Колко дълго продължиха коликите при вас?

  • 4 046
  • 77
  •   1
Отговори
  • Мнения: 999
Това ми е въпросът. Моята дъщеря е на 3м. и до скоро си мислех че коликите са и минали, но от една седмица вечер и все по едно и също време започва да плаче, ама много да плаче чак хлипа, пръцка и се опъва. Зная че при някой деца коликите продължават повече, но не трябва ли колкото по големи стават по малко да ги боли. Както плаче сега никога не е плакала преди.

# 1
  • Мнения: 931
Коликите на племеницата ми свършиха чак на края на 4 - я месец, а при моя приятелка още на 40 ден отслабнах аи до края на 2- я месец приключиха с колкиките.Така че при всяко дете е различно.

# 2
  • Мнения: 770
При нас продължиха до към 8 месец Shocked

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 3 551
При нас определено затихнаха края на третия месец, но преди това бяха много силни и през деня и през нощта. Късно разбрах, че причината е моята хиперлактация. Имам позната чието дете го мъчиха коликите до петия месец, но тя беше започнала рано захранване. При вас има ли нови неща в менюто, неговото, или твоето, ако кърмиш? Дано скоро останат само спомен , тези колики ви желая!

# 4
  • Мнения: 2 960
От 20 -стия до към 40-стия ден бяха най -силни...после постепенно отшумяха за около десетина дни.Но през цялото време взимахме капки за колики-Инфакол. Peace

# 5
  • Мнения: 1 632
При дъщеря ми продължиха до 4 месец,а при синът ми 45 дни.Обаче и при 2-та забелязах ,че преди да спрат се появиха с пълна сила,а бяха затихнали за известно време.

# 6
  • Мнения: 1 685
моят син /вече  10 месеца/до скоро имаше колики -ужас Close  на нас много ни помагаха капките бейбинос  Peace

# 7
  • Мнения: 1 477
При нас продължиха от 20-тия ден до 40-тия.При всяко бебче е различно.На нас ни помогна много чай от копър(на Хип).За капките не мога да кажа същото.

# 8
  • Мнения: X
3 месеца.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 336
При нас около месец, но да ги нарека колики ще е преувеличено.Почти не сме ги усетили  Rolling Eyes

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Три месеца

# 11
  • Мнения: 27 524
3 месеца и при нас.

# 12
  • Мнения: 24 467
№1- до 3 месеца,
№ 2- нямаше.

Детето храни ли се с друго, освен с мляко? От колко време плаче така? Имало ли е период на преустановяване на коликите преди това, за което пишеш сега?

# 13
  • Мнения: X
При нас до средата на 4-я месец, макар че малко преди това бяха почти отшумяли за кратко и след това започнаха с нова сила. Дано минават бързо Hug

# 14
  • Мнения: 3 929
При нас траяха около 2 месеца и половина. Но съм чувала за много по-дълги периоди. Май и при вас е така. Пожелавам ти търпение повече и по-скоро да отминат пустите колики.

# 15
  • Мнения: 999
Цитат
Детето храни ли се с друго, освен с мляко? От колко време плаче така? Имало ли е период на преустановяване на коликите преди това, за което пишеш сега?
Към 40 ден бяха спряли за една седмица и после пак започнаха, но не бяха силни както сега.
Малката е само на кърма. Давам и еспумизан и чай от копър. Аз също пия чай от копър. Най силни са и също докато я храня. Суче 10мин. кротко и след това започва едно дърпане едно свиване и много пръцка.Единственият начин да я накърмя спокойно без да плаче е като я кърмя права и разхождайки се из стаята, направо е ужас.

# 16
  • Мнения: 24 467
Лекарката прегледа ли коремчето?

# 17
  • София
  • Мнения: 790
6 месеца.

# 18
  • Мнения: 252
До края на 4 месец имаше силни колики. После бяха на периоди, но по - слаби. До края на 6 месец отшумяха напълно.

# 19
  • Мнения: 999
Цитат
Лекарката прегледа ли коремчето?
Да прегледа я и го преслуша със слушалките и каза че и  е доста "бурно"

# 20
  • Мнения: 523
До 3 месеца и наистина беше голям кошмар и то денонощен . Ужасно е . Но между другото най - силните капки за колики са Sab simplex . Когато коликите са най - силни и те не помагат де . newsm78 #2gunfire

# 21
  • Мнения: 24 467
Важното е да изключи лекар заболяване /имам предвид възпален апендикс, перитонит или др./. Затова аз лично при коремни болки винаги посещавам лекар. Даже преди 3 седмици викахме Спешна помощ за коремчето на малкия ми син, отзоваха се веднага, като споменах коремни болки у бебе. Оказа се вирусна инфекцийка, която мина точно за ден. Него го хваща в корема с разстройство. Лекарят също каза, че винаги при такива сигнали държал да прегледа лично, за да "зачеркне" нещо сериозно. Затова ти зададох тези въпроси, преди да ти напиша какви опасения може да имам. Не исках да те стряскам.
 Ако са истински колики не е задължително да минат на точно 3 месечна възраст. Попитай за капчици. Ние ползвахме с големия Саб симплекс, но нямаше много полза от тях, облекчаваха за кратко. Капчици могат да се дават и на бебенца, които се кърмят.

