря ви момичета!  newsm51 Златни сте!

# 5
  • София
  • Мнения: 202
Здравейте момичета! Надявам се, че темата ми е за тук, ако не-нека модераторите да я преместя-няма да се сърдя  Grinning
Проблемът ми е следния: имам мазол на кутрето на крака. Идват топлите сезони и отворените обувки. Когато го натисна, ме боли и ме е страх да го отстранявам сама. Причинява ми голяд дискомфорт. Чак ме дразни. Какво да правя? С какво да го мажа? Помогнете ми.
Благодаря ви предварително.


Лепенките за мазоли на Урго са много добри и не са скъпи,около 60 ст. е бройката,но определено помагат   Smile

# 6
  • Мнения: 463
Има и едни италиански /пак някакъв доктор беше/ крем или течност /като лак/ - струват 3-4 лв и се справят великолепно с всички мазоли. Ползвала съм течността на д-р Шол, но мирише кофти на салицил. Тези лепенки, за които пишат момичетата има за кокоши трън и за мазоли, така че по-добре питай. Аз постоянно при всяка нова обувка/сандал съм с мазоли. Само при ботушите се разминавам /защото вземам да са ми по-широки/ и това съм намерила като най-добро решение. Ако те интересува ще ти препиша как точно се казва марката.
Късмет с борбата с мазолите!

# 7
  • Мнения: 606
Аз имах същия проблем и едно момиче от тук ми препоръча мазило за мазоли на Др.Шол.
Останах много доволна.Работата е там,че такива мазила и лепенки не могат да премахант корена и след време мазолчето пак се появява.Най-добре е да се отиде на лекар за да се премахне напълно.

# 8
  • Мнения: 3 457
Ох ,и на мен ми се появиха на средните пръсчета баш по никое време,взех си на своя глава лепенките на Урго и сега чакам спяс лепенките,вече втора вечер ,гледам че мазолчетата са побелели-аз нещо трябва ли да правя,как ще се махнат .Не са големи ,ама като ги погледна и побеснявам -обувките успешно са на боклука Mr. GreenА за колко време трябва да изчезнат и с какво още да мажа  newsm78

# 9
  • София
  • Мнения: 3 328
Миналото лято бях доволна от мазилото на д-р Шол.

# 10
  • Мнения: 3 641
Аз специално за мазолчета ходя на медицински педикюр. Чиста работа, не се появяват по-вече Simple Smile

# 11
  • Мнения: X
Сетих се за един мамин лек за мазоли. Тя налага мазола с резенче лимон и го привързва с найлонче и така стои цяла нощ. На сутринта мазолчето омеква и след няколко такива лимонено-найлонови нощи тук мазолче-там мазолче, няма гооо.

# 12
  • Мнения: 3 457
абе склонна съм и с портокал да /го вържа ако ще из4езне  Mr. Green
А къде има медицински педикюр?

# 13
  • Мнения: 35 951
лепенките на УРГО са много добро решение  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 277
А къде има медицински педикюр?
В козметичните салони предлагат такъв.

# 15
  • Разград
  • Мнения: 3 110
лепенките на УРГО са много добро решение  Simple Smile

Точно с тези лепенки премахнах мазолче(как болеше само,ужас,едва ходех),изобщо не се е появявало вече,даже бях забравила за него(темата ме подсети).Всеки ден сменях лепенката,но не помня колко време продължи,лека полека се откъсна от здравата кожа.

# 16
  • Мнения: 2 759
                       Някой може ли да сподели по-детайлно технологията на ползване на лепенките? Лепиш, лепиш, лепиш, то побелява... и после? Как става номера с изчезването... Само нощем ли лепите или денонощно?

# 17
  • Мнения: 60
Записвам се да следя, понеже и аз имам същия проблем на кутрето. Ползвах лепенките Урго доста дълго и изобщо нямах подобрение Sad Какви са медицинските процедури за премахване?

# 18
  • Мнения: 35 951
                       Някой може ли да сподели по-детайлно технологията на ползване на лепенките? Лепиш, лепиш, лепиш, то побелява... и после? Как става номера с изчезването... Само нощем ли лепите или денонощно?

лепиш, лепиш и после то пада /откъсва се/
лепиш денонощно, веднъж в денонощието сменяш лепенката

# 19
  • Мнения: 2 759
...лепиш, лепиш и после то пада /откъсва се/
лепиш денонощно, веднъж в денонощието сменяш лепенката
                       bouquet . И колко горе-долу продължава цялата тази радост? Седмица? Горе-долу?

# 20
  • Мнения: 35 951
...лепиш, лепиш и после то пада /откъсва се/
лепиш денонощно, веднъж в денонощието сменяш лепенката
                       bouquet . И колко горе-долу продължава цялата тази радост? Седмица? Горе-долу?

