Български пощи

  • 3 880
  • 34
  •   1
Отговори
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Здравейте!

Незнам дали въпроса ми е в правилния форум, но не можах да преценя къде точно да го пусна  Rolling Eyes Та питанката ми е: "Какви права имат българските пощи върху писмата и какви права имаме ние като потребители на техните "услуги"?" Кога имат право да го отворят и кога не? Какво мога да направя аз в случая, когато нещо от писмото ми липсва?
Ето и историята" една приятелка ми праща мартеници, картичка, писмо и лотарийни билети в голям кафяв плик. Въпросният плик е скъсан на едно място, взети са билетите и картичката, и след това е залепен с жълто тиксо на "Български пощи"  Shocked
Какво мога да направя в случая?  #Cussing out Случвало ли ви се е подобно нещо?  #2gunfire

# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
майка ми си е получавала колет в торбичка.
всичко изкарано от кутията, описано и сложено в торбичка! Shocked

имало е и други случай, оплаквах се.
установих, че за да се оплача на централата в Сф трябва да си платя марка. т.е. за да се оплача от БП, трябва първо да им платя! ooooh!

# 2
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Ей сега им четох "правилника". Упоменати са пари, монети, злато, сребро, ама никъде не пише за лотарийни билети. Също така не ми стана ясно, картичката към кое от забранените спада  Confused Защо няма опис или известие за нещо конфискувано примерно?  #2gunfire

# 3
  • Мнения: 5 001
Ааааа моята болна тема.....  #Cussing out
Редовно ми губят писмата или ги забавят безобразно дълго време.....
Това за пребъркването на пратките си е просто най-нормалното нещо за тях....И както всичко в нашата държава ние потребителите оставаме потърпевши,а те са ненаказуеми.Колкото да се оплакваш,жалваш,ядосваш.....нещата си вървят по старому.Гарван гавану око не вади.....

# 4
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Е, поне да не слагат на плика от тяхното си жълто тиксо, ами да сложат някакво обикновено, поне да се заблуди човек, че някой уж случаен е отворил плика  ooooh!

# 5
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
в Германия също бъркат!

получавала съм колет, който е пребъркан и си имаше тиксо на митниците.

колкото до битката с БП - тя е загубена!!! аз се бях амбицирала и с какви ли не шефове говорех. резултат нулев.

# 6
  • Мнения: 950
И аз съм имала подобен проблем получих писмо в което имаше снимки но снимките бяха извадени ,нищо не направих но много бях ядосана .

# 7
  • Мнения: 81
Евала на българските пощи -без коментар сам разочарована сам от тях

# 8
  • София
  • Мнения: 1 889
 Оооо на мен на 2 пъти са ми крали парфюми от чужбина, един път - сл. очила. Няма оправия !  #2gunfire

# 9
  • Варна
  • Мнения: 222
Веднъж леля ми получи колет, в който бяха оставени само опаковките на предметите, които й бяха изпратили (най-скъпото беше апаратче за кръвно налягане). Сестра ми изпрати на баща ми cd player за колата и картичка. Пристигнаха пак само опаковките. И аз като asyalein се бях хванала да звъня по всякакви инстанции и институции да се оплаквам и навсякъде си измиваха ръцете с някой друг. Накрая обявиха, че всички колети, които пристигали от Полша, мисля, идвали празни. Друг път и на някой друг да го разправят. Те, милите, вина никога нямат. Сещате се, че резултатът от оплакванията беше точно никакъв.
Mopsy, нямам думи. Поне да имаше нещо ценно (парично, не емоционално изражение) да знаеш какво са търсили, но каква работа имат да вземат картичката ти?!!  А, ако ги питаш, защо са ти отваряли пощата, почти съм сигурна, че ще кажат, че при тях пликът е пристигнал така отворен, а те са били така добри да го запечатат...

# 10
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Да бе, да! Как пък не? Разкъсан отстрани? ooooh!

# 11
  • Мнения: 159
      Преди месец получих колет от САЩ. Сестра ми ми звънна,когато го прати.Пристигна точно за шест дни. За моя радост-не беше отварян. Днес получих известие за втори колет. Той пристигна за осем дни, но трябва да престои в пощата до вторник, защото тогава е работен ден. Моля се да имам същия късмет и този път с българските пощи.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 222
      Преди месец получих колет от САЩ. Сестра ми ми звънна,когато го прати.Пристигна точно за шест дни. За моя радост-не беше отварян. Днес получих известие за втори колет. Той пристигна за осем дни, но трябва да престои в пощата до вторник, защото тогава е работен ден. Моля се да имам същия късмет и този път с българските пощи.
azalina, и нашите колети бяха точно от щатите. Съвет - обърни внимание под какъв грамаж се подписваш при получаването. Сестра ми беше застраховала cd player-а, но там отказаха да изплатят застраховката, защото татко се е разписал, че получава пратката. Наложи се да пращаме разписката, да видят, че е разписал за колет от 400гр, а не от 2,5кг. Но наистина се надявам и този път да не са пипали нищо от пратката...

# 13
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
В плевенската поща ми казаха,че колетите под 2 кг. се гледат със скенер и не се отварят.Другите задължително се отварят ,но винаги трябва да има протокол,ако е иззето нещо.
Получих писмо с лекарсто,хомеопатично вътре,бяха отворили плика,но не го бяха взели.
Аз се дразня,е много започнаха да бавят пратките.

# 14
  • Мнения: 2 577
Ох, и аз имам с пощата проблеми ....
И се чудех даже, някой, някъде жалвал ли се и къде?  newsm78

Дали Комисията за защита на потребителите е място, където можем да пуснем оплакване и най-вече да има ефект  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт