Упойка и кърмене

  • 1 115
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 555
Ще ми вадят зъб утре и реших да питам педиатърката дали има проблем за кърменето. Тя каза два дни да не давам кърма, а да цедя и да хвърлям и чак на третия можело. Малко се притесних, защото тази същата упойка са ми я слагали до сега два пъти за обикновено лечение на зъби и не съм хвърляла кърма, а и не съм забелязала нещо да е станало. (Макар че то не е задължително да има веднага видим ефект)
Зъболекарят ми казва, че няма никакъв проблем, ама знам ли кой от двамата е по-наясно  newsm78
Случвало ли се е на някого да ползва стоматологична упойка и какво ви казаха, може ли да се кърми?

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Може да се кърми веднага след манипулациите (ако искаш да си крайно предпазлива, може да изчакаш да се възвърне чувствителността на мястото - това означава, че упойката е напуснала организма ти). Не се налага изцеждане и хвърляне на кърмата - минималното количество от упойката, което прониква в нея, се метаболизира толкова бързо, колкото и в кръвта ти, така че след излъчване на упойката и в кърмата ти няма нищо от нея.
Отделно като погледнеш чисто по логика - местната упойка се слага инжекционно, а приета през устата няма да има ефект Mr. Green Така че дори в кърмата да има някакво миниатюрно количество, то ще отиде в стомаха на бебето, където допълнително се разрушава.

# 2
  • Мнения: 4 555
Благодаря ти много   bouquet
Как ми олекна ако знаеш  Hug

Общи условия

Активация на акаунт