зависи, може и повече
просто не трябва да се отказваш  Peace
кокоши трън махнах за 3 седмици

# 21
  • Мнения: 2 759
...зависи, може и повече
просто не трябва да се отказваш  Peace
кокоши трън махнах за 3 седмици...
                    Дано не е повече, че ще лепя мама, а тя хич не е от постоянните  ooooh!... Но пък може да стане и по-бързо... Още веднъж много благодаря   bouquet.

# 22
  • Мнения: 1 986
 Аз имам много досадно малко мазолче на кутрето на ръката,от вътрешната страна,не ме боли,но ме дразни ConfusedДали ще помогнат тези лепенки Thinking

# 23
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Незнайно точно от кои обувки, и аз съм се сдобила с мазолче на едното кутре  Tired Още утре отивам да търся споменатите лепенки  Peace

# 24
  • Мнения: 12
аз скоро използвах Тинктура за мазоли на Титания - маже се няколко пъти само на мазола и той сам пода - отдолу кожата остава нова и свежа все едно е нямало нищо. Много съм доволна. Струва някъде 10 лв но може да се използва няколко години.икономично е

# 25
  • Мнения: 2 759
аз скоро използвах Тинктура за мазоли на Титания - маже се няколко пъти само на мазола и той сам пода - отдолу кожата остава нова и свежа все едно е нямало нищо. Много съм доволна. Струва някъде 10 лв но може да се използва няколко години.икономично е
                     Има ли цвят?

# 26
  • Мнения: 12
безцветно е но като го намажеш самото място побелява маже се по два пъти на ден два три дни.Аз го мажех само вечер но пак ми се оправиха краката.

# 27
  • Мнения: 2 759
                        Супер, а какво съдържа може ли да погледнеш?

# 28
  • София
  • Мнения: 3 328
Почти съм готова да се обзаложа, че и тази течност съдържа салицилова киселина  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 2 759
Почти съм готова да се обзаложа, че и тази течност съдържа салицилова киселина  Simple Smile
                    И аз, но ми се иска някой да потвърди  Mr. Green.

# 30
  • Мнения: 12
хахаха прави сте момичета съдържа салицилова киселина и още нещо но не мога да го прочета защото пише на немски.

# 31
  • Мнения: 3 830
С лепенки за мазоли от аптеката.

Потапяш крака в хладка вода за около 20 минути, подсушаваш и залепваш лепенката. На другия ден пак същата процедура с нова лепенка.  Peace

# 32
  • Мнения: 2 759
хахаха прави сте момичета съдържа салицилова киселина и още нещо но не мога да го прочета защото пише на немски.
                      Накрая ще си взема салицилов спирт и салицилова киселина и ще се мажа самичка... Но мазането е по-добро от лепенките - лепенките ако се носят непрекъснато могат да се изместят и да засегнат здрава кожа. Не че не можеш да се накапеш, разбира се... Хм...

# 33
  • Мнения: 178
За четири дни две мазолчета отидоха в историята с лепенките на Урго. Държах ги денонощно, като сменях всеки ден по описаната от Естелия процедура. 1 лепенка струваше 40 ст.

Понеже по цял ден съм в движение, лепенката се размества малко и обработва част от здравата кожа наоколо, но това въбще не е проблем, тъй като като цяло резултатът се оказа много добър!

# 34
  • Мнения: 957
Извинявайте за невежеството, но как точно изглежда мазолът? Аз  имам едни такива наслоения по краката, там където обувките са ми обивали и е имало пришки, само че не ме болят въобще. Това мазоли ли са Вие пишете, че мазолите болят. Срещу такива наслоения помагат ли лепенките против мазоли?

# 35
  • Мнения: 2 759
Извинявайте за невежеството, но...
                    Честно казано и аз не съм много сигурна, но си мисля че това са мазолчетата... ДОбре де, аз сложих 2-3 лепенки, и сега какво? Отгоре побеля - трябва ли да го изстъргвам или да продължавам да сменям лепенките? От друга страна, ако там кожата се обели някак - не трябва ли да ми се смени кожата на цялото ходило? Сори за тъпите въпроси, но не ми е ясно.

# 36
  • Мнения: 171
Извинявайте за невежеството, но...
                    Честно казано и аз не съм много сигурна, но си мисля че това са мазолчетата... ДОбре де, аз сложих 2-3 лепенки, и сега какво? Отгоре побеля - трябва ли да го изстъргвам или да продължавам да сменям лепенките? От друга страна, ако там кожата се обели някак - не трябва ли да ми се смени кожата на цялото ходило? Сори за тъпите въпроси, но не ми е ясно.
Аз също стигнах до побеляването и незнам какво да правя newsm78Моля,ви Estellia и Ванче помагайте PraynigЯвно "тъпите" въпроси и мен ме вълнуват :mrgreen:Fat.wombat ставаме две  smile3555

Общи условия

Активация на акаунт