# 22
  • Мнения: 5 362
При нас около месец, но да ги нарека колики ще е преувеличено.Почти не сме ги усетили  Rolling Eyes
И при нас беше така.Калина почти нямаше колики.

# 23
  • Мнения: 545
Четири ужасни месеца, мислех, че няма да доживея края, им но сега едва си ги спомням. Вярно било, че се забравя Grinning

# 24
  • Мнения: 999
JudyДавам еспумизан но не върши особена работа, давала съм и Инфакол, но и те не помогнаха. Аз  също съм се замисляла дали не е нещо друго заради това че плаче докато я храня, но тя все пръцка и и пукат чревцата, а и лекарката каза че са колики. Дано преминат вече че ще полудея.

# 25
  • Мнения: 24 467
Честно да ти кажа с големия ми син стигнах до лично убеждение, че при колики лекът е просто да минат. Важното е наистина да са колики, а не нещо друго.
Всичко сме пробвали- и капчици, и носене на едната ръка по коремче, и разтривки на коремчето, и духане със сушоара /това го успокояваше/ и т.н., но при хранене и малко след това си ги имаше и, както ти споделяш, изпускаше газове непрекъснато.
Нощем го вземахме на компютъра на ръка и го тръскахме, докато някой от нас играеше на една пъстра игра и той позяпваше в екрана, унасяше се.
Дори именно заради коликите големият ми син започнахме от някъде към втория месец да го слагаме да спи по корем- единственият начин да спи малко по- спокойно. И днес, след осем години, той продължава да спи така. Не препоръчвам това, но на нас определено ни помогна.
Нека, ако може, някой да те отменя за някой и друг час...

# 26
  • Мнения: 7 474
Два месеца бяха, втория и третия  Wink

# 27
  • Мнения: 725
Между 15-ти и 45-ти ден Peace.

Давах Лефакс и чай от копър/Хип/

# 28
  • Мнения: 159
на сина ми коликите бяха до втория месец.саб симплекс му действаха много добре.
дъщеря ми беше с жестоки колики до шестия месец вкл. и нищо не й помагаше.с нея изпробвах абсолютно всичко,което беше за колики на нашия,европейския и американския пазар. на бабешкия също  Wink . дано по-малко бебчета са като нея,защото е ужасно мъчително и за родителите!

# 29
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не сме имали колики Laughing, дано и зъбите минат без проблем Praynig

# 30
  • Мнения: 78
Големият ми син имаше до края на тертия месец.Сега малкият имаше до към  втория месец,но не е изключено пак да се появят.Капките помагаха чат-пат,но основно търпение му е майката  Peace

# 31
  • Варна
  • Мнения: 1 817
До около 40-тия ден  бяха редовно всеки ден, после се разредиха, и сега има но веднъж на 2 седмици   bouquet

# 32
  • Мнения: 9 973
до 5м.,тоест  4 месеца

# 33
  • Мнения: 1 049
Три месеца.  Laughing

# 34
  • Мнения: 1 243
На дъщеря ми коликите почнаха когато беше на 4 дена и така до към 4 месец.

# 35
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
10-15 дни за моя радост Peace

# 36
  • Мнения: 124
При нас коликите продължиха цели 5 месеца и никакви какпи  и чайове не помогнаха.Дори съм викала бърза помощ и на ехография на коремни органи го водих ,но бебето си имаше зверски колики.Търпение,ще минат и ще ги забравиш.

# 37
  • София
  • Мнения: 5 683
до 4 мес включително Peace

# 38
  • Earth
  • Мнения: 1 952
От края на първият до средата на третят месец  Peace

# 39
  • Мнения: 66
При нас коликите започнаха на 5-тия ден. Към края на втория месец поотминаха. Сега е на 3 месеца и от седмица пак се появиха - същите симптоми - къркори й коремчето и много пръцка. Събужда се и плаче. Давам й Еспумизан. Незнам дали помага. Единствения начин да се успокои и да поспи е да легне на гърдите ми, завивам я с одеалце и така спим. Малко спя в полу-легнало състояние с 3 възглавници, но пък най-важното за мен е тя да е добре и да е спокойна  Heart Eyes Предполагам, че скоро ще минат - поне се надявам  Rolling Eyes Дано и при вас скоро да минат, че ми се къса сърцето като плаче малкото дребосъче.

# 40
  • Мнения: 4 753
Почти нямахме, но тепърва ще захранвам с плодов сок и не се знае...

# 41
  • Мнения: X
От 6-я ден по 8-9 месец, плътно.
После се разредиха, но като вади зъби, пак има.
Пил е всички възможни капки и чайове, нищо не помага.

# 42
  • Мнения: 84
От 5-6 ден до 4 месец

# 43
  • Мнения: 780
До към 3-я месец.

# 44
  • София
  • Мнения: 1 603
Около 3 месеца.

# 45
  • Мнения: 490
От 5-ия ден до 7-8месеца - не помогна нищо.

# 46
  • Мнения: 4 406
няколко седмици. като захраних с пюрета- минаха

# 47
  • Мнения: 645
Марти имаше колики до средата на втория месец. При всяко бебче е индивидуално. Давах саб симплекс.

# 48
  • Мнения: 159
Даже и след 4-я месец имахме колики. Като влязахме в 5-я май повече не сме имали.

# 49
  • София
  • Мнения: 1 342
При нас спряха към края на 4-ти месец

# 50
  • Мнения: 357
все още има от време на време, примесено с рефлукс - голяма напаст са  #2gunfire

# 51
  • Мнения: 2 475
При нас коликите започнаха на 14-я ден и продължиха 6 седмици.Отвратително дълго време.И тъкмо си мислех че повече няма да се сещам за тях,когато синът ми на 9 месеца започна да се буди,плаче и пръцка през нощта(плачът е рзличен от този с зъбките).Оказаха се пак колики.Ходихме дори на гастоентеролог,пихме Инфакол и спряхме да даваме сокчета.Те били причина най-често причина за колики при по-големи деца.

# 52
  • Мнения: 232
При дъщеря ми продължиха точно три месеца, а при сина ми около четири.

# 53
  • Мнения: 2 374
а ние пък изобщо нямахме Naughty

# 54
  • Мнения: 4 784
Около втория месец попреминаха, не бяха така постоянни и чести, въпреки че, благодарение на Инфакол.а, почти не сме ги усетили гадните колики. Имаше един момент обаче към шестия месец, ако не се лъжа, бяха се появили пак. Може би е било свързано със захранването, което горе-долу по това време започнахме.

# 55
  • Мнения: 2 960
,когато синът ми на 9 месеца започна да се буди,плаче и пръцка през нощта(плачът е рзличен от този с зъбките).Оказаха се пак колики.Ходихме дори на гастоентеролог,пихме Инфакол и спряхме да даваме сокчета.Те били причина най-често причина за колики при по-големи деца.
(
Аз точно по тази причина още не съм давала от тези ми ти сокчета на синът ми...наистина дразнят коремчетата... Peace

# 56
  • На черешата
  • Мнения: 8 392
 Слава богу нас това ни подмина,не са имали колики. Praynig

# 57
  • Мнения: 200
С баткото до 4 ия месец,малката въобще нямаше и е била само на АМ.

# 58
  • София
  • Мнения: 43 833

# 59
  • Мнения: 8 999
Дъщеря ми нямаше колики, на сина ми му минаха в края на втория месец, но и не бяха силни - не се е будил нощем да плаче, само се свиваше и пъшкаше.

# 60
  • Мнения: 183
2 месеца

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Нащите продължиха от първия месец до средата на втория.Но не бяха много силни.

# 62
  • Мнения: 221
До третия месец. Имаше дни, в които бяха много силни.

# 63
  • София
  • Мнения: 2 686
9 месеца!  smile3511

# 64
  • Мнения: 511
Почти 2 месеца.

# 65
  • Мнения: 1 536
от 4 му ден до края на 2 месец продължиха,търпение!

# 66
  • Мнения: 1 745
При нас беше същото-след 3-тия месец продължиха още около седмица,а след това имаше единични,ама зверски!  Sick Направо такъв рев беше,чеее  #Crazy Добре,че мина тоя период.  ooooh!
Дано и при вас приключат скоро!  Praynig  Hug

# 67
  • Мнения: 13 618

[/quote]
мислех че ние сме шампионите ама не
Simple Smile
при нас 6 месеца с каката и 4 месеца с Малкия

# 68
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


   До средата на 4-ия месец.

# 69
  • Мнения: 1 103
и сина ми и дъщеря ми нямаха колики.Просто си зависи от детенце  Peace

# 70
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Синът ми нямаше колики.

# 71
  • Мнения: 266
Ако не се лъжа 40 дена

# 72
  • София
  • Мнения: 2 686
Почти нямахме, но тепърва ще захранвам с плодов сок и не се знае...

Не е ли ужасно рано да захранваш във 2-ри месец?!!! И то със сок!
Форума бъка от теми за захранването, прочети! Препоръчва се захранване на бебето чак след 5-ти, дори 6-ти месец!

# 73
  • Мнения: 1 029
до около 4-тия месец

# 74
  • София
  • Мнения: 618
по-малко от месец  Grinning

# 75
  • Мнения: 673
  И баткото и малкия са ми проплакали три -четири пъти . Аз съм късметлийка.

# 76
  • Мнения: 2 149
3 месеца.

# 77
  • София
  • Мнения: 5 683
До 4 месец Peace

Общи условия

Активация на акаунт